Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 00:44

Kokoska Aha, tak tenhle vyrok me nastesti minul, nemam ceskou TV, tak jen ctu... To je strasna tragikomedie :o

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 06:47

JanieB on dokonce tvrdil ze to ockovani je stoprocentni.. pak to komentoval ze vi ze to je blbost ale rekl to schvalne, aby presvedcil lidi... proste banda idiotu u nas, bohuzel

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 07:59

viktorka_od splavu Nevzpomenes si kde to komentoval? Já dost hltám (obecně) články o tom, jak někdo vysvětluje proč a jak lhal, nebo něco neřekl, překroutil ... přijde mi to fascinující. 

K té hustotě obyvatel - může to být i důvod, že Švédsko vykazuje tak dobrou situaci? A vyjazuje ji vůbec? Já se na to budu muset podrobněji podívat, mám v rodině "zlehčovače", který neustále argumentuje Švédskem, já nemám kapacitu moc sledovat zahraniční situaci, tak se s ním ani do argumentace nepouštím, jelikož nemám náboje, ale už mě s tím začíná docela vytáčet ...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:19

MP Meri já myslím, že o Švédsku to už neplatí

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:22

Děti mají dnes přes Teams zadanou samostatnou týmovou práci, paní učitelka je rozdělila do menších skupinek a něco počítají, je to super, jak profi porada malého týmu. Předávají si slovo, koordinují se, vysvětlují si, je to věcné a rychlé. Radost poslouchat.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:48

MP Meri teď je takový dojem, že o švédsku jsem četla, že sice průměrná hustota obyvatel je nízká, ale většina lidí bydlí ve městech. prostě mají málo obyvatel na počet kilometrů, ale bydlí nahuštěně.

což by bylo proti teorii o hustotě obyvatel.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:49

MP Meri já si taky nevzpomenu, ale četla jsem to taky, a podle mě to bylo na idnesu.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:54

MP Meri Švédsko má prel půl milionu nakažených a 11 tisíc mrtvých. Jestli je to až tak dobře jaké na zvážení ( jsou na tom líp než mi to je pravda). Ale Švédi měli opatření celou dobu, odkdy se rozhodli, že promorovani je špatná cesta. Jenom jiná než my. 

Online letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:04

slniecko určite sa vytery nerobia plošne u pediatrov, u nás max CRP (na pohovosti za príplatok).

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:04

MP Meri uz nevim, tu se to dost probiralo zkus pohkedat zpetne bude nejaky link. od presvedcovani ale celkem odrazuju, zbytecne vynalozena namaha

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:14

JanieB on dokonce tvrdil ze to ockovani je stoprocentni.. pak to komentoval ze vi ze to je blbost ale rekl to schvalne, aby presvedcil lidi... proste banda idiotu u nas, bohuzel

​TaK hlavně, že včera u Moravce se dušoval, jak on nelže a nebude lhát. To byla jedna z prvních vět.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:15

Může být jedno RČ registrované na víc očkovacích míst? Asi ne, co? přišla mi totiž SMS, že můžu objednat tátu na očkováví, ovšem to místo vybrané při registraci v prvním kroku není aktivní. A kdybych chtěla jiné, musím udělat novou registraci. Což je trochu sázka do loterie a mám podezření, že bych tím přišla o možnost přístupu k tomu co máme vybrané teď. Nepočítá náhodou někde někdo, že než se ti nejstarší stačí proočkovat, tak dřív umřou?

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:16

ionicera to je mi vždycky hned podezřelý, když někdo vyhlašuje, jak nikdy nelže.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:43
Reakce na Jiná Realita:

já jsem narazila na diskuzi na idnesu, bohužel už nevím, pod jakým článkem, kde právě hodně diskutujících na základě článku zjistilo, že očkování se nerovná ani jistota dokonalé ochrany před kovidem, ani jistota, že člověk už nebude infekční. rozčarování by se dalo krájet.

​Já jsem se na tohle téma pohádala s bráchou po Vánocích. Dost mě naštvalo, že mi vykládá něco, co není pravda a nic si o tom nepřečetl. Přitom to bránil skoro do krve a ještě celý večer mi posílal e-maily.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:50

https://video.aktualne.cz/dvtv/klaus-bat-se-covidu-je-srabacke-zijeme-v-blaznive-dobe-bojim/r~b705f5ea5c2311ebb1110cc47ab5f122/
Já jsem si původně říkala, že na Klause koukat fakt nebudu. Ale Veselovský je úžasný a v tom rozhovoru je fakt úplně všechno

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:51

Kokoska zavolala bych na tu 1221. Novou registraci bych.asi hned nedělala. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 10:53

Sweet Potato ja to taky uz par dni obchazim na Spotify, si rikam, jestli to vubec chci poslouchat, takze mam, jo?

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:01

baltik Já si taky obvykle nepouštím "nasírací" videa, tohle na mne tak nepůsobí. Nic překvapivého, samozřejmě. Jako studijní materiál by se skvěle uplatnilo na žurnalistice, psychologii, gerontologii...hezky jsem si v duchu odškrtávala.

A chce to i s obrazem - řeč těla

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:12
Reakce na ionicera:

​TaK hlavně, že včera u Moravce se dušoval, jak on nelže a nebude lhát. To byla jedna z prvních vět.

​Vzdyt uz byl nekolikrat ze lzi usvedceny

To je jak babis: "Ja nelzu, nekradu, nejdu nikomu na ruku a nikdo me nemuze zkorumpovat!"

https://www.youtube.com/watch?v=8wxJYH-N-mM

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:16
Reakce na Kokoska:

Pavlena no, nepovolila... dcera na základě informací od kamarádky, kde to už prodělali, nabízela 14 dní společně v karanténě, ale paní z hygieny nekompromisně vyžadovala rč dítěte a jméno pediatra, upozornila, že jsou evidovaný nevím kde a nakázala naklusat na testy.

​Debata už je dál, každopádně... Nekompromisní paní chápu, ale asi bych byla taky trochu nekompromisní, protože si tak trochu myslím, že za svý dítě a za zdravotní zásahy na něm  odpovídám já.. Ale to je na vkusu/pevných nervech/zvážení každého.