Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:07

Catherinne a vy nekde nemate nejaky predtisteny formular,jak to ma vypadat?protoze to neni jen tak,ze jako pani novakova souhlasi,ale musi tam byt uveden zpracovatel,rozsah zpracovani,a jine kydy. 

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:33

Hadate se zbytecne, pro sluzby uz bude stacit jen cestne prohlaseni nebo test v provozovne.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/testovani-na-koronavirus-firmy-skoly-zakladni-stredni-vysoke-materske-sluzby_2104292106_dok

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:37

Kokoska 

Je tu ovšem ještě verze další
myslím že je e čtvrtá v pořadí
je to sice verze trochu starší
já však myslím že to nevadí
Vona totiž tahle čtvrtá verze
předešlé tři verze nahradí (chachachachá)
proto právě když vám ji neřeknu
tak to skoro vůbec nevadí

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:40

Sweet Potato a neni treba stahovat kalhoty, kdyz brod je jeste daleko, cely 2,5 dne!

Jinak tady se porad krici neco o omezovani a porusovani prav a svobod, kdyz bych mela ukazat kadernici papir se slove negativni, ale taky snad ta kadernice ma pravo obsluhovat zdravy lidi, ne?

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:52

Jiná Realita Jé, ráda tě tu vidím. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 13:52

Sweet Potato Jojo , včetně toho kolovrátkovýho doprovodu. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:02

Kokoska To má, ale v tom případě i prodavači mají právo obsluhovat zdravé, učitelé učit a vlastně se to dá aplikovat všude.

Online Pinot Noir
Avatar
24485 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:07

ionicera tak ve školách se doteď testovalo a učitelé by měli být očkovaní. A srovnávat kontakt se zákazníkem u prodavačů a kadeřnic nebo masérů? To srovnatelné prostě není. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:19

Pinot Noir Ve většině případů ne, ale u nás ano. Jsme v tak 10 cm od plačícího- někdy- dítěte, měříme nohy, zkoušíme a ten styk je tam opravdu hodně těsný. malým dětem je jedno, jestli ti kašlou do obličeje a někdy tato procedura trvá i půl hodiny, občas i víc. Ale je to asi jen v našem oboru, jinde o tomhle těsném kontaktu nevím. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:20

Pinot Noir Aneb, kohokoli potkam, nedejboze se ho dotknu, mam pravo chtit vedet, jestli nema nejakou nakazlivou chorobu...tohle mi pripada minimalne k zamysleni https://www.echo24.cz/a/SKRiP/narodil-se-homo-hygienicus-ale-neradujme-se-antropolog-burchardt-o-erozi-zakladnich-prav

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:25

Jiná Realita Catherinne to si taky myslím, že máš pravdu.Osobně se mi to celé vůbec nelíbí.

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:27

mirajo zda se ti, ze takhle to lidi opravdu vnimaji? Mne ne.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:36

KokoskaVetsina myslim nastesti ne

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 14:51

Kokoska samozrejme si kazdy muze vybrat,jestli bude pokouset gdpr,protoze se spolehne na vyplody nasi vlady a da na tvuj preziravy nazor a dost falesny pocit bezpeci a zdravi. Nebo bude radeji brat na vedomi skutecnost,ze zakony porad existuji a jsou nasi vlade jeste porad nadrazene. Postihy za nedodrzeni gdpr nejsou male a nekdo se urcite nekde ozve. Ne kazdy ma na nas pravni rad tak blahosklonny pohled jako ty. 

Existuji kupodivu i jine nakazlive choroby nez covid,a doted se kadernicim sdelovat nemusely.

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 15:00

Jiná Realita Ale proboha, preziravost, blahosklonnost... mne fakt nevadi ukazat negativni test nekomu, od koho chci, aby se kolem me dve hodiny pohyboval v tesne blizkosti. V prostredi, kde je vic lidi pohromade na malem prostoru, rozhodne nemam pocit bezpeci, to bych nenosila respirator. V lese jo, tam si ho neberu. Pro svoje zdravi jsem se registrovala k ockovani, nemyslim si, ze jsem imunni. Totez radim ostatnim. A pokud vim, ani ted se nemusi kadernicim sdelovat cokoli o zdravotnim stavu, pouze vysledek testu. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 15:11

Kokoska no a co myslis,ze je vysledek testu?

Mne aktualne ale nejde o tebe,ale o ty kadernice.protoze bych nechtela byt v kuzi te,ktera da na ty lzi,co na tiskovce vyklada ulhany hloupy arenberger,a na hygienu nahlasi jen tak jmeno a telefon,coz podle nej nejsou osobni udaje...a nastvana zakaznice,ktera na to ma plne pravo,ji uda pro poruseni ochrany osobnich udaju.

Osobne si myslm,ze to tak je,ze to proste udelat nesmi,je na to zakon,a zakony musi platit v dobe pandemie. Vladu mame od toho,aby epidemii ridila pri zachovani tech zakonu. Napriklad by stacilo,aby Kuze nezrvdil bludy nebo umyslne nelhal,a rek kadernicim,ze potrebuji ten souhlas.

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 15:31

Jiná Realita pokud ke jmenu a telefonnimu cislu nebude potreba dolozit adresu, datum narozeni nebo rodne cislo ci dalsi podobny udaj, nejde o poruseni GDPR. Jmeno neni jednoznacny identifikator osoby a telefon taky ne, muzes udat napr. cislo do zamestnani, ktere sdili vic lidi, nebo telefon sveho manzela nebo jakekoli jine cislo  na kterem te muze kadernice pro svoji potrebu zastihnout. Telefonni cislo neni tvuj jednoznacny identifikator.

Offline Kokoska
Avatar
28315 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 15:37

Jiná Realita mimochodem  proc pred covidem nevadilo, ze ma kadernice tvoje jmeno a telefon, a ted z toho delas GDPR kauzu? Nebo ses doted objednavala pod cizim jmenem?

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 18:41

ve středu jsem zrušila,,rezervaci,, na očkování u OL a zaregistrovala sebe i manžela do centra,dnes přišel PIN 2,a příští neděli jdeme kolik radosti udělá jedna injekce

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 18:47

Jiná Realita nemáme nic

Já na formuláře seru, dělám vám to tady krásný a už se na Vás všechny moc těším