Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:10

Zatímco vzdělání dětí dostane další strašlivé rány a občanům či obchodníkům hrozí za porušení krutých zákazů drakonické pokuty, tak firmám, které se v příštích dvou týdnech zvysoka vykašlou na testování, hrozí nejvýš pokárání od Havlíčka, že jsou nesolidární.

To je tak neférový přístup, v němž se zrcadlí tolik hnusných informací o prioritách a zájmech současného kabinetu, až je z toho člověku skutečně úzko.

Tvrdý lockdown s obří dírou

​Tenhle článek jsem sem chtěla dát, naprostý souhlas.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:11

A666 já se nerozčiluju a tak celkově s tebou nesouhlasím.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:22

marieu ano, mám z toho stejné pocity.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:24

Ounz ja nerikam, že si někdo píská. Mě prostě došly rezervy. Jako došly, hotovo dvacet. Nemám už kde brát. Rok tady přesvědčují okolí, ať vše dodržuje, tak myslím stacilo. Ať si tu karku táhne chvíli někdo jinej, já si půjdu spis stupopnout do řady někam na psychiatrii. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:25
Reakce na Tulipe:

barbucha minimálně jde o to, ze je teď třeba zpomalit šíření a předejít kolapsu nemocnic. Ja tomu věřím a věřím také, ze tohle omezeni pomůže. A ziju tady celou dobu: náročná práce, školní dítě, omezené možnosti relaxovaní a kontaktů - vím, o co jde.

nepotřebuji vykřikovat nic o stádu a nemyslících nevolnících, chci přispět ke stabilizaci situace. 

​Ty si mě asi s někým pleteš. Já nic o stádu nebo nevolnících neřekla.

Ovšem tomu, že tohle třínedělní omezení pomůže, nevěřím. Ve velmi podobným stylu jsme to tady už měli několikrát... a kam jsme se dostali? No, až sem, že jo.

(tím podobným stylem myslím to, že pokud ti zavřou školy, hospody, divadla, kina, knihovny, holiče... kosmetiku... atd. atd. - tak už moc příležitostí k volnýmu řádění nemáš... dyk kam jsme chodili? do práce a z práce domů!... a to mnozí z nás dokonce i v roušce )

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:28

barbucha já myslím že ty můžeš být celkem v klidu, už teď tam dali výjimky pro očkovance a určitě je budou dál rozšiřovat. pak se teda určitě "náhodou" provalí, že ti čutálisti aspol, jakož i jejich vip obecenstvo se taky přednostně naočkovali a můžou si dělat hromadný párty po libosti

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:28
Reakce na jinx:

​to si rozhodne neprotirecim, pr ty, narozdil ode me, jsi vtekla uz jaksi preventivne 

​Tak to máš pravdu, vzteklá jsem (kvůli tomu vyhrožování) dost. Ale to má souvislost s věkem - většina z vás nezažila perlustraci na ulici jen kvůli "vyzývavýmu" oblečení například... nebo jen tak... ani domovní důvěrníky který chodili kontrolovat návštěvy u vás doma... tak jsem na to kapku citlivější. Čímž se neomlouvám, jen vysvětluju A ještě v situaci, o který si nemyslím že něco vyřeší.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:31
Reakce na ionicera:

Mám dotaz. Dostala se mi do ruky jedna " zaručená" zpráva, že v nemocnicnicích s covidem leží v 99% nekuřáci. Nevíte, jestli je na tom něco pravdy? 

​Máme i kuřáky.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:37
Reakce na Pinot Noir:

jinx jo, ale tak když je zachraňování nemocnic pro někoho "nátěr", tak to je fakt těžké. 

​kdyz nekomu prijde,ze zachranovani nemocnic zakazem nakupu v jinem okresu neni nater,je to jeste tezsi. 

Naprosta vetsina toho,co budizknicemove vcera vymysleli,jen jen nater. Protoze by mozna stacilo vymahat ta uz platna narizeni,ktere vymoci neumeji. asi krome zavreni skolek,ale to se zas projevi jinde jinymi negativy.ale ocividne to funguje,psychologicky,i tady je videt,ze hodne lidi ma pocit,ze zavreni boticek pro deti a zakaz si nakoupit v nejblizsim pouzitelnem obchode,protoze je v jinem okresu,je zachranovani nemocnic. Zatimco prumyslu,dopravy apod. Se absolutne nedotkli.

Mne to prijde jako zalepovani protrzene prehrady lzickami pisku. Pochybuju,ze v takovem pripade by se k tomu lidi staveli s podobnym odhodlanim a presvedecenim o spravnosti,protoze prece vlada neco dela.

U nas je takovy nejblizsi vetsi obchod penny,ale je v jinem okrese.ja do penny nechodim,muze mi to byt fuk,naopak,mohla bych byt rada,asi nam to nazene do obchodu vic lidi.ale nejsem rada,protoze prave na tomto prikladu vidim tu absolutni kravovinu. V mistni samosce lidi maso nekoupi,nebo jine veci,ktere to penny asi ma,takze maji dve moznosti - jit zacit tvorit frotny do dalsiho vetsiho obchodu pobliz,kde logicky vyrazne vzroste pocet zakazniku,nebo jet o 10km dal do okresniho mesta. Ani jedno mi neprijde jako snizeni mobility nebo kontaktu. Lidi nekde nakupovat musi. Nesnizi se pocet nakupujicich.naopak bych rekla,ze zpocatku to bude klidne horsi,protoze budou zkouset jine obchody.

Uprimne nechapu,jak muzou lide toto nevidet,a za toto nesmyslne opatreni se tak odhodlane bit.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:37
Reakce na barbucha:

Celkem nechápu, proč vyžadujou písemný čestný prohlášení (nemluvě o potvrzení od zaměstnavatele) Pokud se mě snad někdo zeptá, totiž čacký příslušník (kterej se samozřejmě nejdřív představí a zdůvodní oprávněnost položení takového dotazu)... tak mu pravděpodobně normálně odpovím a šlus, hotovo. Nejsem zvyklá že by někdo snad naznačoval, že lžu nebo jsem protřelej podvodník zralej pro kriminál!!

Na tyhle dehonestující praktiky nejsem ochotná přistoupit. A pevně doufám, že mezi zaměstnanci zejména špitálů nebudu sama. Vždyť nás tam nemusej pustit, když nebudou chtít...

​Já teda svou pracovní ID kartu klidně ukážu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:37

viktorka_od splavu 

O výjimkách nic nevím a je mi to celkem fuk! Hele já to využila v duchu o kterým pořád mluvím, to jest každej ať dělá pro svoji ochranu maximum (přídavnej efekt pak je že nenakazíš ani druhý)... to za prvý. A za druhý kvůli mně a jinejm výjimkám asi kino nebo holiče nevotevřou, že jo. Nebo že bych nemusela nosit respirátor? Těžko. Nebo vyjet si z Prahy do Berouna? Nebo bych nemusela do karantény když ten koronáč čapne milostpán? Pochybuju Takže pro mě se nemění nic, jako pro ostatní... ani o to nestojím, anžto by v tom byl eště větší bordel než teď. 

(jedinou výjimku bych uvítala ohledně toho vycestování resp. návratu, ale to záleží jak se všichni dohodnou)

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:38
Reakce na jinx:

a jeste tetina vysroubovana do ruda kvuli policejni kontrole, ktera jeste ani neprobehla, nejvic proste

​jj, to pobavilo

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:39

Jinak tady je příspěvek Honzi Kulveita, úspěšné trdé lockdowny byly spojené s výrazným poklesem přítomností lidí na pracovišti:

https://www.facebook.com/kulveit/posts/10157794277270108

To, že jsou navržená opatření zase jen "českou polovičatou cestou", na toms e shoduje snad většina odborníků.....

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:43
Reakce na Fiction:

​Já teda svou pracovní ID kartu klidně ukážu.

​Já ne, protože ji nechávám v práci Ale mluvilo se o předložení pracovní smlouvy, účtů za byt... Ono se nás to v Praze netýká, mluvím jakože za sebe protože mě to sere z principu. Policajti, ještě posílený vojskem... pro mě neskutečná představa prostě.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:47

Akt. info z ARO: nejmladší pacient na ventilátoru 27 let, další ventilovaný je odmítač očkování, další je zaměstnanec pohostinství, kde nezavřeli,... marnost taková. S novými mutacemi se opravdu prodlužuje ta doba pozitivity výtěru, takže vznikají absurdní situace, kdy je pacient již přes 20 dnů od 1. pozotivního testu, tudíž je administrativně vyřazen ze statistik, ale jeho PCR je stále pozitivní a hlavně stále leží na ventilátoru na ARO...

Jak to vidím od toho podzimu, tak nemocní jsou stále mladší, ale vždy ty "první vlaštovky" z mladších ročníku opravdu věsměs mají některý z rizikových faktorů typu obezita, diabetes, imunodeficit. Jenže potom, jak přicházejí ti ještě mladší, tak tak ta předchozí věková skupina už opravdu ani nemusí mít žádný takový faktor, pro který bychom je řadili do rizikové skupiny stran korony /a měli je někde izolovat/.

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:48

barbucha do karantény v případě onemocnění milostpána nemusíš viz bod 5

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 12:51

Fiction Jako ze bagatelizuju a zhorsuju situaci tim, ze jezdim do farmarskeho obchodu do Liberce? Ne, ja vim, jak vazne to je, tata vede covid Aro v male stredoceske nemocnici a ma stale svych cca 10 sluzeb. I s kolegy jsem vcelku v kontaktu. Proste mam pocit, ze se ritime do anarchie a lidi, co se podridi a teda prrstanou toho psa vencit na poli mezi vesnicemi nevyvazi zvysujici se nespokojenost ve spolecnosti. Manzel dela v automobilovem prumyslu a ted mi rikal, ze zastaveni prumyslovych podniku vyjde cca na miliardy denne a ze na to proste stat nema. Ja to hlavne neovlivnim, jestli to zavrou/nezavrou. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:54
Reakce na barbucha:

​Já ne, protože ji nechávám v práci Ale mluvilo se o předložení pracovní smlouvy, účtů za byt... Ono se nás to v Praze netýká, mluvím jakože za sebe protože mě to sere z principu. Policajti, ještě posílený vojskem... pro mě neskutečná představa prostě.

​No já bych byla raději, kdybys svou proříznutou pusu spíš využila k argumentaci pro ten tvrdý lockdown /továrny,../ s vidinou, že by ten stav, co nás čeká, mohl trval opravdu jen ty 2-3 týdny. Protože tohle vaření žáby je prostě vyčerpávající... Karja a ostatní, prosím, vydržte

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:55

moora 

Zaplaťpámbu, to bych se - 14 dní zavřená s milostpánem -  zbláznila

Hele ale to je krásná formulace: nařizuje se postupovat k zabránění šíření epidemie tak, že izolaci nenařídí

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:56

barbucha jo, to mě taky pobavilo, kdo to vymejšlí tyhle formulace?