Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:23

jinx Naprosto souhlasím. Každého to jistě se*e. Taky mám ořezány své radosti, záliby, ale to asi každý. Tak ale chvíli se to vydržet dá/musí. A pokud to pomůže a konečně se situace dotáhne, pak je to lepší než nekonečné omezování se jen napůl.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:24
Reakce na Luna:

Já jsem si třeba dnes udělala radost registrací k očkování.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:25

Karoleena ja uz tu dnes nekolikrat psala,ze tu neobhajuju vladu,ale co zas nadzvedlo (to je silny slovo) me,je JA nubudu moc behat,JA nevim kde konci muj okres,JA nebudu moct na bezky,JA nosit rousku nebudu,JA to nebudu dodrzovat.......toz tak.

Rozhodne nesouhlasim at si fabriky zijou dal svym zivotem tak nevim proc mi to furt nekdo podsouva.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33645 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:27

Mirka ty okresy ale nejsou mysleny na ježdění po nákupech, ne? To by měl asi člověk pořěšit v ty obci, dá-li se. My to tu počítáme cely rano, kam pro co zajet, nechce se mi teda nikam, protože očekávám davy, ale u nás není zelenina, na kosiku je tragicka zvlášť během lockdownu a potrebujem věci na zahradu...plus bydliste na úplným okraji okresu

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:34

viktorka_od splavu Karoleena a jasne,ze se neda vymahat co neni jeste zarizeny ,ja to jen cetla,ze se budou muset zamestnanci testovat,ale kdy to zas tak nesleduju,ale kdyz uz se predem vi,ze stejne postih nebude tak to je proste spatne.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:34

continuity hele, ale to je logika: když to někteří nedodržujou, tak se na to úplně vybodne? Nebo jak. Prosimtě já z toho taky nejsem odvázaná, ale snažit se dál budu. Taky nejezdím na černo, i když jiní jo a to že mě třeba nezkontrolujou, není argument k tomu, že na černo jezdit začnu.
To o zkoušení trpělivosti vlastního obyvatelstva, jako nezlob se na mě, ale si úplně mimo. Zkus fakt opustit ten 'JÁ úhel pohledu'. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:34
Reakce na Zarinya:

Karoleena ja uz tu dnes nekolikrat psala,ze tu neobhajuju vladu,ale co zas nadzvedlo (to je silny slovo) me,je JA nubudu moc behat,JA nevim kde konci muj okres,JA nebudu moct na bezky,JA nosit rousku nebudu,JA to nebudu dodrzovat.......toz tak.

Rozhodne nesouhlasim at si fabriky zijou dal svym zivotem tak nevim proc mi to furt nekdo podsouva.

​Přesně tak.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:35
Reakce na jinx:

jeste bych dodala, ze co se tady s oblibou oznacuje za stadovitost, ovcovitost, tupost apod, to ja chapu jako osobni odpovedny pristup, jako minimum, ktere muzu udelat. A okridlenou otazku "a kdo to bude kontrolovat" si nekladu, je jasne, ze na to stat nema kapacity a stydela bych se pred sebou, kdybych takovou kontrolu potrebovala. 

​No právě. A tady si kapku protiřečíš resp. tvoje výroky na adresu nerudných tetin zde postrádají smysl, protože to je přesně to co mám na mysli i já. A proto mě to vyhrožování kontrolou dokladů a rozličných bumážek tak sere!

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:35

Evaeva Flustrací trpíme všichni. A co když neběhám a trochu odreagování by mě poskytlo třeba divadlo, nebo posezení v kavárně? Jenže my se toho sajrajtu nikdy nebavíme.Protože ti, co to dodržují, jsou čím dál menší skupina. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:37

Já jsem na straně jinx , Zarinya,Pinot Noir a dalších s podobným názorem. Ano, štvou mě ta nařízení, štvou mě zavřené školy a nebetyčně mě se..e, že fabriky z toho vyjdou zřejmě nedotčené (i když ve spoustě z nich se testuje už teď, taky se nechtějí nechat zavřít hygienou). Já mívám velký spor s mým mužem, který je typ "restrikce" zatímco já "osobní zodpovědnost", zjevně proto, že se každý většinu času pohybujeme v jiné sociální skupině. Včera jsem se byla po dlouhé době projít v civilizaci. Všude byly davy lidí, party dětí na koloběžkách, lavičky obsazené puberťáky, skupiny matek s kočárkama...roušky jsem potkala asi dvě. Taky jsem ji neměla, ale aspoň jsem byla sama. A moje teorie o osobní zodpovědnosti dostala povážlivé trhliny. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:38

Zarinya Jestli to vyznělo jako podsouvání tak sorry, to nebyl úmysl. Volně pokračuju dál, stále bez podsouvání. :)

Chtěla jsem to napsat hlavně proto, že to s tím podle mě dost úzce souvisí. Do běžnýho občana se totiž šije furt, a nejsou to žádný dobře mířený zásahy, ale náhodný výstřely z brokovnice, což bylo naprosto pochopitelný před rokem, ale teď už je to jen diletantismus. Takže se v důsledku nedivím, že se někdo rozčiluje, že nemůže jít běhat, když je mu jasný, že zrovna jeho běhání nebo neběhání současnou situaci nijak neovlivní. Pochybně zaměřený, nedostatečně odůvodněný a špatně komunikovaný opatření vedou tak leda k tomu, že ty z nás, co už byli z dlouhodobýho stresu permanentně předráždění, to excituje ještě víc, po těch už otupělejch to prostě steče a jsme furt tam, kde jsme byli. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:39

Karja A tebe je mi hrozně líto, je to peklo a dovedu si představit, jak je to frustrující.  

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:41

Garfie asi bych řešila primárně hloučky na hřištích a debatní skupinky a utajené party. Jenze to je už dávno zakázané.  místo toho se zakázali další prakticky nevymožitelné věci. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:43

Jinak mám pocit, že tady některé tetiny trpí Alzheimerem... argument "vždyť jde jen o tři týdny, tak se nezblázníme" je trochu mimo mísu.

V přehledu rozličných opatření se už nikdo nevyzná, teda aspoň já jsem líná se tím chaosem prokousávat (notabene když jsem sama v práci každej den)... ale máme tady přece lidi, který dobře vědí jak to je s těma krátkodobejma zavíračkama.

Například zdejší kadeřnice: jak dlouho měly/mají zavřené provozovny? Matky se školními dětmi: jak dlouho je už mají doma?! Holky na HO... majitelky kaváren... jak dlouho jsou doma třeba  knihovnice?

Všechny to víte, že nejde jen teď o nějaký blbý tři týdny, kdy jako na chvilku zatnem zuby.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:48
Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:49

Ounz upřímně, to už je totální a absolutní frustrace. Děti rok doma, do toho já fakt na plno pracuji na HO, muže firma v insolvenci, nahlášeno hromadné přepouštění. Od státu nedostali kromě příspěvků na mzdy ani korunu, svoji rodinu jsem neviděla více než rok, kamarády z party jednou. Za rok jsem měla celkem 5 dní něčeho, co se dalo nazvat dovolenou.

Mě ten chodící revír zůstává neomezen, takže z tohoto pohledu už se moc nezmění.

A pokud si někdo myslí, že tomu pomůže,pokud si nějaký chudák na vesnici půjde nakoupit jinam, tak ať to dodržuje, ale mne včera už ten pohár přetekl. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:50

barbucha no presne. me by zajimalo co teda ocekavaji ze se za ty tri tydny stane. teda krome prodlouzeni..

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:51

Já jsem na straně restrikcí a následného stoprocentního dodržování pravidel. Ale přiznávám, že se mi to kecá, protože žiju v Praze, nemusím se starat o děti, nemám psychické problémy a kvalita života se mi od prvního vůbec nezmění. Budu doma, pro jídlo si budu chodit k Martinovi, procházet se můžu kolem chalupy a nebo si klidně říct, že si dám dvacet kilometrů a nebudu muset chodit dokola. A jednou týdně sednu do auta a pojedu nakoupit rodičům. Takže nic nového.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:57
Reakce na whiskas:

....A pokud to pomůže a konečně se situace dotáhne, pak je to lepší než nekonečné omezování se jen napůl.

​To se právě obávám, že se situace úplně nedotáhne a je to strašná škoda (a šílenost). Doufala jsem, že se včera najde odvaha - vedle ostatních opatření, které hodlám dodržovat a život posledního roku mi už ani nijak výrazně nezmění - i k tomu zastavení výroby v průmyslu, když už tam všude dávno neprobíhá povinně testování. Restrikce služeb na jedné straně a plné fungování továrem na druhé je v naší situaci jako hasit barák jenom ze dvou stran, protože hašení ze čtyř by bylo příliš ekonomicky náročné. No bylo, ale ta situace, do které jsme se dostali, je jaká je, bohužel, a ve finále to může být dražší.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 27. února 2021 10:58

barbucha minimálně jde o to, ze je teď třeba zpomalit šíření a předejít kolapsu nemocnic. Ja tomu věřím a věřím také, ze tohle omezeni pomůže. A ziju tady celou dobu: náročná práce, školní dítě, omezené možnosti relaxovaní a kontaktů - vím, o co jde.

nepotřebuji vykřikovat nic o stádu a nemyslících nevolnících, chci přispět ke stabilizaci situace.