Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 23:47

Catherinne Právě, přijde mi, že jde jen o prachy, logika v tom nikdy nebyla. Celý rok stačila rouška uvnitř a najednou nestačí respirátor a ještě musíš mít test. A tak ty roušky pořád máme na skladech, jsou levnější, ale ať se doprodají, tak je nosme alespoň venku. V jedné diskusi psala moje kamarádka, že se asi blíží konec pandemie, teče jim do bot a tak je potřeba rychle se zbavit co nejvíc testů, respirátorů i roušek. Asi bych se nezlobila, kdyby měla pravdu.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 23:48

viktorka_od splavu jo, odpovědnost mam sama za sebe,ale kdyby přišla kontrola,tak provozovna je moje a já mám zajistit,že klient má roušku, respirátor.Tzn pokuta jde za mnou...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 23:51

Renusatko

EDITH4B a to si jen myslíš nebo je to pravda?

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 00:11

Renusatko

EDITH4B a to si jen myslíš nebo je to pravda?

​mám za to, že kontrola dodržování nařízení byla uložena provozovatelům.Ale můžu se mýlit.Vzhledem k tomu, že už pomalu ani nevím jak se jmenuju a každou hodinu je všechno jinak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 00:18

EDITH4B tak to jsme na tom stejně:-/

Offline Kan
Avatar
7080 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 01:50
Reakce na EDITH4B:

viktorka_od splavu jo, odpovědnost mam sama za sebe,ale kdyby přišla kontrola,tak provozovna je moje a já mám zajistit,že klient má roušku, respirátor.Tzn pokuta jde za mnou...

​Hele asi se zeptám blbě, ale pokud máš jednu zákazníci na určitou dobu, tak proč prostě nezamčeš a nezatáhneš závěs, nebo žaluzky? Nebo je předpis mít otevřeno?

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 07:32

Kan nad timhle premyslim od vcera, protoze vim, ze mnoho kadernic nechodi domu, ale mnoho spoleha na kryci manevry (zaluzie a zamceno) nebo maji provozovny, kam neni videt (moje predchozi mela salon v 2.patre v zamcenem dome). Rikam si, ze kdyby moje kadernice nemela provozovnu na hlavni ulici a sklenenou obri vylohu, jestli by uz taky nemela davno otevreno. 

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 08:09
Reakce na Kan:

​Hele asi se zeptám blbě, ale pokud máš jednu zákazníci na určitou dobu, tak proč prostě nezamčeš a nezatáhneš závěs, nebo žaluzky? Nebo je předpis mít otevřeno?

​Samozřejmě je jen na mě, jestli otevřu.Nikdo mě pracovat nenutí.Takže ano, klidně bych mohla zatáhnout závěs a tvářit se, že tam nejsem a vesele si pracovat a neřídit se ničím.Ale není to můj styl.Ovšem přiznám se, že včera už jsem o tom malinko zauvažovala, protože čeho je moc,toho je příliš.Ale jsem ráda, že to SNAD nakonec nebude tak horký.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 09:47

Kan tak tam je asi jeden zasadni problem, a to, pokud cerpas nejake ty kompenzace. pak by to byl podvod. kdyz ne tak imho o nic nejde

(jen teda co mam z druhe ruky tak nektere kamaradky meho kontaktu v drivejsich letech nepriznavaly prijmy, a tak na kompenzace nedosahly-pak je jasny ze pracujou, z ceho by zily ze.. ze si to trosku spiskaly samy se sice nabizi, ale to bych fakt soudit nechtela)

Offline Judith11
Avatar
78 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:00

No, mě fascinuje, jak jsou tady všichni ve službách čestní.) Mě by vážně zajímalo, kolik z nás kdy dostalo účtenku od kadeřnice, kosmetičky, pedikerky....já teda za celý dlouhý život ani jednou.

Kadeřnice, které znám, pracovaly celou dobu covidu. Ať už jezdily domů ke klientům nebo-pokud jim to provozovna "dovolila", tzn byla umístěná někde v patře, neměla výlohu atd...pak na místě.

To samé stříhačky psů, pedikerky. ...

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:02

Mě by zajímalo, jestli 1) ten test může být i pozitivní (protože se tam nic nepíše o tom, že se má člověk prokázat NEGATIVNÍM testem), 2) proč budou muset obě nebo oba mít respirátor, když mají negativní test.

Jako splním, co je potřeba, ale hlavou mi to vrtá, to zase jo.

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:03

Judith11 Však to tady někdo psal, tolik služeb jede načerno a čísla klesají, tak teď "za odměnu" budou muset všichni do týchž služeb s testem

Offline Judith11
Avatar
78 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:09

Aranel , no přesně!

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:12

Judith11 já teda dostávám účet asi pokaždé, určitě v drtivé většině případů.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:15

Ano,co vím tak jsem jedna z mála, která teď nepracuje.A s těmi účtenkami-já dávám účtenku i nejlepší kamarádce.Přiznávám naprosto vše.Odjakživa.Podnikám devatenáct let.A ano na kompenzace jsem dosáhla.

Offline Judith11
Avatar
78 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:20

EDITH4B , netvrdím, že neexistují výjimky, tak jako všude.

A dám vám tady hlavu na špalek, že jsem nikdy nikde ve službách účtenku nedostala!

Naopak, znám dámu, která pracovala celou dobu covidu (ne kadeřnice), měla to štěstí, že provozovna byla na nenápadném místě....a nepřestávala naříkat, jak je doba těžká a jak jsou nízké tržby atd. Když jsem nesměle navrhla, aby si zažádala o ty "covidí kompenzace", udiveně se na mě podívala s tím, že je přece už...nevím jak dlouho...nahlášená na pracáku.

To se člověk vážně nepřestává divit...

Offline Catherinne
Avatar
9885 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:22

Tak kompenzace stejně nejsou spravedlivý, nepřiznáš nic, nedostaneš nic, přiznáš 10 000, dostaneš10 000, mám přiznáno + -  60 000 a dostanu 30 000. Proč? Když kompenzace, tak kompenzace.

Ha!

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:23

Judith11 jo, nepoctivých je dost.Ale já jsem přesvědčená, že převládají ti poctiví.Možná jsem naivní.Ještě k těm účtenkám.Vypisuju opravdu všem,ale vezme si ji jeden ze sta klientů.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:27
Reakce na Catherinne:

Tak kompenzace stejně nejsou spravedlivý, nepřiznáš nic, nedostaneš nic, přiznáš 10 000, dostaneš10 000, mám přiznáno + -  60 000 a dostanu 30 000. Proč? Když kompenzace, tak kompenzace.

Ha!

​To mám stejně jako ty.Ale jsem ráda, že je v tom aspoň trochu spravedlnost.Když jsme dostávali všichni stejně,bez ohledu na to kolik kdo vydělá, štvalo mě to ještě víc.My jsme na tom bity,ale po tom zvýšení je to o fous lepší.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 28. dubna 2021 10:28

EDITH4B ja docela zasnu, presne,  uctenky si v 99 % neberu, ale vsude mi je strkaji! (nechapu proc si mam brat papirek, ktery obratem vyhodim) nevim teda kam Judith chodi:-P