Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline andulka01
Avatar
10660 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:47

Sweet Potato JJ, četla jsem včera a pobavilo, na Staromák na pivo taky nejdu, hrdost mi nedá

Ale ČR není jen Praha. Pprostě mě jen zajímá jak se ten pohyb dá v takových podmínkách omezit. Jak přimět masu lidí zůstat v létě sedět doma, když zbytek republiky už může všechno. Ten prostor k manipulacím a vzájemným nevraživostem je hrozně otevřenej.
My se budeme odvracet od kohokoli s nářečím, oni budou nadávat na Pražáky? A to je myslím to nejmenší.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. července 2020 07:13
Reakce na Lamicka:

Mne teda na tom prijde uplne nejsilenejsi, ze jak nekde jo, nekde ne, tak si rousky porad nasazujeme, sundavame, takze na ne neustale hmatame, pak si je nekolikrat za den dame do kabelky... nevim jak vy, ale ja uz vubec nedodrzuju doporucena pravidla s manipulaci, protoze to proste neni mozne.

​naprosty souhlas!A takhle to mam od zacatku,protoze u nas je to od zacatku,ze jen nekde.

Nastesti v Recku nemusi byt v kramu.Na lodi to byl taky pekny chaos.....

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 03. července 2020 13:55

Nastoupila jsem dnes do tramvaje a konverzace dvou náhodných spolucestujících.

Lehce afektovaná, upravená dáma tak 55+ hlasitě hovořila: podala jsem žalobu, napsala jsem Bradáčový. To jim nemůže procházet! Předtím jsem psala tomu (bramboře vypadlo jméno), ale to bylo všechno naoko, ta žaloba, toho si najal Babiš. Nechal sledovat, kdo se k tomu přidá a sbírá to. Vždycky estébák.(brambora v duchu přikyvuje) Ale je to nebezpečný, po každym pak jdou. Co mi dělaj, to je hrozný. (Brambora špicuje uši - berňák žeby) Ten plyn mi furt pouštěj do bytu. Napřed kolem trubky, pak pode dveřma, teď světlíkem, asi to navrtali (Brambora upřeně hledí do mobilu a lituje, že ho nemá větší)

Vždyť vy víte, kdo to platí, biska pracuje pro cia, ne pro naše lidi, v Bulharsku se najímali agenti za 1000 euro.

Znáte snad někoho, kdo to měl? Nikoho! Ani nikoho, kdo by měl chřipku, za cdlé roky mé lékařské praxe! Měla jste někdy chřipku? No vidíte!

Za celou dobu nikdo ani nezakašlal! Ten taxikář měl 180 kilo, ten by se dusil tak jako tak.

(Posluchačka vstupuje, že coby astmatička pod rouškou kašlala) No vidíte, tak se přidejte, že jste měla zdravotní problémy, mám to na fb, je tam všechno, ig, mail, Mudr Irena (sorry, brambora má paměť jak veverka)

Teď v tom metru! Proč v tramvaji ne a v metru ano? Vždyť v metru to tak luftuje, tsm je takovej průvan!

Ale já vám řeknu, proč to v metru nechali. Protože já metrem nejezdim, tak si myslí, že si to můžou dovolit, že si nebudu stěžovat!

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 03. července 2020 15:03

Sweet Potato A Tys to celý slyšela, teď po Tobě půjdou taky  uteč na venkov!!!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 03. července 2020 15:21

Sweet Potato mela bys priste jet radsi metrem

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 03. července 2020 21:34

Sweet Potato 

Kde ta dobrá žena ordinuje, v blázinci?

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 03. července 2020 21:45

barbucha To kupodivu nevím. Ale vím, kde ordinovala a kde ještě předtím ordinovala.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 03. července 2020 21:47
Reakce na Sweet Potato:

barbucha To kupodivu nevím. Ale vím, kde ordinovala a kde ještě předtím ordinovala.

​Tak tam už je pravděpodobně bezpečno :-)

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 03. července 2020 23:10
Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 04. července 2020 09:30

Čtvrtá závora. Češi už se bez testu na virus nedostanou ani na Kypr

nechápu, proč to Karvinsko konečně neuzavřou, dyk je to tam snad horší než onehdá ten Uničov... takhle budeme za chvíli prašivý pro celou Evropu a nikde nás nebudou bez testu chtít...

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:10

RoSa no práve, celou Evropu oběhly díky BBC záběry naší oslavy konce koróny na Karlovem mostě, teď se k tomu přidají blbe čísla a je to hotovo. Momentálně jsme téměř na dvojnásobku případů, které Slovinsko považuje za bezpečné. Pokud si někdo myslí, že to za týden změní, tak bych řekla, že to fakt nehrozi, to bychom museli mít týden skoro nulu, aby to vyšlo. 

Na Slovensku už to taky řeší. Ještěže jsem tam ty děti vyexpedovala už teď a ne až po táboře v půlce července. 

A včera ten nahraný Babisuv telefonát se Slovinským premiérem ve zprávách. Jeho představa, ze někam zavolá a bude to cajk je uz úplný konec.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:12

continuity jo vidíš, ještě jsme si na to udělali velkolepou reklamu

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:21
Reakce na RoSa:

Čtvrtá závora. Češi už se bez testu na virus nedostanou ani na Kypr

nechápu, proč to Karvinsko konečně neuzavřou, dyk je to tam snad horší než onehdá ten Uničov... takhle budeme za chvíli prašivý pro celou Evropu a nikde nás nebudou bez testu chtít...

​Se z toho fakt poseru.

Co je to tady za partu bezradnejch diletantů a debilů!!!!!!!!!!! Místo co by celej ten důl zavřeli hned (jako by to udělali s jakoukoliv jinou provozovnou), voni je nechaj kutat do tý doby, než doslova nepadnou!

Vostuda strašná na celým světě už kvůli Burešovi... ekonomika totálně v prdeli... zdraví občanů jakbysmet... co eště potřebujem, aby se tady lidem konečně rozsvítilo?! Dyk za chvíli budem závidět Ugandě!

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:24

barbucha za všim hledej prachy!

a buď ráda, že jedeš do červenýho Švédska

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:28

RoSa 

Jako že tam se mi nemůže nic stát?

No roušky mam nakoupený... dezinfekci taky... a tentokrát stejně nebudu každej den v obchoďáku, to by zřítelnici nebavilo. Uvidíme. Stejně pak pomažu na test.

Offline RoSa
Avatar
8202 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:33
Reakce na continuity:

A včera ten nahraný Babisuv telefonát se Slovinským premiérem ve zprávách. Jeho představa, ze někam zavolá a bude to cajk je uz úplný konec.

​jako že by to ze dne na den změnili to rozhodnutí? jako to dělá on tady?

vono teda ta závora pro všechny z CZ je pochopitelná: těžko bude slovinskej/kyperskej/estonskej... policajt hledat v pase, jestli dotyčnej rekreant náhodou nepřijíždí zrovna z Karvinska, že jo...

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 04. července 2020 11:38

barbucha no však ty ostatní provozovny rovnou zavírají, teda jim pošlou lidí do karantény a je to. Tři firmy někde na Liberecku, jenom co si pamatuji. 

Ale tak malej podnikatel, na toho lze bez problémů zakleknout a nikdo si to ani nevšimne.   

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 04. července 2020 12:36

continuity 

No právě! Nevidim logiku (no jistě, furt jsem idealista) v tom, ihned zavřít malou provozovnu s pár lidma... a nechat běžet obří podnik, jehož stovky zaměstnanců se promořej navzájem - aby to eště roznesli po všech čertech. Krizovej štáb a vláda odborníků za všecky prachy!

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 04. července 2020 12:42
Reakce na continuity:

A včera ten nahraný Babisuv telefonát se Slovinským premiérem ve zprávách. Jeho představa, ze někam zavolá a bude to cajk je uz úplný konec.

Přijede takhle Andrej do jedné zapadlé vesnice na Šumavě na návštěvu. Probírá se starostou, co všechno je trápí. „Tak pane starosto, co byste potřeboval ze všeho nejvíc?“ Starosta: „Nejvíc nás trápí dvě věci. Za prvé. Jsme daleko od města a chybí nám tu hasičská zbrojnice. A za druhé...“ „Moment“, přeruší ho Andrej. Vytáhne mobil, deset minut do něj mluví, pak se otočí a povídá: „Tak je to vybavené, příští pondělí se začne stavět a do měsíce je hotovo. A co ten druhý problém?“ Starosta: „No vůbec tu nemáme signál od žádného mobilního operátora.“

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 04. července 2020 12:51

barbucha

To je výmluvné, autor asi viděl stejne zprávy jako já.