Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:48
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:49

Pinot Noir presne, plus teda litovat se, ze JA nemam kde behat a JA musim na ulici nosit rousku a JA nemuzu na bezky a JA se nemam kde odreagovat ...v situaci, kdy je to v nemocnich, jake je, to mi prijde dost nemistne. Moje vsechny konicky jsou na stiru uz prakticky rok a neumim si predstavit toto tady vypoustet. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:50

a jeste tetina vysroubovana do ruda kvuli policejni kontrole, ktera jeste ani neprobehla, nejvic proste

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:51

Zatímco vzdělání dětí dostane další strašlivé rány a občanům či obchodníkům hrozí za porušení krutých zákazů drakonické pokuty, tak firmám, které se v příštích dvou týdnech zvysoka vykašlou na testování, hrozí nejvýš pokárání od Havlíčka, že jsou nesolidární.

To je tak neférový přístup, v němž se zrcadlí tolik hnusných informací o prioritách a zájmech současného kabinetu, až je z toho člověku skutečně úzko.

Tvrdý lockdown s obří dírou

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:52

Karja ja tady neobhajuju vladu.

Ale ta diskuze co tu jede od vcera mi vyrazila dech,vubec nevim co ti popiraci,kdyz i tady se neskutecne remca jak to nejde a jak to nebudou dodrzovat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:53
Reakce na jinx:

a jeste tetina vysroubovana do ruda kvuli policejni kontrole, ktera jeste ani neprobehla, nejvic proste

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:53

Mrakoplas 

Áno, asi to vonku nemá veľmi zmysel ale zas ma to nezabije si ho nasadiť.

pro me je tohle treba naprosto nepochopitelny zpusob uvazovani. je to blbost, ale nezabije me to.. tak jiste, to muzes pak odkyvat prakticky cokoliv.

Offline Pinot Noir
Avatar
24475 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:53

jinx jo, ale tak když je zachraňování nemocnic pro někoho "nátěr", tak to je fakt těžké. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:54
Reakce na Pinot Noir:

Mrakoplas přesně. Jako já souhlasím, že chyba je nezavřít ty fabriky, ale tady čtu hlavně dupání nožkou "nebudu nosit respirátor" a "kde teď budu běhat", přitom taková, co je schopná doběhnout za hranici obce, je tu jen jedna

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:57
Reakce na jinx:

Pinot Noir presne, plus teda litovat se, ze JA nemam kde behat a JA musim na ulici nosit rousku a JA nemuzu na bezky a JA se nemam kde odreagovat ...v situaci, kdy je to v nemocnich, jake je, to mi prijde dost nemistne. Moje vsechny konicky jsou na stiru uz prakticky rok a neumim si predstavit toto tady vypoustet. 

​to je presny.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 27. února 2021 08:58

viktorka_od splavu tak určite .

My sa tu máme proste príliš dobre keď riešime, že nosiť vonku rusko je neprekonateľný problém. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 09:00

Pinot Noir Tohle posmivani moc rada nemam. Myslim, ze vetsina poukazuje na nelogicnost opatreni. Na zavreni fabrik tahle zeme realne nema, tak vymysli blbosti. Jedine k cemu to povede, je to, ze se to zase nebude dodrzovat. Nebo to budou dodrzovat jen ti ultrapoctivi. Ja jim na to taky kaslu, budu pesky chodit, kam dojdu a nakupy si taky udelame, kde vzdycky. A kdyznahodou na 200m v dalce nekoho uvidim, tak si ten respurator klidne dam

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:04

Jos ale tahle diskuze se zvrhla v ja,ja ja,presne jak popisuje jinx ,v dupani nozkou jak trilete deti,to trochu usmevne je.

Jak jinak snizit mobilitu,kdyz na zavreni fabrik cesko nema?

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:04
Reakce na Pinot Noir:

jinx jo, ale tak když je zachraňování nemocnic pro někoho "nátěr", tak to je fakt těžké. 

​ano, presne tak

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:09
Reakce na Mrakoplas:

 Áno, asi to vonku nemá veľmi zmysel ale zas ma to nezabije si ho nasadiť. 

​tos uhodila na hlavicku. Nebudu to delat, protoze to nema smysl. Vydrzet se to samozrejme da, i 12 hodin smena v respiratoru, ale tam to smysl ma. To je ten rozdil. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:13

Já vidím problém v tom, že když lidi nebudou dodržovat ta nesmyslná opatření (a to, že si nemůžou jít nakoupit přes kopec a místo toho se musí táhnout patnáct kilometrů na druhou stranu jen proto, že žiju na hranici okresu, nesmysl je) tak to zároveň rozrušuje jejich ochotu dodržovat opatření, která smysl dávají.

Mimochodem, ať to nemusím studovat, musí mít venku roušku i malé děti?

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 09:15

Zarinya Tak jasne, kazdy resi primarne sebe, to nepopiram. Hele a ty realne cekas, ze to bude vetsina dodrzovat? Ja doted ani netusila, kde konci okres a katastr obce. Budu se chovat tak, abych minimalizovala riziko, coz jsem delala dosud . 

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:17

Jos myslím, že problém je skôr v tom, že dosť ľudí sa to riziko nesnaží minimalizovať.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:18

Já bych k tomu jen pár poznámek. 

nevím co je k nepochopení na omezení přejezdu mezi okresy, to že zrovna jos je poctivá a jen si v sámošce nakoupí rohlíky neznamená, že tisíc dalších lidí toho nezneužije k dělání píčovin, je nás prostě hodně, je jasný, že se někoho ty omezení dotknou jakoby 'nefér' - detto provozování osamělých sportů. To každej to dělá osaměle a pak jsou hory narvaný k prasknutí lidma. 

a to pohoršení nad tím, že vám teď někdo na čas bere běhání a plavání - no musíme se prostě VŠICHNI omezit.

výkřiky, že 'mě nikdo kontrolavat nebude' - no bude..

díky za přispevky zejména Lilly_Ku  Pinot Noir  jinx  a @Zarynia - souhlas

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:22

Jos necekam vubec nic,a tahle diskuze me  presvedcila jen otom,ze jsem si kupovala ceskou dalnicni znamku na rok zbytecne.......cesko je odsouzeno padnout az na dno.

Uz sem psala vys,ze v cesku je dost problem,ze se porusovani radne netresta,jako ono se to samo nevyresi.