Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 20:49

viktorka_od splavu podráždění, narušení prostředí, reakce sliznice, vstupní brána infekce.. Něco v tom smyslu, možná nejsem úplně přesná.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:16

co dělají v tom izraeli špatně? měli TŘI lockdowny, skutečné, ne to, co nazýváme lockdown u nás. v podstatě jsou v lockdownu od minulého jara. očkují jako vzteklí. a dnes vyhlásí, že zakážou úplně osobní leteckou dopravu, protože je to pořád málo, křivka prý pořád roste.

ano, u očkování je pár týdnů zpoždění, ale k čemu ty lockdowny, očividně jeijch efekt není valný.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:20

Jiná Realita tohle je hrozne zajimavy,stejne jako,ze v Recku drzi kovid na uzde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:22

Zarinya takže to asi nebude ani podnebím, ani družností.. tak čím?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:24

Zarinya a já pořád čekám na ty zprávy o ulicích plných mrtvol z běloruska. tam pořádali plné stadiony, demonstrace...a nikde nic. a přitom by se to neutajilo, toho by se minimálně opozice prostě chytla. 

těžko mají lepší cenzuru než čína, kdy loni na jaře plnily internety videa padajících číňanů na ulici.

a přitom pořád člověk vidí to švédsko, kde rozhodně neměli takové lockdowny jako izrael, a taky nemají plné mrazáky na náměstích.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:25
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:27

Zarinya mně to píše page not found :(

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:28

ta tabulka jde blbe prekopirovat v recku bylo za vcerejsek 605 nakazenych ,od jara zemrelo na covid 5622 lidi coz jsou o hodne jina cisla nez u nas.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:30

Jiná Realita ona je to jen tabulka ne odkaz.Ale muzes zadat do google corona recko a vyjede ti.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:33

Zarinya izraelců je míň, tak se dá by vočko říct, že mrtvých mají na počet obyvatel stejně (nebo trochu, ale nijak násobně, víc) jako izrael, který vyšiluje, lockdownuje, uzavírá...a řekové mezitím v podstatě maňana, aspoň mám ten dojem? přijde mi, že tam to s přísností nepřehánějí.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:36

Jiná Realita ja myslela jina cisla nez u nas ne izrael.Tam bylo dvakrat,jen ze se mohlo ven na sms,zavreno,ale rozhodne ne tak dlouho jako u nas a v lete tam byl (v cervenci)uplne normalni zivot,rousky maximalne personal.zajimavy.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:39

Zarinya to jo, ale na základě tvojí zmínky o řecku - když se pokusíš srovnat si dva přímořské státy s řekněme podobným podnebím (protože u nás přece jen hraje roli počasí určitě víc než v řecku nebo izraeli), tak z toho izrael nevyjde jako viditelný vítěz přesto, že udělal nepochybně víc.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:47

Jiná Realita no prave.zajimalo by me cim to je....i kdyz jsem zato rada,recke zdravotnictvi by asi obrovske narusty nezvladlo.Sice tam zima zacina dyl,ale taky tam maji snih a teploty kolem nuly i pod.A kdyz se srovna italie s reckem?podnebi asi hodne podobne.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:48

Jiná Realita hustota obyvatel? Tam je přeci jen rozdíl mezi Řeckem a Izraelem

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:50

MaeGandal asi jo, jsou roztrckaní po všech těch ostrovech. izrael je zahuštěný hodně.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:51

viktorka_od splavu Tu družnost bych úplně nezatracovala, ty velké ortodoxní rodiny je opravdu něco. A na hygienu si taky moc nepotrpí. Ale musím přiznat, že i tak Izrael děsí. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:54

Jiná Realita taky myslím, že je to o hustotě obyvatel. Chorvatsko je taky na tom docela dobře, aspoň myslím.. Na takovým Lastovu  asi ani neví, co je korona

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:01

Garfie tak, čtu si ted jinde, tam psali, že ortodoxní nezavreli školy ani semináře 

A k tónu Řecku teda píšou, že lockdown od 7/11 a obchody otevřené až tento týden 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:08

Jiná Realita 

Plus v Izraeli co jsem někde četla ty ultraortodoxní dost na nřízení dlabou......

Pořád jim ale lockdowny koupily čas, jako když to sovnáš s náma, tak úmrtnost je cca třetinová oproti nám..... A nakažených mají půlku co my.

Offline Kokoska
Avatar
28254 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:15

Pavlena no, nepovolila... dcera na základě informací od kamarádky, kde to už prodělali, nabízela 14 dní společně v karanténě, ale paní z hygieny nekompromisně vyžadovala rč dítěte a jméno pediatra, upozornila, že jsou evidovaný nevím kde a nakázala naklusat na testy.

A byla jsem to já, kdo zapochyboval, jak dítě bude reagovat, ale taky jsem psala, že to vydrží a odběráři si jistě poradí. Kéž by ho nepotkalo nic horšího než pošmrdlání v nose nebo krku.