Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:28

andulka01 Je to na hlavu. Přitom by mi nepřišlo tak složité vyhlásit, že v linkách, které projíždějí rizikovým okresem či obcí, jsou roušky povinné.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2020 14:40

Sweet Potato já si dokonce myslím, že když je tam takový nárůst, že by bylo nejlepší ty roušky v MHD nechat v celé té oblasti. Ten havíř z Karviné si asi do Ostravy v klidu zajede. Chápu, že je to nepříjemné, ale pokud se teda tváříme, že roušky fungují, tak bych to tam třeba o 14 dní prodloužila. Takhle to bude dost zmatek a navíc to asi nebude mít moc význam.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:45

Evaeva Já si dokonce myslím, že by asi i lockdown měl smysl. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2020 14:54

Sweet Potato asi jo, četla jsem, že to vůbec není dobré, prý ani pořádně nevědí, jaká jsou čísla. V té Litovli prý byla situace o dost lepší, když ji zavřeli. Pořád to vypadá, že je na tom blbě Praha, ale ta je prý stabilizovaná, ty počty odpovídají městům takové velikosti s takovým pohybem obyvatel.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 14:57

Evaeva Právě čtu, že OKD zavře od zítra doly na Karvinsku. Asi to mělo přijít dřív.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2020 15:01

Sweet Potato podle mě je na tom vidět, jak nezvládají to vysvětlování široké veřejnosti. Nejdřív zavřeli všechno, ale teď se bojí a naopak ta opatření oddalují, aby lidi nenadávali. Kdyby široká veřejnost chápala proč se tak děje, bylo by to o něčem jiném.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 15:04

Evaeva Otázka, jestli se s tímhle váhalo zrovna kvůli tlaku veřejnosti. Tam bych to tipovala na jiný tlak.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. července 2020 15:20

Sweet Potato jo, to máš pravdu

Online andulka01
Avatar
10669 příspěvků moje polička 02. července 2020 16:46

Sweet Potato Evaeva JJ, místo aby se to zpřehlednilo (prostě v rouškách na celý trase spoje) se v tom dělá bordel. 

Zavření dolů jasně, pozdě.. a ti zaměstnanci půjdou kam? Na koupáky, do knajp, navštívit děcka přes půl republiky. Nemyslím si, že by seděli doma a čekali, teď v létě, o prázdninách. Lockdown celé oblasti si nedovedu představit. Ale teda moc jim/nám držím palce.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 02. července 2020 16:49

Sweet Potato asi jo, včera byl článek o nějakém menším výrobním podniku a to zavřeli nato tata, žádný problém.

Lockdown už prý nikdo nechce, ale taky mě už napadlo, že Uničov na tom nebyl ani z 10% tak špatně. 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 02. července 2020 16:54

andulka01 ti zaměstnanci jsou rizikové kontakty a správně by měli sedět na zadku v karanténě a ne jezdit přes půl republiky.

Online andulka01
Avatar
10669 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:02

continuity A jak se to bez lock downu dá udělat? Teď to fakt neshazuju, fakt bych to chtěla vědět. Těch lidí je hrozně moc, to fakt všichni přistoupí na to, že maj volno, plnej plat a budou doma na zadku?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:04

andulka01 haviri.. tak urcite. obzvlast kdyz udajne nemaji ani ti nakazeni vesmes zadne potize. to je fakt mnohem lepsi aby makali.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:10

andulka01 Já vím, že to tak nemyslíš, ale těžko je všechny zavřít v těch dolech, aby nám zbytečně necourali.

Je to velkej průšvih, v téhle oblasti, tomhle sociálním prostředí. Myslím, že to strašně nahraje jakýmkoli populistům a apoštolům snadných řešení. Pro ty je tenhle kraj jak dělaný.

Online andulka01
Avatar
10669 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:10

viktorka_od splavu No právě, pár takových znám a vím přesně že by se na to vybodli. 

Online andulka01
Avatar
10669 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:16

Sweet Potato Ne, fakt jsem je nechtěla zvřít do dolu a nechat se tam hromadit :-) Mě prostě zajímá to možné řešení. Co udělaj když dostanou volno? Co je přinutí nikam nejezdit? Kor když jsou bezpříznakoví.
A přesně - bojím se co to udělá právě s touto vrstvou. Tohle sociální prostředí mi přijde strašně výbušné. Byla jsem na poradách když to začalo a řešila se panika/nezájem pouze našich 20 servisáků a vůbec to nebylo příjemný.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:22

andulka01 Já tam byla jednou v muzeu a kolega dostal zjeba hned, jak vešel ani nevěděl proc, takže iluze si nedělám. 

no tak buď jim to dojde, nebo lockdown, nebo to bude za chvíli v cele republice ( protože nějak pochybuji, že se sami hygienikum napráši, že byli s dětma na koupališti v sousedním okrese. Takže ani to trasování nebude fungovat). 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:23

andulka01 Zas na druhou stranu bych řekla, že tam nebývá příliš silná potřeba cestování. Ale ty hospody, koupaliště atd, to jasně.

Online andulka01
Avatar
10669 příspěvků moje polička 02. července 2020 17:31

Sweet Potato To bych úplně neřekla... Platy nemají nijak špatné, často mají děti usazené jinde, široké rodiny po celé Moravě. Nic jim nebrání jezdit, do toho jsou všude pobídky jak jsou Čechy boží, jak Praha zlevnila, jak lázně nabízej vouchery. Tak nějak slyším "hele mámo, mam šist tydnu volna z roboty, pojedem na Machač, tam zme eště něbyli, do Praglu zajedeme, si to kurňa možeme dovolt, no ni?"

edit: ta fiktivní citace není myšlena urážlivě, je to téměř doslovný přepis prohlášení mého ostravského kolegy.