Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online continuity
Avatar
33680 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 15:56

Sweet Potato to je přesně to, o čem jsem psala před pár dny v souvislosti s policí a Letnou

Ti lidi tady jsou a vždy byli, teď jenom využili príležitost a projevují se víc, protože se jim zdá, že může projít (vezou se na té antivax vlně) ale primárně nejde vůbec o názor, vandalizmus se objevuje, aby hájil jakoukoliv myšlenku třeba i bohumilou a i v tom případě je to stejně nebezpečné. 

kromě jednoznačného odsouzení takového jednání ve veřejném prostoru, je taky velmi potřeba, aby si na ně policie razantně doslapla a využila veškeré prostředky, aby jim zkomplikovala život a adekvátně je potrestala. Absolutně jim to nesmí procházet, protože se z toho zblaznime, COVID necovid. 

Úplně stejně nepřijatelné jsou demonstrace před Babisovym domem, nebo před domovy jiných státních úředníků, ať už s nima souhlasíme nebo ne, ohrožování lidi v rouskach v MHD a pod.

Jinak v této situaci já se třeba vůbec nedivím, že zdravotní sestra radši zůstane doma na OCR s dítětem. Lhostejno, jestli školu někdo zavře nebo ne. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:02

Dalia prádlo neuteče, nemá nožičky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:11

Kokoska Já vím. Odjakživa s tím mám problém. A moje máma v tom byla ještě horší. Ležím.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:22

Dalia Spoustu veci muzes slozit, uhladit, nezehlit Kdyz neni cas a energie.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:24

mirajo A ještě ušetřím elektřinu. Máš pravdu.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:35

Dalia No prave

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:35

continuity No to se taky nedivím, nedivila jsem se už loni a letos už vůbec ne. To tys psala o školách/školkách pro jejich děti, myslím, že by byly využity minimálně.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:51

rozarka my snad máme stejnou kamarádku! Tyhle lidi mají něco společného a to je strašná urputnost, až agrese. Diskuze není možná, absolutně nerespektují jiný názor a neustále zásobují nesmyslnými informacemi. 

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 16:58
Online continuity
Avatar
33680 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:22

Sweet Potato já jsem psala o družině v kmenových skolach pro vsechny děti, kterých rodiče si nemůžou dovolit zůstat doma. A zároveň jsem psala, že je to casty argument proti prodloužení prázdnin, ale reálne takových případů moc není. 

Ty si psala, že proti uzavření skol mluví to, že zdravotnice zůstanou doma s dětma. Ano, ony zůstanou, ale ne protože jinak neseženu hlídání, ale proto,že je to šance z toho blbince vypadnout. Abychom tomu zabranili, nepomůže nechat otevřené školy za všech okolností, ale napríklad zajistit jim v práci bezpečné prostředí, kde je nebudou pacienti napadat nebo dodržování zákonníku práce. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:22

Kokoska asi může, ale čekám, že spíš zvolí vyčkávací taktiku a když se nakonec ukáže, že odpor není tak veliký, tak to nechají být.

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:23

Evaeva no kez by. Tise doufam, ze by se ta vekova hranice casem mohla jeste snizit.

Online continuity
Avatar
33680 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:26

Kokoska ja už se nejdu rozčilovat. Je také dost možné, že to Omicron stihne dřív než Zeman a celá debata bude čisté akademická.

Ale úplně nejlepší bude, když antivaxeri budou vyčkávat, jestli to nová vláda nezruší ( vzhledem k tomu, že to právě deklarovali, tak je to celkem logicky krok) a nová vláda pak vytáhne argument: povinné očkování pocty naockovanych nezvýšilo, takže akorát zbytečně rozděluje společnost. Nebo něco jiného vznešeného. 

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:28

continuity Jasne, zase neco, co v okolnich statech pujde a u nas se povedou korektni debaty. Jen aby se nesahlo na svobody tech, co neco nechteji, se omezujou svobody vsem.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:32

continuity Ja uplne nechapu, cemu tolik pomuze mit prazdniny ne 11 dni, ale 16. Po navratu deti protestovat, urcite ano, ale na odizolovani od kolektivu tech 11 dni prece staci. Muj tip je, ze pokud budou mit tri dny volna a rodice v praci, rada z nich pujde na hlidani k prarodicum. Primo po predchozich dnech ve skole. To moc protiepidemicky nebude. 

Online continuity
Avatar
33680 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:34

Kokoska mě by zajímalo, kde zůstaly práva a svobody lidí indikovanych k operaci kolena nebo páteře. Ti žádná práva nemají?

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:37

continuity o pravu zdravotniku na normalni vykon sluzby ani nemluve. Me by zajimalo, kdyby se reklo tem odpurcum vseho ze fajn, ale budou denne 12 hodin obleceni ve "skafandru", vymena celeho kompletu nutna treba po trech hodinach, jak by se tvarili.

Online continuity
Avatar
33680 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:42

mirajo

protoze poslední školní den je teď 22. A spousta dětí půjde na svátky 24 nebo 25. COVID tour po celé rodině, loni se to taky po svátcích strašně moc rozjelo. Kdyby bylo před svátky víc volna, tak se stihne ten COVID trochu projevit a zůstaneš doma. Ty školy jsou neuvěřitelně rozjeté, vidět je to i na číslech, pořád se tam pořádně net druhé, ty antigeny nestojí za nic. U nás nemocné tři kuchařky, záskok už máa taky COVID a škola funguje dál?

Jinak se hlídání týká děti do těch cca 10 let, takže první 4. ročníky ze 14 a spousta rodičů je schopna si to zařídit: nekdo je na HO, matka je ještě doma s mladším sourozencem, rodič pracuje na směny, doma je starší sourozenec. Už jsem psala: u nás stálo o školní družinu během ředitelského volna v listopadu 5 děti z 300. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:42

rozarka fakt to stoji za houby.