Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 00:12

Pinot Noir Jo a mi kolegove snad do jednoho behaji/kolo nebo bezkuji. Velka cast tu pracuje prave kvuli sportovnimu vyziti. Ted ofiko do Jizerek nesmi. Byl to pro ne vlastne jediny relax po sluzbach. Nevim, asi bys to nemusela smest ze stolu jako malichernost.

Offline Mohučanka
Avatar
6393 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:12

Pinot Noir no mně třeba dost štve, že nemůžu vyjet hodinu od Prahy do přírody, abych se mohla věnovat svému sportu, při kterém jsem celý den sama, jen s manželem a dcerou, v lese. My se celou dobu na 99% chováme podle předpisů a teď budeme zas, ale frustrace je veliká. 

Vlastně určitě nebudu dělat jednu věc - když půjdu s dcerou na vycházku naší obvykle liduprázdnou čtvrtí, roušku určitě nebudu mít já ani ona.

Jinak je samozřejmě pravda, že taková (i tvrdší) opatření byla už skoro všude. Nevím jak jinde, četla jsem francouzské reakce na podzim a lidi remcali jak zjednaní, že nemůžou do lesa. Ale Francie třeba nikdy nezavřela školy...

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:14

Jos tak zas jde o pár týdnů, které navíc měly přijít už před pár měsíci. Nedělejme tragédii z toho, že se nemůže na běžky.

Nikdo, ani všichni vaši sportovci v rodině a mezi přáteli, mi nevymluvíte, že remcání je tu snad národní...sport

Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:16

dorota Ale to jsou spojené nádoby. Vláda vymýšlí totální nesmysly, protože není schopná vymáhat ani ta smysluplnější opatření, není schopná dát do latě hygienu, testování a trasovaní, neřku-li očkování. A slavný bonus pro lidi v karanténě taky neschválili. Takže my, co se snažíme dodržovat, co jde, a máme opravdu minimální počet kontaktů, už jsme fakt frustrovaní. Protože to nikam nepovede. Ti, kteří na opatření kašlou, v tom budou vesele pokračovat, a vláda bude krčit ramínkama, že co jako maj s náma už chudáci dělat, a nemocnice mezitím padnou na hubu. Sorry za výlev, asi poslední kapka už

Offline Catherinne
Avatar
9818 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:19

Hele, bod X

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:19

Mě ta omezení pohybu taky štvou a trochu mi zkomplikujou život, ale zase tak drsné mi to nepřijde a je to na tři týdny..  

situace je vážná a může za ni do velké míry neschopná vláda, ale teď je potřeba tomu pomoci 

edit: a to jsem běžkař, běžec i cyklista :)

Offline Catherinne
Avatar
9818 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:21

Tulipe teď je otázka, kolikrát ty * jen tři týdny * budou slibovat...

Online continuity
Avatar
33532 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:26

Pinot Noir no hele, sportovat se může. Podle bodu devět MZ má stanovit pravidla pro konání významných sportovních akcií. Takže sice nemůžeš do lesa, ale můžeš se dočkat 300 papalasu na nějakém derby.

Offline Pinot Noir
Avatar
24412 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:28
Reakce na Tulipe:

Mě ta omezení pohybu taky štvou a trochu mi zkomplikujou život, ale zase tak drsné mi to nepřijde a je to na tři týdny..  

situace je vážná a může za ni do velké míry neschopná vláda, ale teď je potřeba tomu pomoci 

edit: a to jsem běžkař, běžec i cyklista :)

Tulipe souhlasím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30537 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:31
Reakce na Catherinne:

Tulipe teď je otázka, kolikrát ty * jen tři týdny * budou slibovat...

​Chceš říct, že Burešovi snad nevěříš nebo co?!

Offline Catherinne
Avatar
9818 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:36
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:41
Reakce na Tulipe:

Mě ta omezení pohybu taky štvou a trochu mi zkomplikujou život, ale zase tak drsné mi to nepřijde a je to na tři týdny..  

Omezení pohybu rozumím. Ale právě proto, že ta opatření nejsou tak drsná, se obávám, že tři týdny ani zdaleka stačit nebudou. Např. Rastislav Maďar to docela hezky srozumitelně vysvětlil v rozhovoru pro Prostor X.​

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:42

Catherinne bod X se hodí. 

Offline Catherinne
Avatar
9818 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:45

Renusatko tak, nejlépe ofocený v mobilu, kdykoliv k nahlédnutí. 

Offline Kan
Avatar
6917 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:56
Reakce na Catherinne:

Tulipe teď je otázka, kolikrát ty * jen tři týdny * budou slibovat...

​O tom jsem taky přemýšlela, co když se do konce března nic nezlepší? Já jsem teda dost salámista, prakticky jsem už měsíc, krom práce nevytáhla paty z Třebíče, ale mám od dubna svoje plány mimo kraj.

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 27. února 2021 01:00

Catherinne Hele, kdyby po tobě šli, ty jim přinejhorším vždycky utečeš, nemám obavy!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. února 2021 01:14
Reakce na Zarinya:

Chapu,ze je otrava smet jen par metru od baraku,ale tyhle udivujici prispevky se fakt nedaji cist.Tohle bylo zavedeno v nekolika statech,Francie,Italie,Izrael.....jako dalo se to cekat a ted se kazdy divi.A to budte radi,ze nesmite ven jen na esemesky.

Jak jinak ty cisla srazit? Ja bych tedy zavrela i ty fabriky.....

​Hele ja s Tebou castecne souhlasim, ale tohle je opravdu zase polovicate reseni co nikam nepovede... ty fabriky je ptreba zavrit a pak se to povede fakt srazit.....

Jasně, že i tohle je epší než nic, ale jestli to nepomůže, tak už to bude průser....

Lilly_Ku 

No, otázka je, co by Německo dělalo, kdyby měli čísla odpovídající ČR

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 27. února 2021 05:59

Pinot Noir Lilly_Ku Zarinya naprosto s vami souhlasim  

Offline letfenixa
Avatar
7925 příspěvků moje polička 27. února 2021 06:11

Keď to tak čítam, tak všetko máme: ruska povinné všade - od októbra, pohyb v rámci okresu - od pred vianoc, cesta do práce so zmluvou - od januára, plus sa každý týždeň musíme testovať, čierne okresy (ten, kde bývam, začína od pondelka) - zavreté školy, škôlky. A nič. Zdravotníctvo v kolapse. Naposledy som mimo okres bola na výlete v októbri. Poldnovom. Na vonku. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46018 příspěvků moje polička 27. února 2021 07:14
Reakce na Jiná Realita:

Pinot Noir já zas nechápu lidi, kteří jsou rádi, že nemusí ven jen na sms. 

lidi, kteří zřejmě vůbec nepřemýšlí nad tím, co se to vlastně nařizuje, a jaký to má smysl.

lidi, kteří by asi souhlasili s jakoukoli nepodloženou blbinou, pokud by se jí dal nátěr "zachraňujeme nemocnice".

já teda ráda nejsem a nebudu, protože nevidím žádný důvod, proč být poté, co rok dodržuju jednu kravinu za druhou, které se často mění, ještě než se vyhlásí, nakonec snad vděčná za to, že to tu není ještě horší. každý občan čr, který se doteď snažil, má plné právo být s odpuštěním nasraný, protože není jeho problém, že nás populistická vláda dovedla až sem.