Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 27. února 2021 07:26

Pinot Noir tak ty mas aspon tu zahradu, kde muzes byt legalne na vzduchu bez rousky

Jako ja necekam, ze me budou v nasi liduprazdne ctvrti pres den stavet policajti, kdyz pujdu s kocarem bez rousky a budu se vyhybat detskym hristim. Ale fakt se ji tu nosit nechystam. Ve meste mezi lidmi jsem nosila respirator dobrovolne uz driv, ale na tohle fakt kaslu, jinak bych mohla dychat cerstvy jarni vzduch akorat na balkone

Jo a chodim behat. Jedina cinnost, kde si muzu sama vycistit hlavu a nechat dite tatinkovi. Nebyt vse zavreno, chodim na kruhac. 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 27. února 2021 07:30

Dotaz - když syn studuje VŠ v HK, což je mimo náš okres a normálně je na koleji, chodí tam i na brigádu, domů jede jen na víkend, tak už tam asi nemůže jet ne? Škola je jistě bude informovat, ale já to chci vědět hned :-). Není mi to z těch nařízení dost jasné.

Offline Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 27. února 2021 07:49
Reakce na continuity:

Hlavně, že dnes neprošla ta vyšší karanténa, která by reálné mohla pomoct, takže lidi pořád potáhnou nemocní do prace. 

​ta je v mimoradnem opatreni MZ CR

https://koronavirus.mzcr.cz/mimoradne-opatreni-narizeni-izolace-a-karanteny-s-ucinnosti-od-1-3-2021-do-odvolani-2/

najdes na jejich webu v sekci Covid pod mimor.opatrenimi 

Pripadne jsou vsechna opatreni a usneseni v ODok na webu zvlady.cz, opatreni MZ tam byvaji jako prilohy tech usneseni.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 27. února 2021 07:56

Lamicka ano karantenu prodlouzili, ale neschvalili financni nahrady pro lidi v karantene:-/ jinak to prodlouzeni na 14 dni plati od pondeli = komu ji naridi zitra, ma jeste 10 dnu

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:08
Reakce na dorota:

Jiná Realita Nedá sa všetko zvaľovať iba na populistickú vládu a nezmyselné opatrenia, je to aj o ľuďoch a ich správaní s ohľadom na zdravý sedliacky rozum.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:09
Reakce na Pinot Noir:

continuity mě fascinuje, jak jsme najednou národ běžců a sportovců.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:09


byla nasazena masivní letáková kampaň! čas alegorických vozů se blíží...

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:10

vanilka tento pripad je popsany v otazkach a odpovedich na strance ministerstva vnitra. Syn si musi vybrat, kde stravi ty 3 tydny. Pokud v HK, tak se tam bude muset presunout zitra. Domu se pak podiva az po ukonceni opatreni.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:12

Ginger díky!

Offline Catherinne
Avatar
9837 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:16

vanilka takže pokud bude v HK, čekej ho s otevřenou náručí cca v roce 2027

Online continuity
Avatar
33691 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:23

Tady je to přesně vysvětleno, proč je to průser. A na tom nic nemění ani to, že pražským obyvatelům se život zásadně nezmění. Uvodomujete si, že jsou lidi, kteří zůstali zavření na několika km2? A Když už, je lepší a proporcnejsi pravidlo určitá vzdalenost od baráku. Ne že ve městech se to klidně bude míchat dále. 

Co asi tak udělají. A už vůbec nechápu argument: když pojedeš s kočárkem, tak tě nikdo nezastaví. Tak buď to platí padni komu padni nebo to pravidlo je špatně. 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:29

Taky se mi nelíbí, že se mi zmenší okruh, kam můžu na vycházky. Někdo si neproběhne svou trasu, na kterou je zvyklý, jiný je smutný, že se nějakou dobu neuvidí s širší rodinou, nebo bude nucen nakupovat v obchodě, co má u nosu a ne tam, co obvykle. A remcat bude podle toho, co ho pálí nejvíc.  Jenže, když selhala vláda, stejně to zbyde na lidi, jako vždycky, aby si pomohli. Já raději přinesu tuhle oběť. Jiní obětovali daleko víc. Taky nedobrovolně.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:32

Catherinne

no možný je všechno! Jestli to budou pak prodlužovat donekonečna jako nouzový stav....

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:34
Reakce na Jiná Realita:

Pinot Noir já zas nechápu lidi, kteří jsou rádi, že nemusí ven jen na sms. 

lidi, kteří zřejmě vůbec nepřemýšlí nad tím, co se to vlastně nařizuje, a jaký to má smysl.

lidi, kteří by asi souhlasili s jakoukoli nepodloženou blbinou, pokud by se jí dal nátěr "zachraňujeme nemocnice".

já teda ráda nejsem a nebudu, protože nevidím žádný důvod, proč být poté, co rok dodržuju jednu kravinu za druhou, které se často mění, ještě než se vyhlásí, nakonec snad vděčná za to, že to tu není ještě horší. každý občan čr, který se doteď snažil, má plné právo být s odpuštěním nasraný, protože není jeho problém, že nás populistická vláda dovedla až sem.

​Byla to nadsazka,ale budiz.Jako "rada"bys byt mela,protoze se to muze lehce stat.Bylo nekolik demonstraci po celem svete proti opatreni a nikde to k nicemu nevedlo.Vlady po celem svete si delaji a nakazuji co chteji. A v cesku je nejvetsi problem,ze se porusovani radne nepokutuji.

Reci urcite nebyli radi,ze smi ven jen na esemesky......ale zdaleka na tom nejsou a nebyli nikdy jako cesko.

Jako ty nemocnice jsou uz ted proste pruser....je hrozny se bat aby se cloveku nic nestalo a nepotreboval nemocnici a to nemyslim jen covid.

Offline Karja
Avatar
35853 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:36
Reakce na Pinot Noir:

continuity mě fascinuje, jak jsme najednou národ běžců a sportovců.

​Já nevím, co je k tomu diveni, vždyť se skoro nic jiného nemohlo, tak spousta lidí zacala sportovat venku. Žádné tělocvičny, haly, zápasy, fitka, výlety, tak jdeš aspoň ven. Je to jedna z mála kratochvíli co zbyla a za ten rok začalo venku sportovat dost lidí. 

Offline Karja
Avatar
35853 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:40

Zarinya Hele je to hrozný, ale lidi prostě s.erou ty chyby vlády. Nebo jim přijde, že nic nedělá? Že jednotlivec dela dost?Osekal si život, sociální, pracovní, finanční, nevida rodinu, prostě velká negativni změna a co zvrchu? Jede vakcinace podle představ? Mají opatření hlavu a patu? Testování frčí za pár korun? Nehlede na to nesmyslný rozvolňování. Kdyby měl člověk pocit, že to šlape na všech frontách, možná by tak lidi neremcali.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:41

Karja nemam pocit,ze by to nekde slapalo po vsech frontach.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:41

Ten pohyb v obci je riadna pakovina, to s vami súhlasím ale nechápem ten obrovský problém nosiť vonku ruska/respirator. U nás je to povinné už veľmi dávno a je to síce otrava a občas ho musím dať pod nos bo to s deťmi neudycham ale dá sa na to zvyknúť. Áno, asi to vonku nemá veľmi zmysel ale zas ma to nezabije si ho nasadiť. 

Offline Karja
Avatar
35853 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:44

Zarinya Jo, jako v jinejch zemích? Já to až tak nesleduji, to celosvětově dění, ale když vidím občas něco z Německa či z Rakouska mám z toho lepší pocit. Ale stejně to není argument, že jinde to vláda taky posi.a

Online Pinot Noir
Avatar
24476 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:45

Mrakoplas přesně. Jako já souhlasím, že chyba je nezavřít ty fabriky, ale tady čtu hlavně dupání nožkou "nebudu nosit respirátor" a "kde teď budu běhat", přitom taková, co je schopná doběhnout za hranici obce, je tu jen jedna