Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Estara
Avatar
504 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:59

Potrefenáhusa Podle mě se to vztahuje i na nákupy. Bod 2. výjimka b - člověk se má zdržovat v místě bydliště kromě nezbytných cest za účelem nákupu zboží, atd... Pak tedy chápu, že nastupuje to omezení okresem, pro jehož opuštění už výjimka kvůli nakupování neplatí. 

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:00

Tulipe ne, je to jako hasit barák z jedné strany, kdyz ti z druhé do toho lejou benzín. 

Offline Isca
Avatar
4476 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:00

continuity Taky jsem o tom přemejšlela, proč, když u "výdejního okénka"  ve čtvrtek postávalo s pivy v ruce tak cca 40 lidí v hloučcích po dvou až sedmi, a evidentně v klidu, já nezodpovědná sobecká tetina nebudu moct  jít po otevřené průfučné ulici, kde na 100 m ode mne nikdo není, jinak než v respirátoru. Ale je to asi logický, ona část lidí asi zaleze a nebude vylejzat ani na ty osamělý procházky ,a ten zbytek půjde snáze odchytit, a bude ho jednodušší pokutovat. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:03

Isca ano tos vystihla

Offline continuity
Avatar
33849 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:05

Isca já si myslím, že když dodneška nevymohli ani ty hloučky, tak od pondělí fakt na ty cyklisty a běžkaře nikdo číhat nebude. 

U nás výdejně okénko hospody začalo točit pivo do kelímku s napisem Coca Cola.  Čímž se asi opatření nekonzumovat alkohol na veřejnosti udělalo zadost. 

Na jaře policajti zavírali okénko pizzerie, protože měli před vchodem dvě lavičky. Teď už nevadí nic. Bude to chtít nejenom čerstvý národ, ale také čerstvé policajty. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:07
Reakce na continuity:

Tady je to přesně vysvětleno, proč je to průser. A na tom nic nemění ani to, že pražským obyvatelům se život zásadně nezmění. Uvodomujete si, že jsou lidi, kteří zůstali zavření na několika km2? A Když už, je lepší a proporcnejsi pravidlo určitá vzdalenost od baráku. Ne že ve městech se to klidně bude míchat dále. 

Co asi tak udělají. A už vůbec nechápu argument: když pojedeš s kočárkem, tak tě nikdo nezastaví. Tak buď to platí padni komu padni nebo to pravidlo je špatně. 

Přesně, ten problém je, že pokud to nezabere, tak bude těžké lidi přimět jít do toho znovu a prodloužit to. Koneckonců i lidi jako onza Kulveit nebo petr Ludwig z toho, co se schválilo nejásají. Morálka k dodržování opatření je už celkem mizerná, takže fakt potřebujeme krátkodobě zastavit ten život všude.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:12

Karoleena ja to myslela tak vseobecne,uz z vice prispevku to vypadalo,ze fabriky "obhajuju".:-)

Nebo nedej boze vladu.

Naopak muj prvni prispevek byl,ze bych je zavrela taky,ale je fakt,ze to si asi nemuzem dovolit.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:15
Reakce na Zarinya:

Jos ale tahle diskuze se zvrhla v ja,ja ja,presne jak popisuje jinx ,v dupani nozkou jak trilete deti,to trochu usmevne je.

Jak jinak snizit mobilitu,kdyz na zavreni fabrik cesko nema?

​Já přemýšlím, jestli na to fakt nemá Ono ve výsledku ty důsledky budou dražší....... Jinak moho se alespoň tlačit na tetsování, ne to udělat dobrovolné...... Zvýšit nemocenckou, takže lidi opravdu budou zůstávat doma etc.

Jako souhlasím s Tebou, že někdy zírám, jak se tu u jakéhokoliv opatření diskutuje proč zrovna tohle (třeba předvčírem pro změnu školy a školky), ale tenhle tvrdý lockdown pokud se nepovede bude fakt konečná. Lidi jsou fakt naštvaní a tohle pokud se nezadaří vymaže jakoukoliv zbývající ochotu..... Blbý je, že odpůrcům dávají obrovský argument do ruky

Je fakt, že takhle dlouhý lockdown nikde není. Děje se přesně to, před čím odborníci varovali a vláda na to reaguje tak, že to zase dělá polovičatě....

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:16
Reakce na Tulipe:

barbucha minimálně jde o to, ze je teď třeba zpomalit šíření a předejít kolapsu nemocnic. Ja tomu věřím a věřím také, ze tohle omezeni pomůže. A ziju tady celou dobu: náročná práce, školní dítě, omezené možnosti relaxovaní a kontaktů - vím, o co jde.

nepotřebuji vykřikovat nic o stádu a nemyslících nevolnících, chci přispět ke stabilizaci situace. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:17

domenica Přijde mi, že si asi opravdu nemůžeme dovolit zavřít výrobní podniky, ale očekávala jsem,  že všichni budou "povinně" testovat zaměstnance (tak je to pro dobro věci, tak by se snad nikdo nebránil). Ovšem následně se dozvíš, že není k dispozici dostatek testů, takže to pak opravdu ztrácí smysl.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:21

Abych ještě doplnila svůj postoj, chybí mi, jak se stát postaví k očkování, trasování, chytré karanténě - to všechno jako by zmizelo. Přibyly povinné papíry, restrikce. Chápu. Budu i dodržovat. Ale chci vidět výhled! Chci slyšet vizi, konečně, po roce! A zas nevím nic, než že se za tři týdny uvidí, zda poslední restrikce pomohly... A když ne, pojedem další tři týdny... a další... To je to, co mi vadí. Já jsem člověk, který má rád jasno. Když vidím, že se řítí nějaký problém, tak promýšlím různé varianty, jak z něj. Ale tady žádnou vizi nevidím. Nebo jsem už možná slepá, možná nějakou mají, ale já ji z toho, co včera bylo řečeno, nepochopila.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:24

A že si teda ještě přisadím, jako pokud ministr na tiskovce prezentuje, že se omezením pohybu vztahujícím se k místu bydliště inspirovali ve Francii, kde to fungovalo dobře, zároveň jedním dechem dodá, že u nás to takto dobře fungovat nebude, protože bydlet jinde než mám trvalý bydliště je česká specialita, ale nijak už toto poznání v opatření nereflektuje(!) a místo toho smrtelně vážně zahlásí, že přece svůj vztah k aktuálnímu bydlišti můžu prokázat třeba tím, že mi tam chodí výpisy z banky(!!)... Dyť to je celý tak absurdní sekvence myšlenkových pochodů v přímým přenosu, že už fakt člověk neví, jestli to je holá realita nebo jestli se vláda v rámci nové marketingové strategie nerozhodla natáčet pranky na TikTok. Dřív bych se tomu akorát smála, ale mý úložiště optimismu už začíná být taky docela vyčerpaný.

Offline moora
Avatar
7574 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:25

Karoleena amen

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46148 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:27

Karoleena Torrah ano mam to stejne. a nemaji, vzdyt tyden zpet blatny rikal ze otevrou skoly a nechaji vse na lidech zachran se kdo muzes a ted zas tyhle nesmysle, jedno pres druhy

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:32

continuity já ti rozumím, že toho je na tebe hodně, jak už sem psala karje, myslím, že toho je hodně na všechny a soucítím, to je asi jediný co můžu (kromě dělání vlastní práce). K tomu co píšeš v posledním odstavci jsem se už vyjádřila a přetékání pohárů na tom nic nezmení. Jestli myslíš, že já si pískám pohodou, tak ne. 

Offline marieu
Avatar
4504 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:45

Torrah vize nejsou a nebudou. Naše vláda nedisponovala vizemi pro tenhle stát, ani v době před epidemií. Řídit stát jako firmu, tak určitě. No a vize nejsou ani v krizi. Od podzimu kontinuální průser a v půlce února se vzpamatujou, že by děcka mohla do školy, koupí se víceméně neprůhledně blbý testy tak, že se uloží ve skladu vedle nevyočkovaných vakcín, protože se školy zasejc zavřou. Očkování je jedna velká blamáž. Strategie je pokračující kočkopes nesmyslných řešení. Kamarádka praktická lékařka dokola píše o tom že řeší nákazy v drtivé většině z pracoviště, opakovaně jí pacienti říkají, že jim zaměstavatelé zakazují hlásit se jako kontakty (!), kdežto prokázaných přenosů ze škol a školek má minimum. Tak se zase všichni zavřem s výběhem před barák a firmy budou mít legální možnost odmítat testování, protože to pro nikoho není motivační. A už vůbec nechci komentovat komunikaci směrem k lidem a potírání desinformační antikampaně. Já už mám fakt skoro rok čelist dole z toho, jak se to dá mršit jen čím dál víc. Aktivně se začínám vyhýbat zprávám a facebooku...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:46

BTW co si budeme povídat, lidé by třeba nemožnost zavřít fabriky přijali trochu jinak, kdyby premiér neměl svůj holding ve svěřeneckém fondu

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 11:52
Reakce na barbucha:

​No právě. A tady si kapku protiřečíš resp. tvoje výroky na adresu nerudných tetin zde postrádají smysl, protože to je přesně to co mám na mysli i já. A proto mě to vyhrožování kontrolou dokladů a rozličných bumážek tak sere!

​to si rozhodne neprotirecim, pr ty, narozdil ode me, jsi vtekla uz jaksi preventivne 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:05
Reakce na Ounz:

continuity já ti rozumím, že toho je na tebe hodně, jak už sem psala karje, myslím, že toho je hodně na všechny a soucítím, to je asi jediný co můžu (kromě dělání vlastní práce). K tomu co píšeš v posledním odstavci jsem se už vyjádřila a přetékání pohárů na tom nic nezmení. Jestli myslíš, že já si pískám pohodou, tak ne. 

​Problém je, že když masivně začne pohár přetékat i lidem, co vše dodržovali, řítíme se do katastrofy. Ono totiž to není jen  těch restrikcích samých, ale i o vůli lidu je dodržovat. A bohužel vláda dělá co může aby tu vůli zmenšovala a zmenšovala.

Můžeme se rozčilovat, že nechat si přetýct pohár je nezodpovědné, ale to nezpůsobí, že se to nebude dít.....

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 27. února 2021 12:08
Reakce na Jos:

Pinot Noir Tohle posmivani moc rada nemam. Myslim, ze vetsina poukazuje na nelogicnost opatreni. Na zavreni fabrik tahle zeme realne nema, tak vymysli blbosti. Jedine k cemu to povede, je to, ze se to zase nebude dodrzovat. Nebo to budou dodrzovat jen ti ultrapoctivi. Ja jim na to taky kaslu, budu pesky chodit, kam dojdu a nakupy si taky udelame, kde vzdycky. A kdyznahodou na 200m v dalce nekoho uvidim, tak si ten respurator klidne dam

​Nezavření průmyslu JE chyba, aktuální řešení situace je polovičaté řešení, povede jen k tomuto kverulování. Vůbec ti nerozumím, nejsi v kontaktu s kolegy, neviděla jsi Pavla Sedláka v Událostech??