Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:19

barbucha jasněže nebyly.. akorát jiné dámy co si divže neuplivnou, když tady remcám, ve chvíli jak se ukáže že jsem měla pravdu.. ticho po pěšině

církev by se spíš měla starat o svoje ovečky obzvlášť pokud je z kostelů vyhání policajti, než se veselit, ale máš pravdu že to je jejich věc..

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:40

viktorka_od splavu 

Hlavně by měla církev hnát ty policajty z kostelů, hned jak se ukážou. Myslím že ten azyl ještě nikdo nikdy nezrušil...

Jinak jo, přece nečekáš že by snad někdo uznal omyl

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:41

barbucha nee, na to su už moc dlouho vdaná!

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:42

viktorka_od splavu no jako bych to... ÚOOÚ ale nerozporuje to, že ji ukážeš test. Rozporuje to, že kadeřnice nebude schopna ty data ochránit, pakliže bude přinucena je sbírat.

GDPR to ma tak, že musíš prokazovat přiměřený účel zpracování a pokud ho definuje zákon nebo v tomto prípade nařízení, tak účel je splnen. Potud je to v pořádku. Co je špatně, je to, že kadeřnice doteď nemusela s osobními údaji zacházet a tudíž k tomu není patřičně vybavena.

Pokud by si ji to lejstro jenom ukázala jako vstupenku a ona si nic nezapsala, žádnej problém nenastává. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 22:52

continuity to tam ale právě bylo, že musí vést evidenci

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 23:02

viktorka_od splavu

To se řešilo, jak to bude, když jsme to tady řešily. Ale to je asi jedno.

přečetla jsem si přímo to stanovisko a co je důležité, že nestanovili, jaká přesně data se mají sbírat, jakou dobu uchovat a jak Snina zacházet - třeba, že je můžou na vyžádání poskytnout hygieně. Není tam nic o tom,že vedeni evidence apriori je to špatně. Co by byl problém, kdyby zpracovaly i ty výsledky testů, protože to jsou citlivé osobní udaje.

Mimořádným opatřením nově uloženou povinnost provozovatelům vést evidenci zákazníků pro potřeby případného epidemiologického šetření bez stanovení konkrétního účelu a dalších parametrů zpracování a naplnění všech zásad ochrany osobních údajů v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů, považuje Úřad za nepřípustnou.

Určitě to jde udělat v souladu s GDPR, protože to je evropské nařízení a Němci to už delali loni v restauracích kvůli trasování, a tam to problém nebyl. Je to jako vždy, oni úplně odflaknou tu legislativní práci. Je to stejné jako s těmi zrušenými opatřeními, spousta z nich má hlavně formální nedostatky odstranitelné v řádu dní.

Celá ta diskuze se vedla, ve stylu: co je kadeřnici do meho zdravotního stavu. Ale pokud se to udělá pořádně, v rozporu s GDPR to vůbec být nemusí. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24487 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 23:07

continuity že se vůbec namáháš! 

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 23:08

Pinot Noir

A to jsem dnes chtěla jít dřív spát. 

Ale zas jsem si řekla, že bych si mohla to stanovisko alespoň přečíst, nedělám úplně GDPR, ale je to od mé práce jen o maly krůček dál. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24487 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 23:09

continuity To si říkám každý den!

Offline EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 29. dubna 2021 23:54

Světě div se,ani kadeřnici nezajímá zdravotní stav klientů.A ta evidence spočívá v tom,co léta praktikujeme:13:00 paní Nováková (v telefonu mám uloženo její telefonní číslo). Toť vše.Případné kontrole pouze sdělím jméno a telefon objednaných klientů ten den.Neni to značka ideál.Taky mě to štve.Ale nic světobornýho.

Offline continuity
Avatar
33712 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 00:10

EDITH4B to už me taky napadlo, že jméno a telefon mate asi běžně. Hygiena k trasování o moc víc nepotřebovala. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 07:08

continuityprece tam (v te diskusi) slo o to, ze kadernice (maser, strihac psu...) mel dostat povinnost kontrolovat a evidovat totoznost zakaznika, jinak prece tezko overi, ze ta zprava o zdravotnim stavu je prava/patri zakaznikovi. soudni stanovisko jsem necetla, tudiz nevim jestli posuzovali presne tenhle aspekt.v nemecku cislo a telefon nikdo nekontroloval pokud vim/neporovnaval oproti lekarske zprave.

Offline Sweet Potato
Avatar
34836 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 08:41

Mha Tak mne napadá, kdyby přeci jen došlo na ty úřední maturity, byly by i úřední maturitní večírky?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 08:45
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 11:19

EDITH4B continuity 

At me nekdo,kdo dela pravo aktivne,opravi(protoze ja jsem ho deset let nevidela).

Ja se domnivam,ze jmeno a telefonni cislo muze moje kadernice dat hygiene pouze,pokud ji dam predem pisemny souhlas s tim,ze konkretne tyto udaje muze konkretne takto pouzit.

Stejne jako ja musim mit od zamestnancu podepsane haldy informovanych souhlasu,abych mohla jejich udaje dat jejich vlastni pojistovne,aby mi proplatila testy.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 11:35

Jiná Realita já myslím, že máš pravdu

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 11:54
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 30. dubna 2021 11:55

Sweet Potato Ano! Po úředních maturitach následuje úřední předání vysvědčení, úřední maturitní večírek a dále úřední kocovina. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 12:08

Catherinne a ještě, když se koukám na ty podmínky, ukládají ti povinnost kontrolovat, jestli má zákazník platný test/dostatečnou dávku/odstup od poslední dávky očkování/předepsaný odstup od prokázané nákazy/nejeví známky onemocnění covid... já teda práva nestudovala, ale fakt lze tohle uložit kadeřnici? provozovateli psího salonu, manikérce, kosmetičce..? asi bych si na tvém místě nechala od zákaznic podepsat ten souhlas, jak píše JR, a nic jiného nechtěla - protože nejsi způsobilá ani oprávněná toto kontrolovat a hlavně - pokud bys vedla evidenci i o té kontrole, to by pak už byla evidence zdravotních údajů a na tu platí hodně přísná pravidla, to si myslím dělat nemůžeš. takže případné kontrole nic takového prokazovat nebudeš. jediný co mě napadá, že by aktuální zákaznici mohl kontrolovat policajt který přijde v tu chvíli dovnitř - jenže z jakého titulu by to dělal on?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. dubna 2021 12:42

continuity trochu se obavam,ze ten zakon,ktery mi prijde,ze z toho vyjadreni uoou vyplyva jako potrebny pro predstavy ministra zdravotnictvi,asi uplne v radu dnu nebude.