Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 19:26

viktorka_od splavu tak to jsem cetla uz pred tydnem a vubec jsem si to sem netroufla dát

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 20:05

nika  ja mela dnes konecne cas a jeste i bylo hezky vzit si ven na slubicko kafe a casak, tak jsem se musela podelit

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 00:28

Já byla dnes po stopadesati letech v obchodě a jako... To se ví, že Tesco má a prodává všechno? Oblečení, nádobí, sportovní věci, nářadí, hračky, všechno. Hračky maj za páskou, ale zároveň akci 2+1 zdarma, to jsem se teda zasmála.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 00:46

žluťásek Já tam byla poprvé, když rozvolnily dětské plus papírnictví, hru za páskou šlo v pohodě zaplatit u pokladny. O týden později jsem měla pocit, že dospělé oblečení je sice stále za páskou, ale lidi už ho běžně kupují, no bodejť by ne! Stejně tak ministerstvo dumá, kdy povolit zahrádky, a zatím, kdekoli čepujou pivo, tam je vůkol plno

Offline Myrtila
Avatar
2983 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 02:07

žluťásek Zrovna vcera jsem byla od podzimu poprve v obchode s oblecenim a fakt me pobavilo, co vsechno se da prodavat z regalu s napisem "zbozi pro teenagery", ve zkratce prakticky cokoli. Blby je, ze ja potrebuju ted nejvic kojici podprsenku, ta tam zrovna nebyla

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 07:55

žluťásek Já byla včera potřetí během 14 dnů v Obi, protože kupujeme nějaké nářadí, nábytek atd. A až včera mi došlo, ze jsou hobbymarkety (kromě zahradnictvi a mimo IČ) asi uzavřené. Nepoznala bych to. U kasy se o tom pak zrovna bavila prodavačka s někým, že to zapaskovani nefungovalo, lidi lezli všude, každej druhej má stejně IČ nebo někoho s IČ...tak už se na to před časem vysrali.

Cestou zpátky si sambo googlil, jestli už náhodou od včera nejsou povoleny zahradky. U nich vyhanej lidi ze sezení a pití jen do plastu s sebou ... ale včera to vypadalo, ze jsou asi poslední na světě.

Mame to tu zas, lidi už se rozvolnili sami. Ale nedivím se jim.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:02

MP Meri v Hornbachu maji neco ze je jen prodej na ico, nase tesco ma vse co se nesmi prodat za paskou, nicmene koupit to na samopokladne jde:) zaroven u detskych kalhotek jsou treba desne probrane velikosti, meli tam krasne se zebrama, dite je vyzadovalo a melo smulu:D

Online Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:03

Vcera jsem videla plne zahradky snad vsude a rikala jsem si, zda by se jim podarilo udrzet lockdown v teplych mesicich. Dost pochybuju. Navic lidi potrebuji k zivotu jine lidi, slunicko tomu vylozene nahrava. Detem jsem lockdown ukoncila uz tak pred mesicem a byla to nejlepsi vec, kterou jsem pro ne mohla udelat. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:12

MP Meri U nás v Bauhausu stačí ze tří metrů zamávat živnosťákem a člověka dovnitř pustí, takže je to fakt vyloženě fraška.

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:30

DruI Hradecké OBI je bez omezení, dřív seděl maník u dveří a chtěl ŽL, teď jen cedule, že zahradnické centrum bez omezení a lidi si kupují co chtějí...

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 08:52

Já byla dvakrát v Obi ve Sterboholech a jednou někde v Modřanech myslím. Ani náznak ničeho, jak říkám, samotný mi to došlo až při třetí návštěvě.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 09:54

Ano , lidi se rozvolnili sami. Ale co naprosto nechápu, když slyším mluvit Arenbergera, tak tvrdí, jak lidé z velké většiny vše dodržují, venku mají repirátor aj. Docela by mě zajímalo, jestli tomu sám věří. To by musel být snad z marsu. 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 10:49

ionicera Ale chodí on mezi prostý lid?  Jasně, že obchody prodávají i to, co by neměly. Ale kšeft je kšeft, navíc v době, kdy se ten samý tovar nedá koupit jinde, tak to risknou. Zákazník je spokojený a kasa jakbysmet

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 11:45

ionicera Tak trochu dost odtržený od reality oni asi budou. A navíc, když křivka jde vzhůru, je to proto, že lidi nezvedený nedodržujou, když jde dolů, jsou skoro vzorný a dodržujou. Jaká je realita je úplně jedno, rozhodující je udělat dojem.

Zapáskovaný ponožky v DM jsou k smíchu. Mohli by vymyslet, že pro punčocháče do DM jedině s testem, pro vše ostatní navolno.  

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 14:06

ionicera ja uz venku nepotkala nikoho se zakrytou pusou ani nepamatuju... Az jsem premyslela, jestli uz je to narizeni zrusene nebo jak to je (protoze to prakticky nesleduju, ridim se tim, co se dozvim tady)

Online continuity
Avatar
33709 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 14:13

baltik to je fakt zajímavý, protože nás na sídlišti pořád lidi s rouškami i respiratory chodí. Ne úplně všichni, ale třeba ráno jich potkávám hodně. 

Pak jsou samozřejmě tlupy, co jdou na pivo a ti na to dlabou, ale rozhodně to není jako před covidem.  

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2021 14:47

continuity u nás respirátory nosí lidi, co jdou do metra, případně nakoupit. Jinak respirátory vídám venku výjimečně, občas ho má někdo na hřišti, pak si ho nasadím taky, jinak ho venku taky nenosím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46073 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 14:52

a panacci se taky cini

to uz snad ani neni vtipny, galerka s policejnim reditelem, bafunari, kdo tam jeste chybel?

Online Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 14:52

continuity u nas ma venku respirator nebo rousku par jedincu, jinak nikdo. Ja uz ho venku taky nenosim, v tom teple se pod nim strasne potim a delaji se mi bolaky. 

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 15:05

continuity rano nevim, do prace jezdim autem, ale odpoledne na prochazce opravdu nikdo