Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:18

nika myslím, že jste psala, že bydlíte někde kolem Brna. Tam je momentálně 65 případů na celé Brno, a za celou koronakrizi 4 lidi zemřeli. Myslím, že pravděpodobnost, že byste se nakazila při běžné jízdě mhd je velmi malá. A psala jste, že bydlíte mimo Brno, takže jste v podstatě v naprostém bezpečí.

A přesto s vámi ty titulky takhle mávají. 

Jako chápu, že člověk se o malé děti bojí, no tak letos budete o dovolené na zahradě nebo na výletech v tuzemsku, vždyť jezdit k moři není povinné a jestli vás to tak stresuje, tak to ani nemá smysl.

Ale hlavně se trochu uklidněte a zhluboka nadechněte. Ten virus tu prostě je, ještě chvíli bude, ale musíme se s tím naučit žít a nepanikařit. Užívejte si život jak nejlíp to jde a nečekejte, až to zmizí. Protože pak se může objevit zas něco jinýho a pojede to znovu.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:23

Miru protože jsou tady různé názory, inteligentně napsané a líbí se mi to přirozené sebevědomí, se kterým se tu diskutuje.

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:24

nika 

tak to jo, to beru

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:28

Už panikáři jedou, už panikáři jdou, hlavu maj ve smutku a strach jim kouká z očí... to je taková příhodná písnička, kdysi to zpival Voskovec a Werich

nika nejlip jet do Pelhrimova... to je dlouhodobe okres s nejnizsim vyskytem nakazenych

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:31

Kokoska 

...jak jsem viděla "Pelhřimov" - tak mě spíš napadla replika z jistého filmu...

No, omlouvám se...

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:35

Miru no me to Tak vis, kam jed? napadlo prave taky a nahodou to je fakt v ramci republiky nejcistsi okres

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:36

Jennyfor stresuje mě veřejné mínění.mam dost vztahovačnou povahu.kdyz jste na malém městě vychovávána stylem " co by tomu řekli lidi", zanechá to stopy. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:39
Reakce na Miru:

nika 

...a mě by zajímalo, proč jsi na tomhle webu, když jsi nejspíš jen v tomto vlákně...?

​Protoze tady koronac nechyti

Hele ja se tesim, pokud si ten peknej suvenyrek prece jen privezu, jak budou mit nektery druhy vanoce... "nevi co roupama, a tady to ma"... ale vis co, je mi to u... uplne jedno

nika 

Predpokladam, ze po kazdy navsteve samosky jdes ihned na test... Protoze jinak bys fakt nemohla vytahnout paty z domu - a k vam by taky nikdo nesmel! Vis urcite, ze kazdej, koho potkas, je naprosto zdravej?

Jinymi slovy, tema nervama si nicis zdravi jeste vic nez koronacem.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:46

nika nevim no, ja nakonec byla na teste po kontaktu s kolegou, ktery potkal nekoho u nas na malomeste na detske oslave po 15 lidi.

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:47

nika presne tak a v takovem prostredi jsem byla vychovavana, ale nastesti se mi povedlo odtamtud vcas vypadnout. A co jako lidi, to budes sedet doma kvuli lidem? Bojis se o svoje zdravi nebo hlavne o to, ze by lidi na to blbe koukali?

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:48

...jako já osobně to neřeším.

Vždycky se vyvalí "něco" - chřipková epidemie, střevní epidemie, cokoliv... 

Pozitivum na koroně vidím v tom, že se asi dost lidí naučilo více běžným hygienickým návykům.

(je úsměvné, že ti, kteří byli dříve dost "bio", pak většinou chodili v igelitu od hlavy k patě a desinfekci nevyndali z ruky...)

Jako šokovat, jestli něco chytnu, mi přijde zbytečné stresování se dopředu.

V podstatě na každou nemoc podobného původu platí zásady zdravého životního stylu(v tom dobrém smyslu slova).

A pak už je to fakt o štěstí/smůle. 

To, že po světě chodí x lidí, kteří mají aids či jiné nebezpečné nakažlivé choroby, že si ruce asi pokaždé nemyjí a na čumáku taky nemají imrvére roušky, si ti - podle mě zbytečně - extrémně vystresovaní lidé asi ani neuvědomují.

Takže to chce klid a užívat normálně života

A Jennyfor to napsala taky dobře.

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:48

Asi tak, mnohem větší pravděpodobnost nákazy je při mé každodenní cestě metrem do práce nebo v supermarketu, než na skoro liduprázdné pláži nebo v čistém, neustále dezinfikovaném hotelu. A jak jsem viděla v Řecku, Řeci jsou teda fakt disciplinovaní, roušky a rukavice nosí i v plážovém baru a asi si každý dokáže představit, jaká je tam teplota. Tady lidi vřešteli, že nevydrží 20 minut v MHD v roušce v květnu

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 11:07

Kokoska jednoznačně lidi. Kdybych se tak bála o zdraví, nemohla bych do práce.a proto mě to tak rozhodilo, prostě postvavani lidi proti sobě. Na tom" forum24" je komentář- koho budeme teď nenávidět...

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 12. července 2020 11:10

Lucia Salvatore tady snad prodavaci a obsluha taky rousky dodrzovali, ne? Kdyz chteji mit hosty, nic jineho jim nezbyde. A taky chrani aspon trochu sebe, kdo vi, kdo vsechno jim tam projde.

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 12. července 2020 11:13

Kokoska však jo, mně roušky přijdou v pořádku, chráním sebe i ostatní, ale většinová společnost tento postoj nesdílí

Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 12. července 2020 11:20

nika nojo, a co kdyz chytnes neco v praci? Taky te lidi budou nenavidet? A myslis, ze vsichni z vaseho mesta sedi doma? Jestli mas fakt takovou povahu, ze ti vic zalezi na mineni cizich lidi nez na vlastnim zivote a na tom  jak si ho uzijes, tak je mi to lito.

Ja teda nemoci, at korona nebo chripka nebo cokoli, taky nechci jit naproti, ale jestli se budou moct jet ty podzimni naplanovane cesty,  tak rozhodne nechci zustat sedet doma. Holt teda bych pak tech 14 dni nelezla k rodicum a detem, ale fakt je mi jedno, co by tomu rekla sousedka odnaproti, se kterou se obcas pozdravim pres ulici. Mam to lepsi v tom, ze muzu pracovat z domova, kdyby ne, mozna bych si nechala udelat test, ale zivot tomu podrizovat nebudu.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 12. července 2020 13:11

nika to je strasne smutny co pises. Ze ti zalezi hlavne na mineni lidi. Zit budes jen jednou a musis zit tak jak chces ty. Na stary kolena ti pak treba dojde,  ze zivot je v hajzlu a tys ho prozila podelana z toho,  aby si lidi neco nemysleli...

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 12. července 2020 13:58
Reakce na nika:

Jennyfor stresuje mě veřejné mínění.mam dost vztahovačnou povahu.kdyz jste na malém městě vychovávána stylem " co by tomu řekli lidi", zanechá to stopy. 

​já byla tím stylem vychovávána taky a navíc vzhledem k mému věku (50+) to bylo možná nejen na maloměstě. Ale postupem doby jsem došla k názoru, že bych neustále žila život podle nějakých jiných lidí a cca od 40 je mi úplně u ...ehm zadku, co si mé okolí myslí. A je mi fakt moc dobře. Ale nejde to ze dne na den, to uznávám

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. července 2020 16:00

Garfie Jako trochu nás to pronásleduje, no :D 

Já osobně teď už ty testy po navratu nechápu. Jako celá Evropa je na tom víceméně stejně, jeden tejden lokální ohnisko tady, druhej tejden jinde ... jako ten problém fakt není v tom překročení hranice. Ale chápu, ze je to to jediný, co můžou jednoduše ošetřit, tak dělají aspoň to, aby lidi neremcali, ze se nedělá nic.

Pro mě je to zvláštní zkušenost, celej dospělého život (od chvíle, co mám dodávku :D) jsem zvykla, ze se muzu volně pohybovat po cely Evropě a jsem víceméně limitovaná jen tím, kam jsme schopni (a ochotni) dořídit. Tohle je fakt úplně něco nového.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. července 2020 18:20

nika Na mínění sousedů a cizích lidí mi nezáleží a u internetových diskusí občas žasnu. Někteří jet nechtějí, ať mají důvod jakýkoliv, tak se to snaží znechutit ostatním a udělat z nich ty nezodpovědné.  U nás trochu prskal otec, že chceme jet do Chorvatska, ale osobně jsem měla úplně stejné obavy minulý týden z restaurací v Beskydech jako z restaurací v Chorvatsku. Ještě ke všemu na horách to bylo většinou vevnitř, protože na zahrádku byla zima a všude bylo kolem oběda dost narváno, Chorvatsko má u moře vše venku.

Mladší syn tam onemocněl, ale co přesně má asi řešit nebudu. V izolaci stejně s kašlem je, návštěvy upozorňuju, k rodičům nechodí a přijde mi, že už to nikdo moc neřeší.