Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:52

Evaeva u nás na druhém stupni třídní vyhlásila, že jakmile bude naočkována alespoň půlka, hybridně učit nemusí.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 22:57

continuity Já ani nevím, jestli u nich učí hybridně. Ségra ještě v karanténě nebyla, u nich testují od začátku roku každé pondělí a rodiče obvykle stáhnou oba sourozence.

Offline Resch
Avatar
152 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 23:13

Karja Evaeva a jenom sousedy ve třídě, to že v pondělí i úterý byly kroužky a družina mixlé s dětmi z ostatních prvních a druhých tříd a dotyčné se toho účastnilo

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 23:16

Resch Já do kroužků dávala vědět sama, alespoň  napsali rodičům, ať dávají na děti pozor. Jestli jim volala hygiena, ani nevím, mě volala až osmý den, takže to už bylo poněkud jedno.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 23:17

continuity Ta vaše škola, to je taky složitá kapitola...Někdy, když to čtu, jsem vděčná, že u holek převaha rozumných učitelů, se kterými se dá normálně vyjít, mluvit, kdykoli zavolat, i ředitelka je mi příjemná a o tom to možná je. Dvojka z tělocviku už taky proběhla, ale to byla spíš výjimka.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 03. prosince 2021 23:19

EvaevaMně volala hygiena asi hodinu poté, co jsem dostala SMS o pozitivním testu dcery a vyplnila dotazník. No jo, Praha. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. prosince 2021 23:23

mirajo já jsem taky Praha! Jenže já byla na testu ve čtvrtek, syn v pátek, výsledky jsme měli pátek a sobota, takže volali v pondělí. No a my byli od předchozí středy doma, takže trasovali jen předešlé pondělí a úterý a to už byl ten týden.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 07:33

Výsledek přišel v noci. Jsem také pozitivní. 

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 07:55

včera manžel volal své obvodní,napsala neschopenku-papirovou, kterou si nemá jak vyzvednout a řekla ať volá hygienu,tam se nedá dovolat.Ja nás teda objednala na test na úterý.tPredpoklam, že zadanku měla vyřídit obv.On na ní nedá dopustit,he pečlivá, posílá ho na všechna možná vyšetření, chodí k ní od mládí.Ale píše mu papírové recepty, prý pendkerum nelze poslat elektronickou, v několika lékárnách mi řekli že pochopitelně lze.Proste stará paní.

Offline KonečněTady
Avatar
139 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 08:31
Reakce na Dalia:

Výsledek přišel v noci. Jsem také pozitivní. 

To mě mrzí, ​zkuste si domluvit podání protilátek ještě teď o víkendu.  Nečekat až na pondělí. Řekněte jim všechny své zdravotní peripetie. Myslím, ze byste měla být jasným adeptem na protilátky. Držím palce

Online Sweet Potato
Avatar
34880 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 08:32

Dalia Tak snad už je to nejhorší za tebou! A žádné žehlení! Odpočívej.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. prosince 2021 08:38

Vlm proč má manžel volat na hygienu? Izolaci mu zahajuje i ukončuje praktická lékařka. Žádanku pro rodinné příslušníky by měla napsat buď hygiena nebo jejich praktická, pokud mají příznaky.

Offline Kokoska
Avatar
28404 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 08:52

Evaeva tyhle starsi doktorky jsou v tom vsem obcas ztracene. Kdyz jdu neco vyrizovat mame a vidim mudru u pocitace, jak pise recept, řvala bych. Jinak vsechno tuzkou do karty, vecne lovi neco v papirech... Kdyz zacinalo ockovani a ptala jsem se ji na nejake moznosti pro rodice, bylo uplne znat, jak je z toho vydesena a zmatena. Pritom jsem ji jasne rikala, ze si vsechno zaridim sama, jen potrebuju vedet, jestli se v jejich meste bude ockovat nebo musime 20 km do nemocnice. Nevedela nic, ale napsala si jmena na papir do seznamu, ze by je teda sestra nekdy zaregistrovala do ockovaciho portalu. Tak jsem sestre rekla, at je zase skrtne a jeli jsme holt do toho spitalu.

Offline Kokoska
Avatar
28404 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 08:53

Dalia a do pr... ale vypada to, ze uz to mas asi skoro za sebou, jak ti je?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. prosince 2021 08:56

Kokoska je to škoda, erecept a neschopenka ušetří dost práce/času. Bylo by fajn, kdyby k sobě měla sestru, která to ovládá. Švagrová chodí s dětmi ke starší pediatričce, jako doktorka je asi dobrá. Ale když mi švagrová vyprávěla, že na pětileté prohlídce ukazovala neteři nějaké obrázky věcí, které ona už nemůže znát, protože ty nové materiály z komory pediatrů se jí nelíbí

Offline continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 09:31

Evaeva my chodili s holkama ke starší doktorce, ale jen díky tomu, že jsme ji prakticky nepotřebovali. Když jsme pak řešili jednu věc, dopadlo to tak, že jsem obratem hledala novou. 

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 09:57

Evaeva já mu to říkala,ale.   je to jedno já se nebudu rozčilovat.pcr jsem objednala a uvidíme.Stve mě s neschopenkou, má doktorku 35km daleko,tak si udělám výlet.S temi recepty ti samé,ja si o ne volám z pohodlnosti, můžu si dojít, ale proč polezu do čekárny když to není nutné.Pro nej by to byla pomoc velká.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. prosince 2021 10:00

Vlm taky ten recept můžeš poslat příbuzným, aby ti ho vyzvedli, nebo to v lékárně najdou jen podle občanky. Je to zjednodušení pro všechny.

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 10:08

Evaeva je to zjednodušení, využívá i moje petaosmdesatileta maminka, doktorka mého manžela je jiného názoru, manžel moje rozčilování ukončí ,,tak jí to řekni,, já ji to mám říkat? asi budu muset az tam pojedu pro neschopenku. Vyřeší to až její odchod do důchodu, nebo můj do blázince

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 10:19

Vzdyt lekari maji povinnost vystavovat e-recept a e-neschopenku. Navic neschopenka se jiz nedava do ruky zamestnanci, jde do systemem zamestnavateli a CSSZ. Tak jak to ti doktori delaji?