Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 01. července 2020 11:39

Trochu Kocourkov. Představuji si, jak cestující v autobuse nasazují roušky, jakmile překročí hranici okresu.

Bezpečnostní opatření platné od 1. července 2020
S účinností od 1. července 2020 je celorepublikově ukončena povinnost nošení roušek a jiných ochranných pomůcek, které kryjí nos a ústa v prostředcích veřejné dopravy. 

Ovšem nastávají výjimky a to Moravskoslezský kraj – přesněji okresy Karviná a Frýdek-Místek. V těchto okresech je zhoršená epidemiologická situace. V těchto okresech platí přísnější bezpečnostní opatření například restaurace zavírají dříve, nebo také je v dopravních prostředcích veřejné dopravy stále povinnost nosit roušku nebo jiného prostředku, který zakryje nos a ústa. Povinnost nošení roušek se týká několika linek Dopravního podniku Ostrava, které zajíždějí do těchto zmíněných okresů. Jedná se o linky č. 23, 29, 30, 39, 71 a trolejbusovou linku č. 101. Ochranné prostředky (roušky) je povinnost si nasadit na zmíněných linkách na hranici zmíněných okresů (Karviná, Frýdek-Místek).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 01. července 2020 11:44

Bledule to je vazne vtipny

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. července 2020 12:03

Bledule to je asi zpřesnění toho nařízení od dopravního podniku, ne? Protože Vojtěch někde říkal, že tohle je blbost, že si tu roušku mají nasadit při vystupování.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 01. července 2020 14:44

Evaeva pri vystupovani, kdyz venku se nosit nemusi ja uz nerozumim nicemu a ani nechci, u nas jede furt pruser s odmenama za dochazku do zamestnani, kdyz byla nedoporucena/zakazana, takze logiku nehledam opravdu v nicem

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. července 2020 14:50

viktorka_od splavu on odpovídal na nějakou hypotetickou otázku typu "Když pojedu z Brna, kde roušku nemusím vůbec, do Prahy, kde musím všude." 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 01. července 2020 15:11

Bledule uz slysim to hlaseni: zmena pasma, prosime, nasadte si rousky

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 01. července 2020 15:14

Mne teda na tom prijde uplne nejsilenejsi, ze jak nekde jo, nekde ne, tak si rousky porad nasazujeme, sundavame, takze na ne neustale hmatame, pak si je nekolikrat za den dame do kabelky... nevim jak vy, ale ja uz vubec nedodrzuju doporucena pravidla s manipulaci, protoze to proste neni mozne.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 01. července 2020 15:15

Lamicka to jsem asi nedělala nikdy, že bych ji bezpečně sundavala.... mi to nikdy nepřišlo nějak nebezpečný na to sahat...

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 01. července 2020 15:21

AprilTwelve ja to dodrzovala a jak to dopadlo! sundat za snurky,hodit do hrnce, vyvarit.. ted na to kaslu, v ruce je vyperu jelenem. 

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 01. července 2020 15:46

Lamicka ja uz používám jen ty chirurgické,  lip se mi v tom dýcha a kdyz to jde tak nepoužívám nic

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 01. července 2020 16:16

Evaeva jak "v Praze musim vsude?" Snad jen v metru, ne?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 01. července 2020 17:05

Kokoska píšu, že to byl hypotetický dotaz. Mluvilo se o tom, že různá místa budou mít různá pravidla.

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:14

Evaeva uz jsem se lekla,  dneska je mozny vsechno. Ja ted v Praze nejsem, tak abych pak nezpusobila nekomu sok

Dneska jak jsem poprve od brezna vlezla do obchodu bez rousky, citila jsem se uplne divne. Vlastne podobne, jako na zacatku s ni.

Online Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:23

Kokoska fakt? Já prolítla Vaňkovkou a konečně jsem se cítila normálně. A hrozně mi vyhovovalo vidět lidem na CELÝ obličej..

Offline Kokoska
Avatar
28258 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:26

Pavlena taky jsem rada, ale ze zacatku jsem pokukovala po lidech, jestli fakt uz nemaj. A par jeste melo, tak to bylo takovy divny.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:46

Pavlena Jo! Konečně lidi a ne bubaci

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 01. července 2020 17:52

Tak dneska dva lidi s rouškou pod nosem v autobusu. Jako jejich věc, ale co z toho mají? Naprostá většina už ji vůbec neměla, takže jim muselo dojít, že už nejsou povinný, kdyby náhodou byli jenom neinformovaní.

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:07

Dneska jsem si sla pro papir k praktikovi, vlezu do cekarny, kde je recepce a tam obrazovka s kamera, pres kterou jsem komunikovala s recepcni. Jako trochu me to zaskocilo, takze jsem zapomnela, co jsem vlastne chtela. Pripadala jsem si jak v nejakem scifi filmu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:19
Reakce na Lamicka:

Bledule uz slysim to hlaseni: zmena pasma, prosime, nasadte si rousky

​To ukazovali včera ve zprávách, fakt to hlásí. 

Offline andulka01
Avatar
10658 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:24

Bledule Sweet PotatoA tak hlavně že to uslyší i ten virus... Ne, nechci zlehčovat jejich situaci i vím, že přijmout opatření je potřeba, ale někdy ty nesmysly fakt