Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:57

Jos Ne. Vozíš se tu po malichernostech (obdobně jako barbucha ) a zároveň tu vystupuješ jako doktor a celkově to myslím zkresluje situaci.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:01
Reakce na Fiction:

​No já bych byla raději, kdybys svou proříznutou pusu spíš využila k argumentaci pro ten tvrdý lockdown /továrny,../ s vidinou, že by ten stav, co nás čeká, mohl trval opravdu jen ty 2-3 týdny.

​A ty seš němá? bych byla raději, kdyby každej mluvil sám za sebe a pokud možno neříkal ostatním, co mají sdělovat.

Lobbovat za zavření továren nebudu, jsem proti. Mám děti a vnoučata, a úplně mi stačí ta (ekonomická) mizérie, do který nás už dostaly ty anonistický nemehla, ani k tomu koronáč nepotřebovaly! 

Ať se očkuje potažmo testuje... to je - podle mě, nikomu to nenutím - jediná cesta. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:02

barbucha ano je to tak, do karanteny nemusis

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:06

Tak som v správach o 12 počula víziu na ďalšie tri týždne, pričom to, nad čím sa tu rozčuľujete, na Slovensku už máme, okrem povinných respiratorov, a ak sa to nezlepší, tak po 3 týždňoch uzavrú krajinu. A to sa týždeň čo týždeň testujeme.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:07

Nedočetla jsem na konec, možná už se téma posunulo, ale jak ti tragédi ve vládě s Babišem v čele dělají polovičatá opatření, tak ta nově vyhlášená mi přijdou od nich jako docela sebereflexe a sebekritika. Vědí, že pokud nedají 100% náhrady, průmysl a obchod zavřít nelze; já osobně si myslím, že to by bylo nejlepší opatření a dovolit bychom si ho mohli, ale mám jen omezený úhel pohledu. Jediné, co můžou dělat je to, aby se rodiny těch, co pracují a mohou tak nákazu šířit, zdržovaly co nejvíce doma, na co nejmenším prostoru. Sere to všechny, ale vztekáním se nic nespraví. Navíc tady, kde jsou snad všichni dost inteligentní na to, aby přemýšleli šířeji a teď si rypnu, kolik tu je zastánců pravicové osobní zodpovědnosti, teď je ideální šance tyto ideály reálně uplatnit, když vláda je banda trotlů, musí být zodpovědný každý sám za sebe. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:09

Děkuji bohu, za pár střízlivý h a soudných, které tady zustaly, a v té nastalé hysterii pořád mysli hlavou..

Pinot Noir Tulipe Zarinya aa dalších pár.

To si fakt jako myslíte, vy ostatní, že když zadupete nožičku a najust si nevezměte Respirator, že tomu nějak pomůžete?

Čísla jsou snad jasná a srazit se musí. To, že je vláda plá neschopných idiot je fakt, se který už jsme se mohli naučit pracovat. 

Revoltou nebo popírání se čísla nesnizi. 

Dokazování, že zrovna já si můžu jít bezpečné zalyzovat je na hovno, protože to samé si mysli  desítky tisíc dalších.

Ano, taky mě to sere. Bydlím ofiko v jiném okresu. 

Ale nedodržováním nepotrestam vládu!!! 

Výkřiky, že už bijou naše děti.. jjako fakt, to je pavlač. Stupidní a  primitivni.

Sorry jsem se rozcilila. Ale, proboha, začněte zase myslet hlavou, vždycky tu byly ženské rozumně a soudně. 

Tohle je zbytečná hysterie, ničemu nepomůže. Vypočítává nesmysly a lapsy nemá cenu. Všechno je to nesmysl. Ale Jinak to asi nejde. S touto vládou určitě ne. 

Tak se snažíme zůstat realistické, dělat to nerozumějí co jde, ať se nové vlády dozijeme. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:11
Reakce na barbucha:

​A ty seš němá? bych byla raději, kdyby každej mluvil sám za sebe a pokud možno neříkal ostatním, co mají sdělovat.

Lobbovat za zavření továren nebudu, jsem proti. Mám děti a vnoučata, a úplně mi stačí ta (ekonomická) mizérie, do který nás už dostaly ty anonistický nemehla, ani k tomu koronáč nepotřebovaly! 

Ať se očkuje potažmo testuje... to je - podle mě, nikomu to nenutím - jediná cesta. 

​Tak jasně, ať si každý dělá, co chce.

Že očkování hapruje a testování továren je nevymahatelné, víme. Takže vaříme žábu a uvidíme, co přinesou ty 2-3 týdny... já bohužel vidím, že už dnes máme plná ARO /a nejde o geronty.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:12

Na Slovensku podľa predbežného návrhu opatrení čo vzišli na rokovaní s odborníkmi (4 dní, to musela byť fuška presvedčiť toho nášho Spasiteľa, aby nevymyslal somariny)..no napríklad zákaz vychádzania po 20.00, konečne namatkove kontroly dodržiavania karantény, väčšie zapojenie polície (no hurá), do prírody len v rámci okresu, povinné respiratory v interiéri, školy a škôlky len pre deti tých, čo musia fyzicky do práce atď. Samotestovanie v práci a škole dva krát do týždňa.

No uvidíme čo z toho nakoniec bude, nejak nemôžem uveriť, že by náš premiér prišiel k rozumu a prestal s vymyslami ako nám záchrani milióny životov neregistrovaný Sputnik apod.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:13

dzizisketa Máš pravdu. Bohužel máš pravdu i v tom, že na tomto fóru hovoříš k určité skupině. ..

edit: tím myslím, že zdejší forum není reprezentativní vzorek obyvatel ČR

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:14

Fakt někdo věří, že "lockdown" bude trvat tři týdny, a pak to týden před Velikonocemi rozvolní?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:15

Dadoo jo vykrik,ze bijou nase deti byl taky dobrej.

Ze by ho nekdo bil,jsem teda v tom videu nevidela,jen to,ze byl spacifikovanej,coz je bezna praxe u lidi co s nima neni rec.

On je problem,ze si hodne moc lidi mysli,ze si muzou delat co se jim zlibi,ale bez urcitych pravidel to proste nejde.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:16

Krehutka naprosto nevěřím

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:16
Offline olte
Avatar
413 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:16

Fiction dzizisketa Dadoo  a jiné, díky za Vaše příspěvky, souhlasím

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:18

Fiction právě proto, že nutné nutné ted srazit ty stavy nakažených a v nemocnicích, je nutné přijmout radikální a zároveň účinná opatreni. Tyto jsou jenom radikalni. Bohuzel.

Jedine, co z toho může zásadněji pomoct jsou zavřené školky.protoze to ostatní, co je nebezpečné už je dávno zakázané, tento přídavek už neřeší moc. 

Offline letfenixa
Avatar
8065 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:22

Mrakoplas museli ho zviazať a zapchat mu ústa, keď dokázal nemať plačovku po celú dobu

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:25

Pro ty, co registruji k ocko sebe nebo nekoho jineho a chteji vedet, kolik je kde k dispozici vakcin. Nazev stranek moc verohodne nevypada, ale aktualizuji min. 2x denne a rekla bych, ze to skutecnosti odpovida...https://msusicky.github.io/ockovani-covid/.

Offline Mrakoplas
Avatar
8857 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:27

letfenixa

ale počkaj keď tieto opatrenia nepomôžu, to budú zas placovky ako kvôli tým hnusnym vedcom umreli tisíce ľudí a bude ich posielať kopať hroby . Bože ja si len spomeniem na tie jeho vyplody na FB a ankety ! či má objednať Sputnik a je mi mdlo. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 13:27
Reakce na Fiction:

​Tak jasně, ať si každý dělá, co chce.

Že očkování hapruje a testování továren je nevymahatelné, víme. 

​No ano, to víme. Ale - doufám - víme taky to, že my s tím nic neuděláme. Stejně tak jako s tím příplatkem ke stávající nemocenský (že budou lidi zatloukat kontakty i nadále, je prostě nabíledni). 

Prostě všechno prostej lid nedokáže, to musí přijít, ty zdůvodněný a jasný opatření, shora! Tím, že lidem všechno zakážeš, ale přitom jim nijak v těch zákazech a opatřeních nepomůžeš, to prostě nevyřešíš. Ani nějakým plačtivým apelem, toho se lidi nenajedí... kdo například bude živit ty továrny resp. dělníky, když je vymetou za 60%? Nakonec tady budou otevřený jen špitály - který si ovšem rovněž nevydělají na slanou vodu, protože maj zatrhnutý všechny neakutní výkony... kdo bude platit nějaký daně/odvody? Ze kterejch by se měly platit třeba sociální podpory? Do konce roku tady máš takovej kolaps, že se ti ani nesnilo. Ať žije prvobytně pospolná společnost...

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 13:29

continuity Souhlas. 
A ano, resim malichernosti, taky to jinde neventiluju, ale tady si clovek snad muze postezovat. Bez masivniho testovani a ockovani se obavam, ze jsme valku s covidem uz prohrali. Tady je krasne videt ta vseobecna frustrace, jak se tu kazdy hada s kazdym, tecou nervy a u casti se snizuje ochota vse do puntiku dodrzovat. Tak si asi vsichni prestavme,jaka nalada panuje ve vetsinove spolecnosti.