Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. června 2020 14:17

Lamicka syn říká kroušek, taky to občas použiju:)

Offline andulka01
Avatar
10603 příspěvků moje polička 30. června 2020 14:23

barbucha Děkuju!

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 30. června 2020 14:34
Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 30. června 2020 14:52

Sweet Potato Tak určitě. Já jsem v začátku nebyla jasnovidec, ale asi stačilo se tady zeptat. V začátku jsem opravdu měla pocit, že ty naše dost staré pacienty ohrožujeme a ani teď neřeším otázku roušek, protože za mě smysl měly. V celém Brně je nemocných 20 lidí a tak i myslím, že ta situace se i změnila oproti začátku. Jen spíš teď řeším paradox. Pacienti pojedou 45 minut autobusem, vlakem, MHD, jak k nám většina jezdí a tam roušku mít nemusí. Přijdou k nám, jsou tam 10 minut, ani ne tak blízko, jak když vedle někdo sedí a my roušku mít musíme. Jako asi nechápu smys. 

Offline brrr
Avatar
9964 příspěvků moje polička 30. června 2020 14:56

Mám ohledně koronaviru dilema. Spoustu brigádníků mám totiž z Karviné a přilehlých oblastí, do práce jezdí busem. Tak nevím, jestli jim nemám říct, ať chvíli nechodí, než se to přežene. Lehne jedena v karanténě na 14 dní jsme všichni.

Online Kokoska
Avatar
28181 příspěvků moje polička 30. června 2020 15:26

Renusatko ve zdravotnickych zarizenich musi nadale mit rousky vsichni,  rikali vcera ve zpravach. Teda i pacienti.

Offline continuity
Avatar
33413 příspěvků moje polička 30. června 2020 15:31

Renusatko to ani není ve zlým. Já to pozoruji i u našich. Moje matka i ségra chodily nakupovat s respiratory a v brýlích, ted mi hlásí, který nakupak vymetly a ptají se jestli můžou s dětma do bazénu. Přijde mi to celé ode zdi ke zdi. 

Já, co jsem tak nějak konstantně uprostřed jsem byla za blbého tehdy i teď

Offline continuity
Avatar
33413 příspěvků moje polička 30. června 2020 15:35

brrr závisí jak máš s nima udělané smlouvy a jak moc vás zdrží, pokud budete bez nich, případně pokud skončíte v karanténě. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 30. června 2020 15:38

continuity já jsem taky ještě opatrná, ani ne tak kvůli sobě, ale nerada bych to donesla domů tátovi.

Takže roušku v MHD, v obchodech a úřadech, venku ne, ale nelezu do tlačenice, snažím se dodržovat ty hygienický základy a tak. Včera jsem byla ale zas u dalšího doktora (já to mám teď nahuštěný, jak za těch 20 let předtím, kdy jsem nikam nelezla ), pán od pohledu stoletý stařík, byl bez roušky a říkal: sundejte to, když to se mnou práskne, budu už mít aspoň pokoj.

Offline continuity
Avatar
33413 příspěvků moje polička 30. června 2020 15:48

Jennyfor tak mě přijde toto taková rozumná obezřetnost, která nás nijak extra neomezuje a kdyby se tak chovala většina, tak budeme dlouhodobě v pohodě. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 30. června 2020 16:40
Reakce na continuity:

Renusatko to ani není ve zlým. Já to pozoruji i u našich. Moje matka i ségra chodily nakupovat s respiratory a v brýlích, ted mi hlásí, který nakupak vymetly a ptají se jestli můžou s dětma do bazénu. Přijde mi to celé ode zdi ke zdi. 

Já, co jsem tak nějak konstantně uprostřed jsem byla za blbého tehdy i teď

Offline eM
Avatar
1375 příspěvků moje polička 30. června 2020 16:45

Poslední jízda šalinou s držkokrytkou!

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 30. června 2020 17:06

Nevíte někdo, v normálním vlaku už rouška není potřeba? Pochopila jsem, že nemusí, ale radši se ptám.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 30. června 2020 17:15
Reakce na Kokoska:

Renusatko ve zdravotnickych zarizenich musi nadale mit rousky vsichni,  rikali vcera ve zpravach. Teda i pacienti.

​Jenže ten pacient je tam 10 minut blíž než metr jsem od něho asi tak 40 vteřin za celou dobu, kdy ho vyšetřuju, předtím jede vším možným, navštíví obchody, pak si dá roušku na těch 10 minut. Jenže my ji máme kvůli lidem celou pracovní dobu, tak nechápu proč já je mám "chránit", když nikde jinde je už nikdo chránit nemusí a to ani ten, kdo vedle nich sedí třeba hodinu v autobuse, protože i po Brně klidně hodinu cestuješ. A víceméně i obráceně, kolegyně se v tom budou dusit celou dobu v práci a potom jedeou domů tramvají. Prostě mi není jasné proč. 

Online Kokoska
Avatar
28181 příspěvků moje polička 30. června 2020 17:26

Renusatko no je to asi spis z duvodu, ze jeden nakazeny zdravotnik muze poslat do karanteny cele oddeleni a bude zle. Vy jste asi mensi ambulance, ale zas selektovat to nejak podle velikosti by bylo dost narocne. Civilove v obchodech a tramvajich nejsou duleziti, mor na ne . Blby je  moment, dyz se zdravotnik stane civilem.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 30. června 2020 18:11

Kokoska Mám teda pochybnost, že řidič, prodavačka, kadeřnice, kosmetička a podobně jsou na tom lépe. Řekla bych, že některé provozy a zaměstnání jsou mnohem rizikovější. Lidi jsou tam u sebe blíž a delší dobu. I ta prodavačka může nakazit víc lidí než my. A jak píšeš asi bych to chápala na lůžkovém, u obvoďáka, ale ne tak plošně, když k nám nemocní pacienti vůbec nechodí. 

Online Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 30. června 2020 18:15
Reakce na continuity:

Renusatko to ani není ve zlým. Já to pozoruji i u našich. Moje matka i ségra chodily nakupovat s respiratory a v brýlích, ted mi hlásí, který nakupak vymetly a ptají se jestli můžou s dětma do bazénu. Přijde mi to celé ode zdi ke zdi. 

Já, co jsem tak nějak konstantně uprostřed jsem byla za blbého tehdy i teď

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 30. června 2020 18:35

neni nad to zajet si do promorene lokality osobne Vojtech

Online Kokoska
Avatar
28181 příspěvků moje polička 30. června 2020 19:27

viktorka_od splavu treba je unavenej a chce si 14 dni odpocinout v karantene

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 30. června 2020 20:26
Reakce na Renusatko:

A jak píšeš asi bych to chápala na lůžkovém, u obvoďáka, ale ne tak plošně, když k nám nemocní pacienti vůbec nechodí. 

​Tak ve zdravotnictví se imho předpokládá, že tam dochází k bližšímu styku než v takový MHD nebo obchoďáku Že to neplatí pro úplně všechny zdravotníky, je holt riziko povolání - těžko to budeš stanovovat pro jednoho každýho jednotlivě.