Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:28

žluťásek Myslím říkali, že Praha a Brno jsou jedna obec.

Jiná Realita Já pracuju s respirátorem minimálně 6 -8  hodin, hlava mě dnes bolela jak blázen. O víkendu 12, ale tam to máme  tak, že se střídáme, nejsme 12 hodin v tom hábitu. Ale třeba 4, pak jdou další. Já chci po tomhle vyjít ven a dýchat vzduch. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:30

Lilly_Ku jojo, nemůžeme udělat opatření, která mají smysl, proto jako vždycky uděláme opatření, která jsou celkem k ničemu (viz to nakupování v rámci okresu, může mi někdo vysvětlit, jak to brání covidu, když to stejně někde nakoupit člověk musí, a pokud dodržuje opatření, které už platí, tj. do práce, na nákup a domů, tak asi těžko jede na nákup z brna do prahy. když navíc může koupit v nadsázce jen chleba a rohlíky - z mého pohledu je to jen další ze zbytečných příkazů).

lidi, kteří chtějí vidět, jak vláda maká, něco vidí. odůvodňovat to jako vždycky nebudeme. 

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:32

Renusatko já strávila včera v respirátoru v práci 5 hodin v kuse, poslední půlhodinu už jsem posouvala očima ručičky hodin, abych ho mohla venku strhnout.

Fakt obdivuju zdravotníky, že v tom vydrží celý den. Mě bolela hlava ještě několik hodin. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:34

žluťásek nebo prodavačky, které celých osm hodin mluví a chodí u toho :/

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:38
Reakce na Zarinya:

Chapu,ze je otrava smet jen par metru od baraku,ale tyhle udivujici prispevky se fakt nedaji cist.Tohle bylo zavedeno v nekolika statech,Francie,Italie,Izrael.....jako dalo se to cekat a ted se kazdy divi.A to budte radi,ze nesmite ven jen na esemesky.

Jak jinak ty cisla srazit? Ja bych tedy zavrela i ty fabriky.....

​Souhlasím. Celou další diskuzi jsem jen prolítla očima, tohle lkaní se nedá číst. My se z toho asi nikdy vyhrabat nemůžeme, všichni jen remcají.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:39

žluťásek Ve své práci to mám jednodušší v tom, že si ten respirátor dávám jen, když je se mnou v ambulanci pacient. Což při rychlé akci může být jen 7 minut, při pomalé třeba 15. Jak zavře dveře, tak to sundávám. V nemocnici je to složité, tam je problém ve chvíli, kdy seš ve všem navlečená, tak se třeba vysmrkat, kýchnout. Ale je to jak kdy. Někdy 2 hodiny v kuse, někdy 4, podle toho, kolik nás je na směně. Potom je zase doba, kdy vše sundáš a je odpočinek. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:39

Renusatko 

No já na tom nebudu jinak.

Klidně jim vyplním formulář o tom, že sestra na tu stomatochirurgii v úterý do Ústí musí, i jim tam vypíšu telefon, kde si to budou moct ověřit, když je to učiní šťastnými, ale po poloprázdné ulici s rouškou nebo respirátorem sorry jako...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:44

Pinot Noir já zas nechápu lidi, kteří jsou rádi, že nemusí ven jen na sms. 

lidi, kteří zřejmě vůbec nepřemýšlí nad tím, co se to vlastně nařizuje, a jaký to má smysl.

lidi, kteří by asi souhlasili s jakoukoli nepodloženou blbinou, pokud by se jí dal nátěr "zachraňujeme nemocnice".

já teda ráda nejsem a nebudu, protože nevidím žádný důvod, proč být poté, co rok dodržuju jednu kravinu za druhou, které se často mění, ještě než se vyhlásí, nakonec snad vděčná za to, že to tu není ještě horší. každý občan čr, který se doteď snažil, má plné právo být s odpuštěním nasraný, protože není jeho problém, že nás populistická vláda dovedla až sem.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2021 23:47

Jiná Realita U nas by ta sms prisla az druhy den

Offline dorota
Avatar
847 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:50

Jiná Realita Nedá sa všetko zvaľovať iba na populistickú vládu a nezmyselné opatrenia, je to aj o ľuďoch a ich správaní s ohľadom na zdravý sedliacky rozum.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:50

Jos já umím posílat SMS z jakéhokoliv čísla, přijde hned, text na přání.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:54

Pinot Noir vyhrabali bychom se, ale jaký ma epidemiologicky smysl, že všechny běžce a sportovce zavres v katastru obce? 

Hned jak mi toto někdo vysvětlí, ani netrvam na přesných datech, to začnu dodržovat.

A to jsi nečetla ty dorazy a odpovědi. Když někdo dojíždí na týždňovky ( nevím jak se to řekne česky), tak musí zůstat na ubytovně nebo v tom bydlišti po celou dobu trvání opatření. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:56

continuity mě fascinuje, jak jsme najednou národ běžců a sportovců.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:01

Pinot Noir ja treba chodím denne 8 km od začátku těchto sracek. Kdyby nebyl lockdown, chodím k tomu jeste plavat. Popravdě je to věc, která mě ještě drží při zmyslech, muž ujede na kole bezne 50 km. nesedí každý doma na zadku. Naštěstí je náš les ještě katastrální území Praha, ale i kdyby nebyl, to na to peču.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 27. února 2021 00:05

Pinot Noir Ja treba chodim s kocarem a psem po nasi silnicce (na hrebenu) do druhe vesnice a zpet. Jina cesta pro kocarek tu neni (je tu stale okolo vsude snih). Katastr obce mi prochazku puli presne v pulce. Fakt tim nikoho epidemiologicky neohrozuju. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:05

Hlavně, že dnes neprošla ta vyšší karanténa, která by reálné mohla pomoct, takže lidi pořád potáhnou nemocní do prace. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:07

continuity 

Ano, jediný smysluplný opatření jako zázrakem... neprošlo...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:08

Pinot Noir Tak já tady vidím jen ty, které sportovaly i před coronou. Já třeba nachodím 15 km denně o víkendu i 20 a to už nějaké 4 roky A ano pobytem na čerstvém vzduch teď ještě víc kompenzuju to, že nemůžu do posilovny, na bazén nebo do divadla. Nebudu asi jediná. A možná bych se k tomu stavěla jinak, kdybych měla malé děti. To mi stačilo jít na písek za dům. Na sport čas nebyl a na žádné velké výlety jsem neměla energii. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:10

continuity To jsme si přesně říkali taky. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24416 příspěvků moje polička 27. února 2021 00:11

continuity tvoje chůze je v rámci Prahy, tak co řešíš? 

Jos nemyslím si, že bude mezi vesnicemi policejní zátaras a nepustí tě s kočárkem pro rohlíky.

Je únavné pořád dokola číst co by, kdyby. U mnohých tady mám pocit, že se v remcání vyžívají.