Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:47

viktorka_od splavu jo, to s tou nahradou mzdy je nejvetsi prusvih

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:48

jinx Mám to podobne, nevnímam to ako stadovitosť, ale ako niečo, čo môžem ja sama urobiť, aby som neohrozila svojich blízkych, kolegov, resp. iných ľudí. 

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:48

To, čo tu často popisujete, ako ľudia nakupujú bez rusok, si myslím, že práve tým, že na Slovensku ich musíme mať všade, v interiéri nikoho ani nenapadne ho nemať. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:51

Zarinya no to je právě to, že ve fabrikách se od pondělí nezmění vůbec nic!

Ti, co se to nějak snažili eliminovat, v tom budou pokračovat a ti, co ne, nemusí dělat nic. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:51

Zarinya no ja nechapu proc pises ze bys trestala podniky za odmitnuti testovani kdyz to testovani se nikde delat nemusi? to jako chces trestat nekoho ze nedela vec kterou nemusi delat? 

jestli to mate v nemecku tak si uvedom ze v cesku plati uplne jine veci a je tu jina situace

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:53

Zarinya jo v plánu to je, za několik týdnů až budou testy. Si včera nedávala pozor.

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:54

Karja No zlato, musím tě jít virtuálně obejmout, přestože tohle vlákno skoro nečtu.  Jelikož tohle znám, mít dvě sice nesmírně roztomilé malé, ale přece jen závaží na nohách a nemoct se po několik let hnout z místa. A to nebyl covid a mohlo se jít do ZOO nebo na zákusek...Já jsem si pak už plánovala každodenní odměnu, stačí kravina, jako pustit jim dlouhou pohádku a udělat si kafe nebo tak. Až o hodně později mi došlo, že svoboda je nastavení duše, no ale to už jinde jsme...Drž se a klidně třeba napiš!!! 

Já jsem si třeba dnes udělala radost registrací k očkování.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:54

viktorka_od splavu

tak asi az to bude aktualni ne....

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:56

Zarinya aktuální to bude nekdy za pár týdnů: dva, tři, jak to klukům vyjde. A do té doby se bude dál lobovat, takže kdoví, co z toho zůstane. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 09:56

Zarinya v podnicích testování povinné není. Bude možná někdy za 14 dní. Stát proplatí za jeden ag test na zaměstnance týdně 60 korun, cena se prý pohybuje mezi 50 a 200 korunami. Pokud nemůžeme průmysl zavřít, asi by nebylo od věci testovat alespoň dvakrát týdně, ideálně pcr a to povinně.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:58

Rozhodne nejsem se vsema opatrenima ztotoznena a život se mi teda taky dost omezí, včera to ve mne fakt bublalo, frustrace level milion ... ale přesto to dodržovat budu, protože přistupovat k tomu stylem já rozhodnu, kdy a kde to má smysl a ať si mě někdo zkusí kontrolovat ... To je fakt přístup vhodnej maximálně pro rebelujícího puberťáka, kterej opravdu nikam nevede. 

A už dopředu urážet policajty, který si to rozhodne sami nevymejšlej, ještě ani nic nekontrolujou, ale někdo už ví, jak na něj budou šahat těma špinavýma prackama ... to už je vysloveně sprostý.

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:59

Zarinya Problém je, že povinné testovaní ve fabrikách jen tak brzo aktualní nebude. Začne se 8. s dobrovolným, které už x podniků, i velkých, odmítlo. Jestli s tím začnou kolem Velikonoc, budeme jen rádi.

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:59

Ounz jinx Pinot Noir Souhlasím s tím co píšete.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:04
Reakce na continuity:

Zarinya aktuální to bude nekdy za pár týdnů: dva, tři, jak to klukům vyjde. A do té doby se bude dál lobovat, takže kdoví, co z toho zůstane. 

continuity Evaeva brrr ale to vubec prece nejsme ve sporu,ja tu vladu neobhajuju a zacit by se melo hned kdyz si nemuzeme dovolit to zavrit,coz i chapu.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:05

Tady už se napsalo asi všechno. Mně vadí, že tahle nová nařízení mi dost znepříjemní život, aniž by čemukoliv pomohla. Naopak, třeba nákup v rámci okresu pro mě znamená jet do okresního města, do kterého nejedu, jak je rok dlouhý, namísto do sousedního spádového městečka, které je ale v jiném okrese. Takže moje mobilita se paradoxně zvýší. Kdyby to pomohlo snížit můj sociální kontakt byť o jedniného člověka, tak ani neceknu. Ale u mě už 5 měsíců není kde ubrat.

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:08

Karja Já ty tvoje uječený Italky chápu, já jsem podobná nátura, taky musím pořád někde trajdat. Ale na rozdíl od nich si tu izolaci umím zdůvodnit, pochopit a můžu si otevřít víno :-). Držím palce, ať aspoň brzy začne jaro, abys je mohla vypustit popelit se venku na zahradě. A přinejhorším to přežijte u krtka. Myslím na tebe .

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:16

Zarinya No jak už tu mezitím padlo několikrát, povinný testování ve fabrikách žádný zatím není, čili ho nelze ani vymáhat, a tím jsme zpět u toho, proč ta současná situace tolik dráždí například mě - systematickejch promyšlenejch opatření orientovanejch na podchycení rizika tam, kde to zavřít nejde, máme teďka cca nula (nebo třeba dvě, ať nežeru :D), kdežto s všelijakejma velmi vágně odůvodněnejma příkazama a zákazama dopadajícíma na jednotlivce bychom mohli vodu zastavovat. A tahle disproporce se v mentálním naladění obyvatelstva prostě musí nějak odrazit. Obzvlášť s tím přístupem, kdy se tam nahoře automaticky předpokládá, že když opatření zacílená právě na běžnej lid nefungujou, tak je samozřejmě problém v těch lidech samotnejch a tudíž je potřeba ještě přitvrdit. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:20
Reakce na Pinot Noir:

Mrakoplas přesně. Jako já souhlasím, že chyba je nezavřít ty fabriky, ale tady čtu hlavně dupání nožkou "nebudu nosit respirátor" a "kde teď budu běhat", přitom taková, co je schopná doběhnout za hranici obce, je tu jen jedna

​A i kdyby nebyla jediná, snad se svět nezboří, když se okruh pro životodárný běh na nějakou dobu zmenší. Fakt nechápu .

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 10:21

Zarinya jasný. Já chápu tu frustraci v tomhle vlákně. Já už třeba nemám, kde ubírat. Za poslední týden jsem měla 4 kontakty a to jsme po měsíci byli u tchýně. Muž v práci nikoho nepotkává, sedí sám v kanclu, s kolegy prohodí pár slov v respirátoru u okýnka restaurace a to je vše. A pak se dočteš, že v madetě testovat nebudou a že ve škodovce se respirátory nosit nedají.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 10:22