databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

L'Instant Magic (Eau de Parfum) Guerlain

L'Instant Magic (Eau de Parfum)
značka: Guerlain
parfumér: Delacourte, Sylvaine , Hammami, Randa
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: anýz, bergamot, citrón
srdce: mimóza, karafiát, fialka, frézie, růže
základ: kosatec, santalové dřevo, mandle, vanilka, cedr, bílé pižmo
Diskuze:
Komentáře k vůni (8)
Avatar
jerry (12.12.2020 )

Přeslazená gurmánská vůně - hustá horká čokoláda s mandlemi a růží. Tahle vůně mému žaludku nesedí.

Avatar
Dalia (02.6.2018 )

Něžná variace na mandlové téma …

Akordy tichých tónů rozechvívají nitro v sotva postřehnutelných vibracích. L'Instant Magic začíná jemným akcentem květin, klidným, takřka neuchopitelným, jako když ze vzdáleného záhonu přinese teplý vánek něžné květinové aroma. Sotva uchopitelné a zároveň opojné. Snažím se jej zachytit, aniž bych se pokoušela určit o jakou květinu se jedná. Vnímám pouze celek … sladký nektar.
Během pár chvil se květiny ponoří do našlehaného mandlového krému. Není zde typická hořkost mandlí. Mandle jsou stejně něžné a přívětivé jako frézie v pozadí s růží, které jim stále sekundují. Našlehaná květinovo-mandlová hmota, do níž se noří veškeré smysly stále hlouběji a hlouběji.
V některých momentech je znatelný dřevitý akcent. Tvrdé a dohladka opracované dřevo, které tvoří pevný základ celé kompozice.
L'Instant Magic působí velmi vyváženým, kompozičně uceleným dojmem. Všechny složky se slévají v opojné jednotě a výsledkem je skvěle držící, luxusní krémová vůně se špetkou pikantnosti.

Avatar
daniela (20.2.2018 )

Příjemná, zaoblená vůně tělového mléka nebo krému, v kterém převažují zastřené pudrové květiny a mandle. Nad nimi se vznáší mírně osvěžující aroma bergamotu a nějakou dobu cítím i kmín - zřejmě to bude ten anýz. Pak zase krém a chviličku i pudr v sypké formě. Jako by se pudrovo-mandlový krém při vstřebávání měnil a nechával některou složku v určité chvíli vyniknout.

Nejvíce mi vůně připomněla mandlový krém Concentre de Lait - Amande (od L'Occitane), i když v méně mandlové formě a s přidaným bergamotem. Celkově na mě vůně působí mírně, klidně, až jednotvárně, typově jako L'Eau par Kenzo Indigo. Myslím, že kromě vonění samostatně by se dala dobře použít i jako základ k vrstvení s dalšími vůněmi.

Avatar
alibi (13.9.2017 )

Ležím v posteli v čerstvě povlečených peřinách vonících kosatcovou aviváží. Cumlám fialkové bonbónky a popíjím dětský bylinkový čaj na prdíky s citrónem a koukám na nějaký holčičí film, prostě pohodička. Tahle překrásná vůně se už rovněž nevyrábí. Ale přivoníte k flakonu, bude vám povědomá. Pokud pominu ty mandličky a bylinkový čaj s bergamotem, tak voní jako luxusní pleťový krém - podobnou vůni jsem našla v jednom nejmenovaném krému proti vráskám.

Avatar
evik77 (08.6.2017 )

Drží se spíše u těla, je heboučká, muchlavá a tichá. Prostě...máme spolu značně důvěrný vztah. Nemá potřebu na sebe upozorňovat. Je jako peřina ze sladce vonících květin s mandličkami a santalovým pudrem. Je opojná a věrná - drží se u nositelky. Magic mě mění na Harpagona, nebudu se o něj dělit s nikým...

Avatar
vesper001 (30.5.2017 )

Musela jsem se několikrát přesvědčit, že je to opravdu L'Instant Magic, co testuji. Začátek totiž uvedenému složení vůbec neodpovídá, alespoň na mé kůži ne. Kdybych měla zavázané oči, přísahala bych, že očichávám kelímek Nivey. Vůně je i stejně hladká a hutná a rozvíjí se stejně pomalu, jako se Nivea vstřebává. Pomalu, velmi pomalu, ale ano... začínám cítit karafiáty a vůně malinko hořkne, ale opravdu nepatrně. Hladkost převládá dlouho, dokonce i dřevitý podtón je hedvábný. L'Instant Magic potřebuje svůj čas, stejně jako pleťový krém. Výsledek ale stojí za to, vyvolá takový pocit jemnosti, jenjen se pomazlit.

Avatar
Fleur (16.2.2017 )

Jedna z mých parfémových lásek na první přičichnutí; spotřebovaných flakónů bych se od podzimu 2007, kdy jsem pořídila první, asi nedopočítala...
Pro mě něžná, uklidňující vůně, v níž dominují mandle. I květinové srdce je překryto mandlemi, takže frézie s růží zůstává jakoby za sklem a kromě nich už cítím pouze mimózu přesně v té fázi, kdy začíná zasychat, takže její omamnost ustupuje a zůstává pudrový prášek. Mandle jsou zpočátku jemně pomleté a mírně opražené, zde mi vůně připomíná tenké karlovarské oplatky. Postupně v nich ale začíná převažovat pižmo s vanilkou. V téhle fázi mám L´Instant Magic nejraději: voní jako důlek v polštáři s krajkovým povlakem, na kterém spalo čerstvě vykoupané miminko.

Avatar
wendulka (24.7.2016 )

Je vůní spojující v sobě v první fázi svěžest bergamotu, citrónu a frézie, která se však během pár minut promění v okvětní plátky růže, obalené do křehkého mandlového marcipánu. V základu ji už jen doplní akord guerlinade a společně s bílým pižmem vůni zlehka zapudruje.