Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online continuity
Avatar
33546 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 15:36

baltik na procházce ho nenosím ani ja, ale tak to byla blbost snad od začátku. U nás třeba chodí lidi od zastávky do obchodu, nebo z krámu do kramu a tak to možná klame. 

Ale spousta důchodkyň s respirátorem venci psa. 

Offline andulka01
Avatar
10636 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 15:41
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 15:49

andulka01 no, tak nejak to bylo jasne ze..

Online Kan
Avatar
6926 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 17:37

Volala mi máma, že byla na pohřbu spolužačce a na nástěnce kostela bylo vyvěšeno, že od 26.4. může na sv. mši 90 osob ale na pohřeb stále zůstává 15 osob, ten samý kostel. Venku bylo lidí hodně, vevnitř jen rodina. 

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 17:44

Si tu odložím. Písala som známemu, lebo bol dlho (niekoľko týždňov) na kyslíku a infúziách a potom sa neozýval. Tak už je doma a ešte ho čakajú nejaké kontroly, ale inak ok, akurát únava. Potiaľ super , fakt som sa bála.

Tak mi hovoril, že teraz je už za očkovanie, predtým bol proti, že nie kvôli hoaxom, ale on nemá rád injekcie.

Nejako sa snažím to vstrebať....

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 17:48

Inak čo sa týka tých respirátorov, tak dcéra výrazne preferuje respirátory pred rúškami. Že jej ďaleko lepšie sedia (má drobnú srdiečkovú tvár, asi sú na to lepšie uspôsobené) a že sa jej v nich vraj lepšie dýcha.

Takže ak má niekto respirátor aj tam, kde by inak stačila rúška, tak toto môže byť jeden z dôvodov.

Offline Liesel
Avatar
1435 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 18:22

andulka01 asi tak, vlastne to ani neprekvapuje. Proc si lamat hlavu s platnymi zakony, si vymyslime svoje..... 

Online continuity
Avatar
33546 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 18:37

slniecko Ježíš, no moja teta, lekárka, dosť od rány a hlavne neznáša malery, ktorým sa dalo predísť, by mu povedala: Tak teraz si injekcie užijes do sýta. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2021 19:51

Kan Není to logické. Ale policie chodí během pohřbu i mši kontrolovat, tak se většina kněží to snaží dodržet... Je to krajně nepříjemné. 

Online continuity
Avatar
33546 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 20:05

Mha je to úplně na hlavu, určitě víc potřebuji do kostela pozůstalí než věřící, kteří snad budou mít další příležitost. Navíc, doufám, že je stále víc běžných mší než zádušních.  

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2021 20:12

continuity Je to postavené na hlavu, přesně jak píšeš, ale od pondělí mají začít platit nová pravidla. Může se tam sejít hodně lidí, takže až vás někdo pozve do kostela na velkou oslavu narozenin, tak se nedivte. Dneska jsem se s tím setkala, jestli by šlo zajistit maturitní večírek v kostele...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 20:27

Mha policie počítá lidi při mši v kostele?

Online continuity
Avatar
33546 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 21:12

Mha maturitní večírek v kostele

V této ateistické konzumni zemi me to vůbec nepřekvapuje. 

Řekl jim někdo, že se v kostele moc nepije a ženy by mely mít zahalená ramena?  

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2021 21:21

continuity To bude mejdan! Mesni víno poteče proudem:) 

viktorka_od splavu Ano, zažila jsem. Velmi nepříjemné.

Jinak policie hlídá kostely už několik let vždy o velikonočních svátcích a bývají ozbrojení. Možná jestli tu máme nějakou policistku, tak bude vědět víc. Máme tu vůbec někoho od policie? Voní vůbec policie? Smí policie vonět? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 21:56
Reakce na andulka01:

Něco k zákonnosti vládních nařízení.

​No. Taky jsem celkem nepobrala, co je kadeřnici do mýho zdravotního stavu (pokud se samozřejmě sama nebojí, jakože ta moje teda vůbec - ale to je na osobní domluvě).

Mha 

Policie v kostele, to je teda něco. Pokud vím, tak v kostele platilo vždycky právo azylu - světská moc tam nesměla vstoupit! Tyhlety bolševický manýry... že si to církev nechá vůbec líbit.

Jiná věc je maturitní večírek tamtéž, to je pěkně telecí nápad.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:03

barbucha tak církevní hodnostáře zjevně taky víc zajímají světské radovánky, viz ta ostuda s Dukovým večírkem

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:03
Reakce na barbucha:

​No. Taky jsem celkem nepobrala, co je kadeřnici do mýho zdravotního stavu

​když jsem to včera psala já, bylo to blbě, ale jak to řekne soud..

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:11

barbucha Možná to pak spojit a udělat maturitní večírek pro policejní školu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:13

viktorka_od splavu 

No jo no, holt i takovej hodnostář se chce poveselit... ne že bych se mu divila. Vono totiž je něco jinýho když někde chlastá politik - kterej nám předpisuje jak se my máme chovat... Duka nám zákony neudává.

Hele ale s tím prokazováním zdravotního stavu jsme nebyly ve sporu, nebo jo?

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:15
Reakce na Mha:

barbucha Možná to pak spojit a udělat maturitní večírek pro policejní školu.

​Pro ty einsteiny... no bičem bych je hnala z chrámu jak v biblickejch časech!