Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:33
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:36
Reakce na slniecko:

Skôr ma to celé zaujalo z takého - povedzme kultúrneho? - náhľadu, že kým tu je väčšinou jedna z vecí pri výbere pediatra, že sa mamy uisťujú, že spraví výter predtým, ako "skúsi" niečo nasadiť a tým pádom je to pre deti niečo síce nepríjemné, ale bežné a tu sa rieši ako veľká vec, že jejda výter dieťaťu.

​já s tebou naprosto souhlasím a docela zírám. už jen když si vzpomenu, jak tu některé maminky násilně "zaklekávají" denně kvůli čištění zubů už od kojeneckého věku, protože to je nezbytně nutné a tak se nedá nic dělat

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:38
Reakce na ionicera:

...měla bych z Blatného dojem, že se vlastně skoro nic neděje. 

​a presne z toho důvodu spousta lidi nemá potřebu dodržovat opatření, protože když ministr zdravotnictví takhle vystupuje, tak to opravdu vytvoří dojem, že se nic neděje 

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:40

MaeGandal Blatný je dezinformator par excelence. To by mělo byt trestný, ty kydy co pouští. 

Ještě nejvíc rozumu má Hamáček. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24428 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:46

slniecko Už to tu opakuju poněkolikáté: já nic neřeším, na testy nejdu, a pokud budu muset, půjdeme i s dětmi tam, kam to máme nejblíž. Ale pokud někdo hledá, kde se dělá odběr jemně, kde z krku, kde mají modré mundúry, nebo kde k tomu hraje hudba, tak předpokládám, že to dělá proto, že ví s čím má on nebo jeho dítě problém. A jelikož je to člověk, který zná své dítě nejlíp, tak i když se tu tisíckrát dozví, že moje dítě se toho nebojí, moje si to užívá, mně dělali výtěr už stokrát a děti se doktorů bát nemají a k zubaři a na odběr a výtěr se mají těšit, tak mu to jeho problém nevyřeší.

A k tomuto: 

ak mám dieťa choré, tak nemôžem riešiť, či vyvádza už v čakárni, alebo nie, sú veci, ktoré proste podstúpiť musí.

Tohle je přece úplně jiná situace.

Offline Pinot Noir
Avatar
24428 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:50

​já s tebou naprosto souhlasím a docela zírám. už jen když si vzpomenu, jak tu některé maminky násilně "zaklekávají" denně kvůli čištění zubů už od kojeneckého věku, protože to je nezbytně nutné a tak se nedá nic dělat

​Ale vždyť tu hledala jinou možnost jedna matka a jedna babička vyslovila myšlenku, že mladej u toho bude vyvádět. Žádného hromadného zděšení matek z výtěru se tu nekoná, nebo?

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:51
Reakce na Sweet Potato:

Mirka Balík působil naprosto odlidštěně.

​Celý Otázky byly pro mě trýznivý. Kubek, co za doktory bojuje, tam vystupoval hystericky, Balíkovi hned na začátku zasadil ránu podpásovku , chtít NYNÍ totální lockdown taky není na místě. Balík je převálcoval jasnou formulací s nadbytkem cizích slov.., ale cílem jeho sdělení bylo, že české zdravotnictví ty "hodnotné" pacienty neztrácí a vůbec vytvářel dojem, že se zas tak moc neděje. No a Blatnýho už jste tu shrnuly

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:52

Pinot Noir vzhledem k tomu, že se tu téma objevuje opakovaně (proč se musí testovat děti, jak tím dítě utrpí, jak se tomu vyhnout...) tak nebo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:56

Fiction já třeba s těmi názory, které prezentuje Balík, vcelku i souzním, ale.. tady fakt vystupoval jako robot, měla jsem z něj fakt ten dojem odlidštěného až skoro zla - a ne proto, že by ho tam dostrkali ti ostatní. 

Kubek hrál na city a šlo mu to docela dobře, až na ten lapsus co už tu výš někdo postoval ohledně vadných počtů

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:57

Fiction A tedy ještě jedna věc mě v OVM zaujala. Opravdu by mě zajímalo, jestli jsou chirurgické roušky stejně účinné, jako respirátory, jak tvrdil Balík. Proč já tedy nosím respirátor, když by to vyšlo na stejno?  :-) 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:59

To by vlastně i tohle https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/slovensky-lidl-zachvatilo-kvuli-respiratorum-v-akci-silenstvi-40348815#dop_ab_variant=0&dop_req_id=UPZL9Ry02eK-202101241857&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz- bylo úplně zbytečné. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:01

viktorka_od splavu Zrovna tyhle otazky jsem nevidela, ale...Balik proste takovy je. Je to ciste racionalni jedinec s naprosto mimoradnymi znalostmi i technickymi moznostmi oddeleni (v porovnani k "malym" nemocnicim). Emocionalita u nej nehraje roli. Kubka asi nema cenu komentovat, ten by mel nafasovat silna psychofarmaka nebo ho klepne. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:05

Jos aha tak už chápu, děkuju za vhled 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:05

viktorka_od splavu mno ono jako opakovane stourani do nosohltanu, zvlast casto po sobe taky neni uplne beznasledkove.. muj zdroj je teda pokec s postdoc studentkou, co na tohle tema psala jeste pred covidem disertacku. Ja uz mam decko vetsi, samostatne se vyskytujici a pripadne nakazu roznasejici. Ale mit mimino nebo neskolkovy dite, ktere se nikde nevyskytuje beze me, tak bych vyter rozhodne nepovolila, misto toho klidne karantenu obou na 2x10 dnu. A nepovolila z duvodu zbytecneho zasahu do organismu, nikoliv proto, ze by "mohlo vyvadet". 

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:05

ionicera No on tam udával nějaká procenta 28-72 tuším, což je podle mne dost rozptyl....

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:07

Jos viktorka_od splavu 

Tak já Balíka znám osobně, celkem jsem na něj spoléhala, že tam svou racionalitou vnese pořádek /tak jak vystupoval v předchozích  mediálních vstupech/. Teď to ale bylo opravdu jiné.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:13

Fiction Tak to se omlouvam, tyhle otazky mi usly. Balika znam jen z odborneho pohledu ucastnika kurzu a kongresu a jak na me pusobi jako na doktora zacatecnika. To ze jsme sli vsichni predloni atestovat radsi k Sevcikovi a Cvachovcovi je dost vymluvne. Musim si to ze zaznamu pustit, ale Kubka mic nedavam teda

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:15

Pinot Noir souhlasím, díky za rozumný názor. Jeden člověk se zeptá, zcela legitimně, a tolik stran podivování se a moralizování. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:17

ionicera ano, všechno funguje a nic se neděje

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:34

Pavlena a můžeš teda říct (úplně mimo od covidu) jaké/v čem je to riziko výtěrů dle tvého kontaktu?