Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:03

Kokoska Přesně, dokumentární. Žádný umění, cvakala jsem je mobilem na první dobrou. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:08
Reakce na rasaNori:

 ty vado ja jsem adept na pokutu jak vino

​Hele, jsi no, co chceš slyšet? Nasaď si roušku, uvaž psa a vyřešeno. Batole bez roušky nikdo řešit nebude.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:09
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:10

barbucha 

No přesně!!!

S tím vědomím přece tu pracovní smlouvu ten člověk podepisuje, že buď teda pracuju od pondělí do pátku a mám volno o víkendu anebo prostě jindy v týdnu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:11
Reakce na 999:

 čekám, až nám otevřou Cos :-).

​No jo voni to s náma myslej vlastně dobře. Abysme měli čas našpórovat na pořádný cosácký nákupy!

Online 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:14

barbucha Jojo, odkládám do prasátka :-).

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:17

wendulka 

Nakonec jsou na tom ty prodavačky líp než my, co hákujem jen ve všední dny! Mají za to volno a vyříděj si všecko v otevíracích hodinách... navíc za víkend a svátky berou příplatky - pokud bych to vzala jak to chodí u nás - tak o služby, notabene o svátcích, je vždycky rvačka! 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:21

barbucha 999 Já se teda přiznám, že se mi tam letos nějak nic nelíbí zatím. Tak snad se polepšej

Ještě před koronou jsem zkoušela ty neoprénový šaty bez rukávů, měla jsem na sobě dvoje, stejnou velikost, jedny měly průramky akorát, ale v těle hrozně velký, druhé od prsou dolu perfektní, ale zase ty průramky hrozně veliké, pod rukama hrozný díry, pohled na podprdu included. Já mám sice pupek a zadek jak valach, ale hubený ruce a vršek.

To mne tak znejistilo, že jsem nekoupila nic a teď se je bojím jen tak na blind objednat.

Online continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:26

barbucha muž dělal víkendy 20 let a melo to alespoň  nějaké výhody, dokud byl děti malinké. Co chodí děcka do školy, trpěl čím dál víc.

Pokud je rvačka o neděle, tak v pořádku, ale oni měli rozvržení směn takové, že to prakticky prohodit nešlo, protoze by musel někdo dělat 24 nebo 5 x 12 hodin v kuse. 

Takže jako chápu, že to je někde nutné, ale je to dost individuální, jestli je to extra výhodné pro ty zaměstnance úplně nevím. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:28

Jennyfor 

Šaty mi taky žádný nepadly do voka, ale na moje poměry jich mam dostatek ještě od loňska, takže žádnej spěch.

Teď zrovna jsem si ale vyhlídla svetřík kterej by se mi dost hodil, jen nevim jakou velikost (M? L?)... nemůžu se rozhodnout, jinak by už byl na cestě.

Ale při osobní návštěvě se snad nestane nikdy, aby se mi něco nezalíbilo... ježiš to bude nával, až votevřou!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:30

barbucha No přesně...neděle a svátky a ještě nejlépe v ten den noční . Stejná služba a mnohem lepší prachy. Já ještě směny dělala v době, kdy rozpis dělala staniční podle požadavků, ale tohle bylo první zaplněný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:32

continuity extra výhodné že by to někdo záviděl to snad ne, ale prostě každá práce má něco.. (ty víkendy mě taky míchly a když jsem se po letech dozvěděla že mají nárok - ovšem kdo si řekne - na dva víkendy v měsíci volné tak mě to pěkně vytočilo)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:33

continuity 

Výhodný je to zcela určitě, jinak by se na těch víkendech a svátcích nestřídala zodpovědná (a značně hladová) osoba se svou nejlepší kámoškou ale nevim jak jinde samozřejmě, vidim to jen u nás. I když ty předpisy (vzhledem k ocenění) se musej asi dodržovat všude

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:34
Reakce na Zarinya:

​ja tu ziju,ze je v nedeli zavreno mi ani za mak nevadi,ale videla jsi soboty?Vsude narvano,takze v sobotu chodim jen v nejnutnejsich pripadech,kdyz nestiham nakoupit v tydnu.Ale zavadet to v zemi kde je to zvykem zrovna ted mi prijde jako blbost.

​Hele u nás zase tak ne, v Aldi to nebývá horší než ve všední dny, když se blbě trefíš.......

Jinak díky koronaviru mám pocit, že se snaží víc obsazovat pokladny, aby se netvořily fronty, takže v rewe klidně i v poledne jedou 3-4 :)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:37

barbucha 

Jj, pokladní v Lidlu má se všemi příplatky na konci měsíce víc jak já na mojí současný pozici. Ale tak já jim to upřímně přeju. Když vidím kolikrát některý ty zákazníky, jak se chovají, zaslouží si to plným právem!

Jako co jsem se průběžně bavila s pokladními v supermarketech tady u nás, tak svorně všechny říkaly, že celoročně jsou největší pakárna pátky, soboty a Vánoce, proto třeba uvítaly tu omezenou pracovní dobu přes vánoční a velikonoční svátky, když se to ustanovilo, jinak je to těm, co to dělají už delší dobu, úplně jedno ty další státní svátky.

Teď třeba je konkrétně potěšilo to zkrácení o hodinu v Bille a Albertu, že tam nemusí tvrdnout kvůli 5 lidem, co si přišli nakoupit na poslední chvíli.

Online continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:40

barbucha tak ono je to jiné, když se služby píšou a plánují zvlášť, než když se dela dlouhej/ krátkej. Z toho není cesty ven. Velikonoce celé volné prostě nikdy neměl. Buď dělal neděli nebo pondeli. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:41

barbucha Hele, ale to je tak divný, že se mi to až líbí taky  tam snad ta velikost není tak určující, těma špagátama se to dá regulovat

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:54

Nějaká nová móda asi, ale vidím čím dál víc lidí, kteří mají roušku na hubě, ale pod nosem. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 22:55

Jennyfor 

Asi vemu M, stejně píšou že oversized... divný říkáš? No tak neni to vobyčejnej kardigan, že jo. A vo tom to ale je!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:08

Pinot Noir já nějak nechápu, proč lidi nosí roušky v přírodě....nechtěj na to sahat rukama? nebo jak? my dneska byli na procházce kolem rybníka, všude je vidět nejmíň na padesát metrů, lidí tam bylo roztroušených fakt pár, ani k jedněm jsme se nepřiblížili na víc jak dvacet metrů a všichni měli neustále roušky, k čemu je to dobrý? 

vopravdu v přírodě v přírodě, žádnej příměstskej park a skoro nikde nikdo