Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:31

tak jsem myslela jak stihneme před Vánoci třetí dávku a manžel jede domů s pozitivním testem.od víkendu mě přesvědčuje že je jen nastydlý.snad se obejde bez komplikací

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:39

continuity Lijou to i do dětí.

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:43

continuity tohle do sebe nacpou a vakciny se boji?

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:47

continuity a holky naočkovat necháš? My byli rozhodnuti, že určitě, ale jak přišel omricom, tak si už tak jisti nejsme. Aby ty vakcíny za pár týdnů neupravovali. No a plus už covid měli, takže zvažujeme jestli nepočkat. 

Online continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:47

No a teda tá neochota prodloužit ty vánoční prázdniny o tři blbě dny ( když letos jsou už tak krátké). Fakt tomu nerozumím. Více méně jsem to brala jako hotovou věc. Než zase někdo vytáhne málo dovolené, tak se nabízí možnost,že ty totálně bezprizorní děti mladší 10 let, by mohly mít družinu.

Včera učitelka říkala, že ve škole se minulý týden lepily dva suplovací archy k sobě, aby se jim to veslo. Tento týden se prý vejdou na jeden, ale taky byla teprve středa. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:48

continuity Argumentem proti delším prázdninám jsou děti zdravotníků.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 17:49
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu jako očkování po COVIDu ok, to se ukazovalo i na číslech, že to má významný efekt. Dokonce takový, že úplně nevím jaký lepší efekt bych měla čekat po další dávce.

No nic, nám to nějak s odřenýma ušima vyjde na jarnaky, kdyby se přece jenom někde lyžovalo, a pokud se něčím chci přeočkovat, tak upravenou vakcínou na ten Omicron. 

​Zrovna sem s tím jdu. Jako chápala bych, být po těch 9 měsících povazovana zase za rozockovanou a muset předložit i negativní test, aby bylo skutečně cílem, nějak zregulovat křivku. Ale když data ukazují, že třetí dávka má po půl roce význam jen u rizikových profesí a osob, kde to klesá rychleji, s čímž se ztotožňuje i WHO. 

A v situací, kdy pro tyto skupiny nejsou povinné ani ty první dvě.

Ne, tvl to vůbec nevykazuje znaky společenské buzerace.

No nic zítra se objednám ke kadeřnici zřejmě naposled a stejně jako ty počkám s přeočkováním na vakcínu upravenou na omikron.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:00

Gatita no mně to tak teď vychází díky tomu kovidu, další dávku bych tím pádem měla mít v květnu. Taky bych se radši nechala naočkovat třeba v září, že jo.

Online continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:03

Lamicka vy jste měli COVID, naše děti asi ne. Starší je už naočkovaná dávno, u mladší jsem byla rozhodnutá, ale teď cekame na test, tak uvidíme.

Ta nova vakcína se bojím, že bude dostupná nejdřív v létě a pro tyto malé děti bůhví kdy. 

Online continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:06

Sweet Potato tak pro ty se to dá vyřešit, nakonec nějaká školní skupina může být pro všechny děti mladší deseti let. 

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:13

continuity diky za odpoved, musime to promyslet no... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:13

continuity To už tu v nějaké formě bylo a rodiče zdravotníci se jim vesměs poděkovali. A úplně se jim nedivím.

Není dobrých řešení, řekla bych.

Offline letfenixa
Avatar
7919 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:14

Od pondelka mame v meste zatvoreny 2.stupen a SŠ. Oddnes nam isli do karanteny 4 triedy 2.stupna.

A vianocne prazdniny predlzene su.

Online dorota
Avatar
846 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 18:14

continuity Na Slovensku predĺžili vianočné prázdniny, začnú sa od 20. 12. Vo viacerých okresoch napr. na Orave, Kysuciach i na východnom i strednom Slovensku regionálni hygienici zatvorili plošne druhý stupeň ZŠ a SŠ, prešli na dištančnú výučbu, nepovedali na ako dlho. Od pondelka 6. 12. prechádzajú na dištančnú výučbu plošne aj ZŠ (2. stupeň) a SŠ v celom Bratislavskom kraji, hoci je tu najvyššia miera zaočkovanosti a mnohé triedy majú celkom vysokú zaočkovanosť. Problém je, že sa používajú samotesty, aj to iba dobrovoľne, nie všetci žiaci sa testujú, učitelia nárok na samotesty nemali donedávna vôbec. Otázne je, keď zatvoria teraz školy, na ako dlho to zasa bude.

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 19:04

Sweet Potato to muzu potvrdit, kamaradka (zdravotni sestra) ze skolky pro zdravotniky byla vyrizena, pry vsechno spatne, plus to bylo daleko, a nakonec covid neprinesla domu ona z nemocnice, ale dite z te skolky... 

Offline Černá kočka
Avatar
1311 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 19:14

Lamicka Moji sestre kdyz byly zavrene i skolky nemocnice nabizela skolku pro zdravotniky a divili se, ze toho nechce vyuzit kdyz by to pro ni znamenalo vzbudit dite v 5.30 nejak ho oblect, vezt 25 km do skolky, tam ho odevzdat, tryskem letet do prace, aby si stihli predat informace pri stridani, navlect na sebe covid hadry a v pul osme vecer si dite vyzvednout. Alternativa byla, ze by pro neho jezdil jeho tatinek, pro ktereho by to znamenalo jezdit 25 km do skolky a 25 zpatky.

Online continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 19:31

Lamicka Černá kočka já četla návrh, že by byla normálně mini družina v kmenové škole pro všechny děti. 

Ono bylo tak horké nebylo, u nás se teď během ředitelského volna prihlásilo asi pět dětí a to máme 3paralelky v ročníku + waldorfské třídy. 

Online continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 20:47

Lamicka tak malé dítě negativní. Už to teda nechytla 2x po dost těsném kontaktu - jednou s námi doma a teď lehla její sousedka v lavici, z druhé strany sedí holčička, co už COVID měla a kluk za nima to teď chytnul. 

Fakt nevím, co udělám s tím očkováním. Příznaky měla, že ji jeden den bylo blbe a boli ji třetí den hlava. Ale tak, že jí dávám na to paralen. A dva PCR negativní.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. prosince 2021 20:55

continuity To skoro vypadá, jako by to už někdy prodělala, viď? Dětem se protilátky asi pořád nenabírají, co?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 02. prosince 2021 20:58

Vlm achjo,at je brzy dobre.