Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:51

Evaeva Jak výsledek přijde, dám vědět. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:51

Dalia jsem rada,ze je ti trochu lip.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:53

Candance Děkuji za odkaz. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:53

A o moji nejblizsi rodine v cesku,se radsi ani nezminuju....rozhodne prevazi neockovany.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:54

Zarinya Děkuji, já taky.

Už bych měla trochu uklidit, prát atd. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:55

Dalia chapu, ale odpocivej.

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:58

Lamicka Ta petice mne dost děsí.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 11:59

Candance ted jsem se zcela vážně lekla, že víš něco, co já ne. Tento odkaz není ode mě, ale je dobrý. 

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 12:01

continuity vazne ne? Ja si zapamatovala, ze ty. Tak asi nekdo jiny a ty jsi jen psala neco nad nebo pod

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 12:24

Dalia hlavně odpočívej. Úklid počká. Ta nemoc je jak houpačka, dopřej si čas. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 12:38

Dalia To jsou moc dobre zpravy, snad viroza odejde a ty si pak v klidu budes moct nechat vyndat port. Šetri se

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 12:44

Dalia 

To je dobře, že je to lepší. Ale s tou prací bych nespěchala a radši dál odpočívala.

Já dnes náhodou zjistila, že můj rizikový kamarád 55+ třetí dávku nestihnul. Je C+, ale naštěstí zatím bezpříznakový. Takže izolace je pro něj spíš pruda, že nemůže pracovat a hlavně chodit plavat, což je 

Jinak s příbuzenstvem to mám dost podobné. Mamku se ségrou jsem si ohlídala, ale zbytek antivaxeři, co sdíli na fcb hoaxy a nenechají si to rozumně v klidu vysvětlit.

Mrzí mě to, protože obě tety a strejda rizikoví, ale vzdala jsem to.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 13:44

continuity wendulka Zvládla jsem jen roztáhnout žehlící prkno a od té doby zase ležím. Teplotu nemám, ale jsem jak moucha. Ale ten kopec prádla...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 13:52

Dalia A už se ti někdy stalo, že by ti to prádlo uteklo?Ne, fakt na to kašli a odpočívej, buď ráda, že je ti lépe.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 13:53

Dalia já jsem teda relativně zdravá osoba (asi až na hlavu teda) a rozhodne nežehlím žádné kopy prádla. Zrovna prádlo počká určitě ( říká ta, co má od rána hromadu mokrého prádla v lavoru na sušáku). A jsem jen unavená. 

Lehni si a spi. Jak říkala jedna zkušená paní doktorka: nemoc se má vyležet a sezení není ležení. 

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 14:07

https://www.novinky.cz/clanek/u-omikronu-je-trikrat-vyssi-riziko-reinfekce-40380012?section=svet&parentSection=zahranicni

Tohle se zastáncům buněčné imunity a vlastních protilátek z prodělání asi nebude líbit.

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 14:07

Dalia jsem moc ráda, že je ti líp, držím palce, ať i ten port a všechno ostatní dospěje ke  zdárnému konci.

Ale musím ti říct, že fakt nemám ráda osoby, které sotva se jim trochu uleví, vyrazí něco dělat, protože "je to potřeba", "už se to musí udělat" a "nikdo jiný to neudělá". Mám tu zkušenost, že se většinou dotyčnému přitíží a celý zchvácený pak stejně leží a trvá to všechno ještě delší dobu, než kdyby si dal pokoj. Vyniká v tom moje matka. Tak se uklidni, zalehni a spi, když si to tělo žádá a odpočívej, když si připadáš slabá. Tím přemáháním ničemu a nikomu nepomůžeš. Nemyslím to nijak zle, jen prosím tě vydrž a nic nedělej, fakt je potřeba myslet především na sebe a načerpat síly.

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 14:55

Zarinya Mám dlouholetou kamarádku, nikdy bych o ni neřekla, že je manipulátor, přišla mi vždycky tolerantní k názorům druhých, empaticka osoba. Jak se začalo mluvit o vakcině, úplně se změnila, nějakou dobu jsem její argumenty respektovala a vždycky jsem ji říkala, že chápu, když má z ockovani respekt, mám taky, ale ať si své důvody nechá pro sebe. Ze mám jiný názor a nechci se dohadovat o něčem, čemu ani jedna z nás nerozumí. Teď jsme se dlouho neviděly, tak mi každou chvíli posílá články od Hnizdila apod. Dnes seznam pacientům ve špitálech, očkovaní vs. neockovaní, ať prý sama vidím. Já na to nereagovala a za par hodin sms, jestli jsem to četla a co na to říkám...no, řekla jsem. A asi už nemám kamarádku. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 15:09

wendulka ono ještě uvidí, jaký efekt budou mít vakcíny. Kdyz máš dnes šanci 0.5% na reinfekci, tak 3x větší šance pořád není žádná hrůza. Z těch malých čísel jsou to jiné počty. 

Na JAR efekt vakcín určitě nepoznáme, tam je zaockovanych cca 30% obyvatel, kdyz počítáme jako očkování i jednu dávku. Jinak JAR je něco jako promorena, tam už na COVID celkem umřelo nějakých 0.3-0.4% obyvatel. A mají asi o 20 let nižší věkový průměr než ČR.