Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:24

Sweet Potato Musím říct, že jsem viděla Veselovského s Klausem i Veselovského s Balaštíkovou (poslankyní ANO) a pak jsem si říkala, že by měl dostat tak týden zotavovací dovolenou, nebo mu přeskočí a půjde vystřílet půl Karlína

A nepřála bych teda Klausovi, resp. nikomu, aby to s ním dopadlo jako se Zimou, kde boží mlejny fakt přepnuly na extra turbo.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:40
Reakce na Jiná Realita:

Zarinya to jo, ale na základě tvojí zmínky o řecku - když se pokusíš srovnat si dva přímořské státy s řekněme podobným podnebím (protože u nás přece jen hraje roli počasí určitě víc než v řecku nebo izraeli), tak z toho izrael nevyjde jako viditelný vítěz přesto, že udělal nepochybně víc.

​Taky je ovšem otázka, jestli Řekové každýho diagnostikujou na koronáč, to jest jestli případný úmrtí nepřipíšou dejme tomu, například,  srdečnímu onemocnění (který i s koronáčem dotyčnej měl) a podobně. Pochybuju, že by se to ve všech státech dělalo stejně

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 11:52

Sweet Potato tak jsem to ted pustila u obeda a manzel to po prvnich vetach zatrhl, ze je K. uz snad dementni, ze to poslouchat nebude, tak az odpoledne sama si to pustim :)

Offline clothilde
Avatar
1776 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:11

vcerabylo v Eindhovenu "veselo". Prodlouzeny lockdown, nove pridany zakaz nocniho vychazeni...

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:14

A ten Blatného výrok, že se jako covid vykazuje i autonehoda c+ pozitivního nebo to o 30% úmrtí na covid z celkového počtu vykazovaných, to se jako přejde? To z toho fakt nikdo nevyvodí důsledky? Vždyť teď už se na všechna opatření vyprdnou i ti, co tak nějak váhali. Bože, to je vůl.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:23

Byla jsem dneska zas na tátově diabetologii, tentokrát bez něj, nebyl k sehnání jeden lék a tak mi ho sehnali.
A tam jsme se sestřičkou trochu pohovořily. No a u nich, kde mají věkový průměr 70 let, a tedy diabetici a často obézní, tak mají za 2020 2x větší úmrtnost pacientů než za rok 2019, pravda že tedy v těch nejvyšších věkových skupinách.

Jestli je všechno covid není jasné, k nim se někdy dostane jen informace, že pacient zemřel a tak uloží kartu do archívu.

Vždycky prý měli počet pacientů nadoraz, teď přijímají nové a dokonce dole ve vestibulu mají náborový letáček. 

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:26

Jennyfor Nevím jak s autonehodou, ale jinak se jako covid uzavírá kde co. Už jsem tady psala, když kamarád přišel po úraze, udělali mu výtěr a z nemocnice odcházel s dg. covid. Zlomená ruka a otřes mozku nikde. Kdyby zemřel, tak tam otřes mozku nebude. 

Jinak si ale zase myslím, že za větším počtem umrtí, která všeobecně teď jsou, budou i následky covidu, což se zase nepočítá. Jako člověk už není pozitivní, covid zvládl a zemře za 3 měsíce na nějaké následky. Takže se to minimálně vyrovná. Počty Blatného jsou určitě i tak lež, tolik lidí tam "neprávem" započteno nebude.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:37
Reakce na Jiná Realita:

continuity jen mini poznámka - nesrovnávám izrael s námi, ale s řeckem, s námi se to moc srovnávat nedá. na druhou stranu počty mrtvých bych možná nesrovnávala nikde, já bych fakt řekla, že i odhlédnu-li od blatného, tak máme minimálně jednu z nejpřísnějších metod počítání úmrtí na světě. spousta států ji má méně urputnou a hned jim to líp vychází. zajímalo by mě spís srovnání celkové úmrtnosti mezi státy, možná bychom se někde i divili.

​Srovnávat můžeš (a nastavit si sama, s kým):

https://aatishb.com/covidtrends/?data=deaths&location=Austria&location=Czechia&location=Denmark&location=France&location=Italy&location=Poland&location=Romania&location=Slovakia&location=Spain&location=Sweden&location=Switzerland&location=United+Kingdom

nebo řeč čísel, zde: 

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:39

Sweet Potato já to poslouchala bez obrazu, takže jsem se ochudila? Nejlepší bylo, jak mu Klaus řekl,že je rozkošný a Veselovský odpověděl, že to je rád

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:41

barbucha srovnávat můžu, ale pokud řekněme my započítáváme i autonehody, a to řecko bude počítat jen ty, kteří zemřou na covidový zápal plic, tak je to srovnání takové pokulhávající.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:42

já toho klause poslouchala taky bez obrazu jako podcast do sluchátek. ze začátku mě dost vytáčel ale později jsem si čím dál víc říkala, že se vlastně dost ztrapňuje a jestli to neví? no asi neví no... :-) 

byl ještě o dost trapnější než v tom rozhovoru, který tu před pár dny proběhl, a že tam byl trapný dost... 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:46
Reakce na Jennyfor:

A ten Blatného výrok, že se jako covid vykazuje i autonehoda c+ pozitivního nebo to o 30% úmrtí na covid z celkového počtu vykazovaných, to se jako přejde? To z toho fakt nikdo nevyvodí důsledky? Vždyť teď už se na všechna opatření vyprdnou i ti, co tak nějak váhali. Bože, to je vůl.

​https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-ministr-blatny-v-cele-dezinformatoru-139207#dop_ab_variant=507900&dop_req_id=2n9TbiDNwM9-202101251026&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Offline Sweet Potato
Avatar
34709 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:48

nolita Evidentně neví. Dost se tam hromadí takové ty stařecké výkřiky "já jsem zažil, já už desítky let!"

A ve videu dobře vynikly takové ty obrané pózy (založené ruce a tak) při nepříjemných otázkách. Proti tomu zcela neutrální, profesionální Veselovský. Pravda, měl výhodu ukrytí za rouškou.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:49

Sweet Potato jj přesně, toho jsme si taky všimla, co už všechno zažil a zná, tam padlo fakt hodněkrát...

věřím, že ta gesta tomu ještě přidala, ale podruhé už do toho nejdu :-)

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:51

Renusatko Tak ale asi to není takhle všude. Možná si ty pravidla vykazování vykládá každý špitál, jak se mu hodí.

Já zas na vlastní oči viděla zprávu z Vinohradský, z pohotovosti, kde bylo: Upadl na chodníku, dle rg. S62 fr. navicularis 1. sin.... a pak tam byla sádra.

A pod tím: Pozor: C+, další rg. kontrola po ukončení izolace.

Takže ten úraz byl jako hlavní a C+ jen upozornění, aby nevylejzal z domu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:51
Reakce na Jiná Realita:

barbucha srovnávat můžu, ale pokud řekněme my započítáváme i autonehody, a to řecko bude počítat jen ty, kteří zemřou na covidový zápal plic, tak je to srovnání takové pokulhávající.

​Tak jestli chceš úplně celou celkovou úmrtnost, najdi si to někde v Eurostatu třeba. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:55

barbucha já to zas tak nepotřebuju, byla to jen úvaha :) (nevím, jestli to někde mají po měsících, podle mě vypovídající bude až tento uzavřený celý rok+pololetí minulého, takhle na přelomu by tyhle statistiky ai stejně zatím nebyly vypovídající).

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:17

Sweet Potato Mám se potýrat poslechem ...

Offline Kokoska
Avatar
27999 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 14:20

Tak mám objednanýho tátu na očkování, stálo mě to teda málem infarkt, zauzlení střev a myslím, že budu mít i kopřivku.

Je to velice zajímavý systém, objednala jsem první termín na 29.1., načež mi přišel potvrzovací mail na 26.2. I když vím, že se druhý termín generuje automaticky, nenapadlo mě, že druhý termín mi potvrdí jako první, myslela jsem že to nějak odložili nebo co. Po pár minutách teda přišel i ten první. Jako chtít, aby oba termíny přišly jedním mailem, to by asi fakt bylo moc.

Omlouvám se teda za historky " z natáčení", ale musím nějak vypustit tu páru. teď budeme čekat, kdy přijde na řadu o 5 let mladší máma.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 14:28
Reakce na Sweet Potato:

https://video.aktualne.cz/dvtv/klaus-bat-se-covidu-je-srabacke-zijeme-v-blaznive-dobe-bojim/r~b705f5ea5c2311ebb1110cc47ab5f122/
Já jsem si původně říkala, že na Klause koukat fakt nebudu. Ale Veselovský je úžasný a v tom rozhovoru je fakt úplně všechno

​Jo, videla jsem, a musim rict, ze to bylo opravdu az zabavne - Klaus pokladajici se za dizidenta, nikdy tu nebyl virus, dke ybchom potrebovali test, protoze jsou bezpriznakove prubehy (co HIV?), otazky Veselovskeho nejsou korektni - Veselovsky si ho hezky mazal an chleba ale ja bych rada videla jeste vic :D Ale videla sjem teda zatim jen pulku :D