Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 04. července 2020 13:04
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. července 2020 09:55
Reakce na RoSa:

​jako že by to ze dne na den změnili to rozhodnutí? jako to dělá on tady?

vono teda ta závora pro všechny z CZ je pochopitelná: těžko bude slovinskej/kyperskej/estonskej... policajt hledat v pase, jestli dotyčnej rekreant náhodou nepřijíždí zrovna z Karvinska, že jo...

​Pro me je vtipn, ze Babis se ted rozciluje nad tim, kdyz na nas ostatni zeme pouzivaji stejny princip jako on dlouho pouzival na ne.... jak dlouho bylo Sasko stejne bezpecne jako CR ale Nemecko bylo proste fuj jako celek? A neni to tak dlouho, co Novinky psaly, jak se to nemcum zase vymyka z ruky, protoze reprodukcni cislo prudce vzrostlo, pritom ta situace byla stejna jak ted s Karvinskem. Jsem skodoliba, ale Babisovi tohle fakt preju Jen kdyby za to nemuseli pykat obcani CR.........

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 09. července 2020 18:37
Reakce na Klara:

Renusatko

to by slo, ne? :)

​Týden jsem byla v Beskydech bez internetu a mám pocit, že ti politici to tady vážně čtou.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 11. července 2020 15:12

Tak u nás se historie opakuje, po jarní karanténě po návratu z Itálie to teď vypadá na karanténu po návratu z Černé Hory ... "Naštěstí" teda jen pro širou rodinu pro mě ne. Asi fakt budu s tím děckem letos radši zbaběle sedět doma, tyhle turbulentní změny mě neba

EDIT

I když už i mě teda napadlo, jestli zůstane u toho "letos" ... 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 11. července 2020 22:20

MP Meri no já když vidím kolik je s tím vším problémů.... léta, nelétá, karantény, semafory. Taky radši budu cestovat po ČR.

Mám to jednodušší o to, ze jsme letos k moři vůbec nechtěli. Spíš mě mrzí málo noci pod stanem, už jsem touto roční dobou mivala tak 8-10 a letos zatím dvě.  

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 11. července 2020 22:27

MP Meri ja vcera vymamila z muze prislib more v zari...chteli jsme chorvatsko az cerna hora a ocividne pojedem leda do (_. _).... 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:03

My už měli tolik plánů ... Nejdřív Itálie (mno), pak Slovinsko (ehm), pak teda Černá Hora (), poslední plán je září/říjen roadtrip po Francii nebo jakýkoli rozumný moře v dosahu letecky (Madeira, Kapverdy, klidně i ten Egypt) ... No na to září se dost upínám, sambo má fakt celý léto totálně vybookovaný, tak jesli to nevyjde ... tak budu dost nasraná, no

Offline Garfie
Avatar
23620 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:09

MP Meri No hele, vy jste koronatrendsetteři!  Taky jsem měla období, kdy se známí pro jistotu ptali, kam se chystáme na dovolenou, protože jsme pár let po sobě tak dva-tři měsíce předcházeli teroristickým útokům....

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:39

Co se týkalo nárůstu na Karvinsku, bylo to pod kontrolou a vlastně celkem v pořádku, teď titulky první nakažení přivezli nákazu ze zahraničí, nesdeleno odkud,ale hned navodne zmíněno Chorvatsko. zavřít hranice už nemohou, tak aspoň rozdmýchat nenávist a zášť mezi lidmi, aby dovolenou v zahraničí odpískali sami.my to pravděpodobně tak uděláme.ne kvůli nákaze, ale kvůli tomuto tlaku a stresu z něj .

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:41

Akorát si říkám, jak zjistili, že si nákazu přivezli odjinud když situace v ČR vůbec není dobrá a chytit to můžete v podstatě kdekoliv.

Online 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:47

nika Jak to myslíš, vůbec není dobrá? 

Offline Pinot Noir
Avatar
24267 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:51

nika Přijde mi úsměvné, že se tu pozastavuješ nad "rozdmýcháváním nenávisti" a "návodnými zmínkami", přitom se celou dobu jevíš jako největší oběť těch novinových titulků. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:55

Připadá vám, že je nějak lepší ve srovnání s některými evropskými státy? nákazu můžeme někam také dovézt, nejen přivézt. Některé země nám před týdnem zprisnovaly pravidla.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 09:57

Ano, vůbec to na me nepůsobí dobre.na vás ano? 

Offline Garfie
Avatar
23620 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:01

nika Tak pokud ji můžeme jak někam dovést, tak od někud přivést....tak je to víceméně jedno, ne? To riziko prostě bohužel existuje, jak za hranicemi, tak u nás, takže je na místě chovat se obezřetně a nejít tomu naproti, ale zároveň v rámci možností normálně. Lépe na tom rozhodně nejsme, například Japonsko pro nás odmítlo otevřít hranice, i když se o tom dost vyjednávalo, protože nás považuje za potenciální nebezpečí. Co se týká toho tlaku a stresu, myslím, že už jsem ti jednou radila, že bys měla vyhledat odbornou pomoc, zdá se, že je toho na tebe moc a pomohlo by ti si o tom promluvit s někým nestranným. 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:02

nika 

...a mě by zajímalo, proč jsi na tomhle webu, když jsi nejspíš jen v tomto vlákně...?

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:03

nika Mi už je to úplně buřt. Většina mých brigádníků je shodou okolností z Karviné. Ještě před 14 dny jsem měla nějaký záchvat, jestli je nemám poprosit, ať zůstanou 14 dní doma, ale se.e pes.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:08

Racionálně si to vylozite, ale emoce jsou jiné.nebudu se na dovolené trápit.  A psat jen do jednoho vlákna se nesmí? Dívám se i jinam. 

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:09

MP Meri vy bydlite u nas doma? :D plan mame uplne stejny, v zari vezmem dodavku a uvidime kam nas pusti. Ta francie by nemusela byt spatna, more maji taky,cernou horu uplne nevidim

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 12. července 2020 10:14

nika 

...prosím, nepřekrucovat otázku. Jistě že není nic při/zakázáno. Nic takového jsem neřekla.

Jen mě zajímalo, proč jsi tu, když jsi pouze ve specifickém vlákně.