Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. července 2020 18:29

Nám včera hlásili kamarádi, s kterými máme jet příští týden na výlet a za 14 dní na dovolenou, že on se potkal s osobou Covid+ a ona má horečku a je jí blbě, jdou na testy. Došlo mi (a byla to dost rána), že vůbec nic není jistého, žádné prázdninové plány, že se klidně může stát, že prosedíme celé léto s dětmi doma (pomoooooc!), že se třeba zítra dozvíme, že tábor musej poslat domů, že budeme muset to či ono zrušit, že ani na podzim dcera do žádné Kanady neodletí... ach jo.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 19:00

Ministr zdravotnictví uvedl,že nakažení z Chorvatska jsou DVA. Myslela jsem ,že je jich nejmíň dvacet. Akorát mi furt nejde do hlavy, jak prokázali, že to dostali zrovna tam. Chorvati přiznali, že turisty zatím netestovali, od nás se jezdí bez testu, může tam někdo s virem odjet.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:00

Jsem zpátky doma z jámy lvové. I volám na Hygienickou stanici, abych dostála povinnostem zodpovědného občana... dvě čísla nikdo nebere, třetí neexistuje. Sdělil jim někdo, že se může cestovat i o víkendu?

Tak nic, no. Zítřejší test pojmu jako výhradně soukromý.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:13

Sweet Potato

To mi je líto, je to letos pakárna.  já jsem uz ve stavu, že příliš daleko neplánuji a jsem ráda za každý, i dílčí úspěch. jak psal dnes Čermák, veselý pesimista.

Děti už byly na Slovensku, na čem mi záleželo hodně, dokonce to vypadá, že tam nezavlekly žádnou smrtelnou nemoc ( vyjma bradavic).

Dnes odjely na tábor, jedna kamarádka lehla se střevní chřipkou, dalsi dítě nejelo, protože je nemocné. Tak asi tak. 

nas teda pronásledují mirne choroby (kašel, rýma bez teplot) vice-mene celou zimu, vůbec nevím, jak ty děti budou letos chodit do školy. Vidím to na další kolo domácího vyučování, kombinované s mým homeofficem. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:13

barbucha nefunguje ani ta nová linka?

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:16

continuity Jo, veselý pesimista se mnou taky zarezonoval. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:20

Sweet Potato Já jsem právě furt přemýšlela, co to je. Když jsem sem psala během ty karanteny, furt mi někdo podsouval, jak můžu být takový pesimista a ještě s tim zit. A já jsem přitom ( poté, co nás vláda přestala bez varování zavírat) byla celkem v pohodě, ač to na naší domácnost dopadlo dost značně. Tak už vím,já jsem veselý pesimista

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:35

continuity 

Co je to nova linka ?!

Offline DruI
Avatar
3239 příspěvků moje polička 12. července 2020 20:59

Sweet Potato Tak na rušení dovolených ani netřeba Covid. My měli takové hezké poklidné plány na ježdění na kole v pošumaví, ovšem manžela zradilo slepé střevo a tak se budeme v rámci jeho rekonvalescence poklidně placatit doma :o)

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:03

DruI Ouvej. Tak aspoň ho to nechytlo až někde na Poledníku.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 12. července 2020 21:24

Sweet Potato já mám podobnou zkušenost asi 14 dní starou. Byla jsem s dětmi na chalupě, ve čtvrtek volá manžel, že ve firmě má někdo covid. Hned jsem si říkala, jestli jet domů podle plánu a riskovat, že nás případně nakazí = léto v háji, nebo zůstat s nima na chalupě, ale nevím, na jak dlouho, klidně několik týdnů. Neuměla jsem si představit, že ty malé děti svého tátu neuvidí třeba měsíc a mě by z toho asi taky šlehlo. Nakonec šel do karantény jen jeden kolega a zbytek zaměstnanců se byl otestovat na náklady firmy a nikdo pozitivní nebyl, ale ty dva dny byly psychicky dost náročné.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:41

Sweet Potato Já mám takovou obavu nejen o prázdninové plány, které už nám mimochodem krachly, ale celkově to bude náročné. Ve škole půjde někdo do karantény, tak hned minimálně nechají doma celou třídu, některé třídy můžou chodit pořád do školy a některé budou pořád doma. A manžel už je asi poslední v ČR, kde mají homeoffice ve firmě...do září zatím.

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:45

Renusatko U nas je taky pro lidi, kteri muzou pracovat z domova, HO do 8. 9..

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:47

Renusatko HO je kolem mne docela častý. Především všichni, co pracují u nějakých Američanů.

Školu na začátku července kategoricky odmítám řešit!

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:49

Renusatko Znám několik lidí, kteří mají nařízený home office do konce roku. U nás je to stále doporučovaná forma práce, ale kancelář už je otevřená, i když s omezeními.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:50
Reakce na Renusatko:

A manžel už je asi poslední v ČR, kde mají homeoffice ve firmě...do září zatím.

​Není poslední. My jsme taky pořád na HO a ani nevíme do kdy

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:51

Emerald Dobrovolný je asi ve více firmách. Oni ho mají povinný . Už nás doma trochu točí tím neustálým ticho, nemluvte, nechoďte sem. Taky bych uvítala, kdyby začal chodit na obědy .

Offline Emerald
Avatar
2587 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:52
Reakce na Renusatko:

Emerald Dobrovolný je asi ve více firmách. Oni ho mají povinný . Už nás doma trochu točí tím neustálým ticho, nemluvte, nechoďte sem. Taky bych uvítala, kdyby začal chodit na obědy .

​u nas je povinny prave pro ty, kteri muzou pracovat z domova

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. července 2020 21:58

Renusatko u mého muže smějí chodit do práce jen dva dny v týdnu a ty jsou pevné dané, aby se nesetkali s druhou půlku týmu, která chodí jiné dva dny. Co dělají ten pátý den, to nevím...

Offline brrr
Avatar
9999 příspěvků moje polička 12. července 2020 22:01

Mohučanka Desinfikujou Ne, bez srandy, psala kamarádka, že v S. Irsku budou mít od září školu tak, že pondělí, úterý bude chodit jedna část dětí, ve středu se bude desinfikovat, čtvrtek, pátek příjde druhá půlka.