Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Mags
Avatar
126 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:04

žluťásek Jj, v zastavěné oblasti. A žádné výjimky třeba na běhání, máme parafrázuji sedět doma na prdeli.

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:05

Zarinya můžeš jenom v rámci okresu. Takže klidně 15 km, když máš samosku dva. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:06

Zarinya hele já jsem myslím docela drzovac všeho, ale teď mi fakt došla trpělivost. 

Offline Liesel
Avatar
1436 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:09
Offline dorota
Avatar
847 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:09

Zarinya Ak by ľudia, nielen v Čechách, ale aj na Slovensku (u nás je to tiež blbé, vedieme štatistiky v počte úmrtí na počet obyvateľov za posledných 7 dní),  rešpektovali už skôr nastavené pravidlá ako napr. obmedziť kontakty s ľuďmi, s ktorými nežijete v spoločnej domácnosti, dodržiavať odstupy, nosiť rúška, ak nemôže človek dodržať dostatočný odstup, tak by sa opatrenia nemuseli sprísňovať. U nás majú opatrenia predstaviť zajtra, som zvedavá, čo zas vymyslia, náš pán premiér si sadol k okrúhlemu stolu s vedcami, rokujú už od utorka každý deň a dodnes nepovedali, čo navrhli vedci a ako sa prípadne budú meniť opatrenia. Neviem, čo ešte chcú na Slovensku sprísniť, pokiaľ nechcú zatvoriť fabriky. Jedine, že by znovu zatvorili školy, resp. že by prísnejšie kontrolovali doterajšie opatrenia a za ich nedodržiavanie vyberali aj pokuty.

Offline 999
Avatar
17542 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:11

Já nepobrala, jak je to s nakupováním. Jezdím se přes několik okresů starat o rodiče, napíšu si prohlášení, že o ně pečuju, ale musím jim nakoupit v Praze, nebo můžu i u nich? 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:11

dorota no právě, když se sejde v bytě nebo na chatě parta kamarádů, je to blbý, ale koho ohrozí jít si zaběhat do lesa?

Prostě se nedodržuje ani to co pomůže, tak vymysleli to, co už nedává žádný smysl. 

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:12

999 můžeš kde chceš, je tam včetně nákupu.  

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2021 23:13

Zarinya Ale v ramci okresu. My to mame bliz do druheho okresu. Jasne, nikdo to nebude hlidat, ale takovato opatreni jsou proste kontraproduktivni i pro lidi, co se dosud chovali rozumne. A dost demotivujici. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:15
Reakce na Zarinya:

Jos myslim si,ze koupit potraviny ti nikdo zakazovat nebude.

​ale samozřejmě, že zakazuje. resp. ti přikazuje, kde budeš nakupovat (pokud budeš hodňoučký nevolník).

když třeba bydlíš řekněme v lechoticích a normálně bys nakupovala v centro malenovice ve zlíně, protože je tam billa, kam chodíš, tak máš smůlu, je to totiž už jiný okres, a pěkně si zajdeš do místní jednoty. to nevadí, že tam nemají absolutně nic z toho, co potřebuješ, třeba náhražky mléka.

opět asi vůbec nechápu, čemu to má pomoct, když otevřené jsou stejně jen potraviny, takže mobilita s cílem shoppingu umřela už dávno.

Offline dorota
Avatar
847 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:17

continuity Neviem, či by to testovanie vo fabrikách pomohlo. Na Slovensku sa testuje každý týždeň, buď samotné fabriky, alebo človek môže využiť testovacie miesta, ktoré zriadili obce, resp. mobilné odberové miesta zriadené súkromníkmi, bez negatívneho výsledku testu by človek vo väčšine okresov nemal ísť do roboty, na úrad, na poštu, do banky. Ak dieťa chodí do školy, škôlky, rodič sa musí preukázať negatívnym testom max. 7 dní starým a čísla pozitívne testovaných neklesajú. Zrejme bude Slovensko veľmoc vo využívaní antigénových testov, ale situácia v nemocniciach sa nezlepšuje. Už tu prišli pomáhať lekári a zdravotné sestry z Rumunska a rokujú o tom, že by pacientov vozili do Poľska, resp. Nemecka.

Edit. Na Slovensku jeden čas platilo aj to, že ani do toho lesa si sa nemohol ísť prejsť, resp. zabehať si bez toho, aby si nemal potvrdenie o negatívnom teste. Myslím, že v absurdnosti nariadení sme na Slovensku aj pred ČR.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:19

wendulka Tak já jsem jasná, budu platit pokuty, protože venku už si ji prostě nedám. Vyhýbám se každýmu i na víc než dva metry a venku chci na procházce (jediné co nám nezakázali) dýchat čerstvý vzduch. Škoda jen, že teď bude Brno narvaný, když z něho nikdo nemůže. To jsou tak nesmyslný nařízení. 

Offline 999
Avatar
17542 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:19

continuity Díky

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:21

Renusatko já jsem byla dnes s matkou na žluťáku a ona skoro zkolabovala z respirátoru, prostě to fakt nemůže nosit. celá opuchla, otekly jí oči, pod gumičkami je poněkud nafialovělá. kdyby pak ještě musela mít roušku na ulici, tak se asi udusí. ať se jdou všichni vycpat.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:21

Já jsem asi tupá, ale ty obce a okresy v rámci Prahy nechápu, ani stránky ministerstva nepomohly. 

Přechod z jedné městské části do druhé je povolen? Nepotřebuju doufám kulatý razítko na cestu metrem?

A běhat smím jen ve vlastni městské části a s rouškou, jo?

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:25
Reakce na Zarinya:

Chapu,ze je otrava smet jen par metru od baraku,ale tyhle udivujici prispevky se fakt nedaji cist.Tohle bylo zavedeno v nekolika statech,Francie,Italie,Izrael.....jako dalo se to cekat a ted se kazdy divi.A to budte radi,ze nesmite ven jen na esemesky.

Jak jinak ty cisla srazit? Ja bych tedy zavrela i ty fabriky.....

​Ja a tebou souhlasim.

Tady je zas chytrejch a statecnejch, co nejsou nevolnici.

Cesko proste nema na to zavrit fabriky, nemuze si to dovolit. Ani nemecko do toho neslo - misto toho se jako v cesku na minimum zkrouhly vsechny ostatni aktivity.

A bylo jasny a mluvilo se o tom, ze zavrit tady firmy by bylo jeste efektivnejsi. Ale opatreni byl proste kompromis a snaha co nejvic zabranit sireni za zaroven co nejmensich ekonomickych skod.

Jako sorry, vsechny to uz stve, ale tady to kolektivni hecovani nicemu nepomuze.

Offline moora
Avatar
7509 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:25

žluťásek praha je obec cela

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. února 2021 23:26

žluťásek běhat smíš, ale nemáš;) Praha se bere jako jedno město, tj. po Praze můžeš všude.

Offline Kan
Avatar
6937 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:27
Reakce na Isca:

Ehm...jak můžu mít v pondělí potvrzení od zaměstnavatele, když jsme se o nutnosti mít potvrzení dozvěděli v pátek večer?

​Nad tím momentálně taky dumám, ale nehnu pro to ani prstem, všechny chytit nemůžou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 26. února 2021 23:28

Celkem nechápu, proč vyžadujou písemný čestný prohlášení (nemluvě o potvrzení od zaměstnavatele) Pokud se mě snad někdo zeptá, totiž čacký příslušník (kterej se samozřejmě nejdřív představí a zdůvodní oprávněnost položení takového dotazu)... tak mu pravděpodobně normálně odpovím a šlus, hotovo. Nejsem zvyklá že by někdo snad naznačoval, že lžu nebo jsem protřelej podvodník zralej pro kriminál!!

Na tyhle dehonestující praktiky nejsem ochotná přistoupit. A pevně doufám, že mezi zaměstnanci zejména špitálů nebudu sama. Vždyť nás tam nemusej pustit, když nebudou chtít...