Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:43

mirajo není problém, co se stane po svátcích ve škole, aby pomohlo testovat při návratu. Problém je to, co se stane během svátků. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 17:56

continuity Tam se obavam, ze nemas pravdu s tou inkubacni dobou. Dcera po kontaktu ve skole pozitivni az 8.den, mimochodem prokazano nejdriv Ag testem, predchozi PCR v karantene negativni. Trochu ryma a kasel az 9.-10. den. Deti dvou kolegu v praci uplne stejne. Takze v patek naposled ve skole a dalsi patek na navstevu by bylo presne to prave.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 19:31

mirajo inkubační doba je 2. až 14. dní, obvykle 5. až 7., ne? Já teda souhlasím s continuity, když se dítě nakazí v pátek a zodpovědná rodina ho vezme ve středu na test, už se to projeví. Když se nakazí ve čtvrtek, půjde ten samý den na test, tak je to celkem na nic.

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 19:38

mirajo Evaeva teď ve zprávách: 1/4 pozitivních testu v republice je u detí na základni škole. A další fajn zprava, u dětí může COVID způsobit jako pozdní komplikací diabetes 1. typu. Ale promorime, COVID dětem přece nic nedělá.

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 19:47

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 19:52
Reakce na continuity:

wendulka ono ještě uvidí, jaký efekt budou mít vakcíny. Kdyz máš dnes šanci 0.5% na reinfekci, tak 3x větší šance pořád není žádná hrůza. Z těch malých čísel jsou to jiné počty. 

Na JAR efekt vakcín určitě nepoznáme, tam je zaockovanych cca 30% obyvatel, kdyz počítáme jako očkování i jednu dávku. Jinak JAR je něco jako promorena, tam už na COVID celkem umřelo nějakých 0.3-0.4% obyvatel. A mají asi o 20 let nižší věkový průměr než ČR. 

​To já vím, že na zjištění efektu současných vakcín na omikron je to brzy. Naopak zaujala mě ta křivka právě z hlediska jen té promořenosti ve srovnání třeba s Indií, kde se od toho drsného promoření deltou v první půlce roku drží dole... 

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 19:52

Ivermectin funguje! Tam kde lidí trpí na parazity. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 20:07

continuity On ale v tuto chvili nikdo nevi, jestli ockovanim dokazeme tem pozdnim komplikacim zabranit. Tem akutnim ano, ale i po bezpriznakovem covidu, ktery prodelas jako ockovana, se ukazuje, ze long-projevy lidi muzou mit, ze je jich mozna o polovinu mene, ale mozna taky ne...https://www.nature.com/articles/d41586-021-03495-2Prekvapilo me to. Netyram se tim.

Evaeva Ja prave doma i v okoli u deti vidim, ze jsou dost casto pozitivni malinko pozdeji, tesne na hranici te doby karanteny, sedmy osmy den. Dcera byla na PCR 5.den a nic. Taky mi to rozbilo babovicku, kdyz mi 8. den volali ze skolyAle treba me obklopujou samy  vyjimky. 

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 20:19

mirajo to ale přece nebyl příspěvek k očkování dětí. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 20:33

mirajo Já bych taky nebyla pro plošné zavírání. Nemáme ve škole dlouhodobě nikoho pozitivního. dělají se PCR testy v druhé škole už zase většina má covid za sebou a ostatní jsou očkovaní. A já mám sice kluky velké, takže o hlídání mi nejde. Jde mi už o to, aby do té školy chodili. Loni to opravdu stačilo. Já jsem v práci celé svátky, nemám žádné volno a každý den vaření navíc už mi vadí. Asi kdybych měla HO a před sebou alespoň týden volna, tak je mi to jedno.

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 20:57

Renusatko u nás je v karanténě 6 tříd. Já už se jen modlím, aby to zas někdo nedotáhl domu na svátky, loni mi to celkem stačilo. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 21:21

continuity Tak proto říkám, že ne plošně. Kluci byli těch 14 dní pozitivní, oba v té době na online výuce. Jeden ten začátek září v karanténě. Třeba dcera od kamarádky byla ve škole asi týden, pořád nějaká karanténa a oni jen řeší hlídání. A bohužel je to zase celé další pololetí domácí výuka a ona pořád nějaké OČR. Je to sestřička na ARO, takže myslím, že jim tam dost znatelně chybí a není sama. Já bych byla ráda, aby prostě naše škola fungovala, když při těch každotýdenních testech nemají žádné pozitivní. 

A máš možnost svoje děti ty dva dny omluvit. Pokud to u vás doma něco vyřeší. 

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 21:30

Renusatko no právě školy nezavreme centrálně, ale půlka škol v republice funguje stylem krok sun krok. reditel už nemá ředitelské volno, zavřít školu je sprosté slovo. 

Psala jsem to včera,suplovací arch má dvě strany. Tak co se ty děti asi naučí. Zástupce je rád, že je ve třídě někdo dospelej. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 21:35

continuity Tak u vás by to cenu mělo, u nás ne. A hlavně se mi to prostě vůbec nehodí. Pokud ty školy zavřou, tak taky zůstanu doma. Dělám to dobrovolně a nehodlám se uštvat ještě před svátkama. 

Online 711990
Avatar
17182 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:29

Renusatko moje mama se uz mesic potaci v hybridni vyuce. Covid zatim prodelala(za ten mesic) pulka deti, zbytek se strida v karantenach. Ve tride je jich prumerne 10, zbytek nemocnej nebo v karantene. Od skoly ma k dispozici notebook, kterymu nefunguje kamera. Tak si uz vloni koupila vlastni, aby mohla ucit online. Ted jeste k tomu maji ve tride stativ, kam vzdycky da nekdo z deti svuj telefon a pres nej snimaji, co se pise na tabuli a streamujou to spoluzakum. Notebook snima ji jako ucitelku, aby bylo taky slyset co rika. Technicky ji to pomohl vyresit nekdo z rodicu, skola se k tomu nema. Ty tri dny uceni navic to nevytrhnou, ale aspon by se na chvili vymanili z tech karanten a vcas se stihli otestovat. V Pardubicich se totiz na termin testu ceka i tyden. Naposled to trvalo od prvnich priznaku po PCR test ditete 8 dni. Dalsich 8 trvalo hygiene vyhlasit karantenu....

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:34

Teď máme čerstvou zkušenost s vyhlášením karantény u dcerky ve třídě. Pacient 0 v pondělí Ag negativní, ve středu pozitivní PCR, celou dobu dítě ve škole. Hygiena nařídila částečnou karanténu, do které poslala jen děti z nejbližšího okolí Pacienta 0 - spolusedící, dvě děti z lavice za ním a děti ze dvou lavic před.. Podle tohohle úsudku je s výhodou sedět v lavicích posledních, páč virus jde jen dopředu, nikoliv už přes uličku

Offline Karja
Avatar
36014 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:44

Resch A už vůbec nejde mezi kamosema;-). Kolí to jen sousedy. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:47

711990 ty první stupně jsou asi dost zabitý, a ta hybridní výuka je fakt náročná, bych řekla. Třeba u ségry je naočkováno snad 2/3 dětí, ale i tak si myslím, že ty tři dny před Vánoci by zavřít mohli, to není až taková zátěž a spolu s víkendem může pomoct. I kdyby se třeba nechali otevřené družiny pro ty, co potřebují.

Offline Karja
Avatar
36014 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:47

711990 U nás je teda volno na test hned druhý den. Respektive kapacita není zaplněná ani ten první den, ale nejde se tam nahlásit. Nicméně při posledním mém psychickém covidu jsem se tam teda vydala, po dvaceti minutách čekání venku ve velké kose a odhadu na další hodinu čekání, jsem si dobrovolně zvolila místo testu sociální distanc. A to orede mnou čekalo tak 9 lidí, já nechápu, co tak dlouho trvalo. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:47

Karja o přestávce má virus přestávku taky, ne? Stejně jako o tělocviku.