Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:23

Ounz souhlasim do puntiku... s se Zarinya a ostatnimi

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:24
Reakce na jinx:

Moje vsechny konicky jsou na stiru uz prakticky rok a neumim si predstavit toto tady vypoustet. 

​Víš co, ale ono někomu nejde o to, že nemůže chodit na spinning nebo co. Ty seš asi v pohodě, ale já fakt nejsem, jsem z toho mrcaseni se a nulovyho programu s dětma už docela vyřízena, protože ony jsou nastaveny ,,na zivej život,,. Když vím, co mě teď minimalnr tři týdny čeká, nakolik se zintenzivní řvaní, ječení a moje frustrace, kdy nebudu mít silu sršet nápady, jak se tři týdny vyžít, a zabavit je ke spokojenosti, je mi prostě blbě. Takže to, že venku na liduprázdné ulici mi bude plandat u krku rouška a nepůjdu běhat k sousední vesnici, kde jsem stejně nebehala je mi jedno. Prostě jen budu zas na hranici svých psychických sil a to mě fakt trápí vůči mým dětem. Bude to prostě zase fakt na hranici a tak to má asi dost lidí, ačkoliv jim v podstatě ,,o nic,, nejde. ;-)

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:26

Mně na tom vadí to, že se zavře vše kromě míst, kde se ten kovid masivně šíří - fabriky. Kdyby se na ty tři týdny zavřely i fabriky, ani nepetnu. Já to stejně víceméně dodržuju tak jako tak, dělám z domu, chodíme jen do lesa tady v okolí a rodinu jsem neviděla ani nepamatuju - a to mám malá vnoučata, u kterých mě to sakra štve. Ale snažím se ochránit nás i je, tak to nelámu přes koleno. Ale ta polovičatá opatření mě štvou, protože už vidím, jak za tři neděle Babiš prská, že to nepomohlo, svede to na lidi, kteří nedodržovali opatření a pojedem další třítýdenní kolo.

Už aby se tu masivně očkovalo, jinak se z toho fakt nevyhrabem.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:26

Zarinya Já teda pochybuju, že jde tzv řádně trestat něco, co je prakticky nevymahatelný, a nad čím si i Hamáček osobně ve chvíli vyhlášení opatření umeje ruce s tím, že výklad opatření je na osobě, která kontrolu provádí, a že je to přece o tom "se nějak dohodnout". 

Online continuity
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:29

Torrah

To je ten point, jediné opatření že včerejších, které ma sanci reálne ty nakažené trochu stlačit, je zavření škol a školek. Jestli si někdo půjde nakoupit do Lidlu místo Kauflandu na tom vážně nic nezmění. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:31

Karja to chapu a verim, ze je to narocne obdobi a preji ti, at je co nejrychleji za tebou, ale to je neco jineho, nez na co jsem primarne reagovala. 

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:32

Pavlena lenže keď niekoho stretneš a začneš e ním debatovať, tak už ten respirator zmysel má. A ak je to u vás tak ako u nás, tak si ho veľa ľudí nenasadilo (veď načo na tú chvíľu) tak to je povinné pre všetkých a basta.

Zarinya no presne aj u nás, nikto nič nekontroluje, tak sa veselo porušuje, to je základný problém.  

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:33

Karja no myslím že tu nikdo nerozporuje, že to máš těžký, těžký to maj všichni a každej svým způsobem - ty, která nezabavíš děti a neodpočineš si, někdo kdo teď nemá práci, někdo kdo by ji mít mohl, ale nemůže jí dělat, matky samoživitelky se zavřenejma školkama, lidi co žijou sami...můžem pokračovat do aleluja. Máme to tězký všichni a jde o to, dodržet ty omezení, ač jsou přísná a doufat, že to zabere, když už se to tak podělalo. 
Nikdo ti tu neříká, že si nemůžeš zazoufat - vyventilovat se, taky tu ale nepíšeš jak moc debilní ty opatření jsou, to je něco úplně jinýho..

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:34

Ounz súhlasím

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:37

Ounz presne! od Karja nezazniva bojovne "nasrat" a podobne nesmysly :D

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:40

jeste bych dodala, ze co se tady s oblibou oznacuje za stadovitost, ovcovitost, tupost apod, to ja chapu jako osobni odpovedny pristup, jako minimum, ktere muzu udelat. A okridlenou otazku "a kdo to bude kontrolovat" si nekladu, je jasne, ze na to stat nema kapacity a stydela bych se pred sebou, kdybych takovou kontrolu potrebovala. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:40

Karoleena tak ja si hlavne nemyslim,ze by u kazdeho lesa mel stat policajt a pokutovat nekoho kdo se tam jde projit bez rousky,ale zacit opravdu trestat ty velke podniky za nedodrzovani opatreni,za odmitnuti testovani kdyz tedy ty fabriky nejdou zavrit.Jako ten chlapek co si otevrel hospodu a dostal deset tisic pokutu je smesny.Pochybuju,ze by si to v nemecku nekdo dovolil.Ja vim jen,ze tady hrozi za to,ze nemas respirator 250eur a taky bez nej nikoho nepotkas,ze za poruseni nocniho vychazeni 500eur......kdykoliv nekam jdu tak potkam nekolikero policejnich hlidek,ktere proste dohlizeji.

Offline dorota
Avatar
849 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:41

Torrah otázne je, či si ČR, rovnako to však platí aj pre SR, môže dovoliť zavrieť na tri týždne fabriky, aký by to malo dosah na ekonomiku, aké veľké by boli prípadné pokuty, ak by fabriky nedodali načas zazmluvnené dodávky. Veľa fabrík nevyrába len pre domáci trh.

Offline Černá kočka
Avatar
1318 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:43

Pár mých postřehů k uzavření fabrik:

 - tam by nebyl jenom dopad ekonomický ve smyslu "přijdeme o peníze" ale ukázal by se i velký dopad do praktického života. Začaly by chybět např. nezbytné náhradní díly, elektrosoučástky, chemikálie, věci pro zdravotnictví, stavebnictví atd. A to asi nejenom u nás. I dva týdny by se projevily.

- fakt ne každá fabrika jede stylem hlava nehlava, některé už téměř jedenáct měsíců dodržují bezpečnostní pravidla a neproběhlo tam ani žádné rozvolnění v létě.

 - srozumitelná a jasná pravidla ohledně fungování na úrovni právě některých těch firem už existují, vláda by nemusela nic vymýšlet, ale jestli to někdy s někým z takových firem konzultovala, kdo ví?

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:44

Já už asi jen do statistiky - protože hranice své domovské obce jsem za poslední půlrok překročila asi tak třikrát, ven chodím jen nakupovat a venkovní sporty neprovozuju, nový opatření mi život nijak nezmění. A přesto jsem při sledování včerejší tiskovky myslela, že vyletím z kůže. Jako sorry, ale za to, co vláda předvádí, už by se nedaly udělit ani body za snahu, takže mi to tady některejma vysmívaný "remcání" nakonec přijde jako celkem mírnej projev frustrace.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:44

Zarinya jake odmitnuti testovani? u nas se ve fabrikach netestuje ani to neni v planu, jen dobrovolne, nekdy, az vyberou dodavatele na kterym se napakujou

Online continuity
Avatar
33687 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:44

Ounz no to je tak, že v situaci, když se na petinu obyvatel ta opatření neuplatní, protože dál budou bez testu a bez rousek chodit do prace, těžko můžu doufat, že zabere to, co teď vymysleli. 

Takže můžeme doufat, ale, když se udělají modely, tak z toho vyjde, ze po třech týdnech budeme přibližně ve stejném stavu jak teď. A co pak? Zatluceme všem dveře?

Když už vláda takto zkouší trpělivost vlastního obyvatelstva, tak si myslím, že by si měli být sakramenstky jisti, že dela opravdu to nejlepší, co může. V situaci, kde ty náklady pořád nese jedna část společnosti je to na pytel. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:46

viktorka_od splavu vcera to continuity psala,ze madeta hlasa,ze zamestnance testovat nebudou.A nekde sem cetla,ze vlada bude prispivat na ctyri testy na mesic pro zamestnance tak to asi v planu je.

Online Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:47

jinx ja tiež ale čo tak pozerám okolo (v našom meste), tak veľa ľudí bohužiaľ nedodržuje nič (ani karanténu) keď vedia, že im žiadna kontrola nehrozí :( Na niektorých platí bohužiaľ len tá hrozba pokuty/trestu.

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 27. února 2021 09:47

continuity V zásadě jsi shrnula komentář na seznamu, absolutně souhlasím.