Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:05

Jiná Realita ja jsem si poplakala u  v sobotu u divackych cen brnenskeho městského divadla, obdivuji vnitřní sílu umělců, kteří připravují představení, přitom to, ze uvidí diváky živě v hledišti, je v nedohlednu. Jak dlouho je možné držet kulturu umrtvenou, než uz nebude mít smysl ji obnovit? Musíte z něčeho žít a nemá cenu čekat, než bude za x měsíců, možná za další rok, dva, možné nějaký kulturní stánek otevřít. Nás knihoven se to týká taky, i když z kultury jsme na tom ještě nejlíp. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:08

Tak já neznám nikoho, kdo by si v tom liboval, ale co naděláme.

Ja jsem hodně nefňukaci typ, realista. Fnukanim opravdu nesnáším. Co jde vyřešit, řeším. Co nejde, s tím se nějak musím srovnat. 

Je nějaká možnost, jak to všechno vrátit do starých kolejí? Tak to dělejme, protoze fnukanim a ulejvanim tomu fakt nepomůžeme. A nemá smysl kňourat nad něčím, co si ulevovanim nezlepšíme.

V pátek jsem byla na kontrole na plicním. Moje doktorka říkala, jaký to byl loni strašný rok. Je na ledacos prý zvykla, ale to, o kolik prý loni přišla pacientů, s tím se srovnat nemůže. Samá Covidem taky prošla, teď má obavy z těch nových mutací, protože bude přicházet zase o pacienty. 

Asi mi už z toho trochu taky hrabe. Jsem pořád jen sama doma, když vidím souseda, je to svátek. A co nedělám?

Tak se snažím zabavit nějak a věřím v lepší zítřky. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:09

Jiná Realita No to je mi líto, na rezignaci si ještě mladá. Ale chápu tě, máš na hrbu firmu a rodiče a teď ještě tahle situace, to není doba, co přeje lásce, leda onlajnový  
Ale až to skončí, a ono to jednou skončí, budeš ještě pořád dost mladá, abys to všechno mohla dohnat.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:09

Jennyfor 

Ja si taky myslim,ze staci malo.podle me prave treba pokud by jeste zprisnili,tak to nekde praskne,v jedne obci zacnou protesty,nekde se pridaji,policie zacne byt tvrda,narod se nas...stve a uz pojede dominovy efekt.je to bohapusta teorie,ale urcite ne nemozna.navic by proti sobe byla jesta ta cast,ktera by hajila opatreni,a ta druha cast,ne jen lidi a policie.uz o tom muze klidne nekdo zacit psat realne postapo:)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:11

nika hele a co by dělali, kdyby nepripravovali?

To je přesně ta cesta, jak z toho psychicky ven. Něco dělat, myslet dopředu, ne zabývat se tím víc, než je nezbytné nutné. To pomáhá zachovat zdravý rozum. Ne se klepat v koutě a brečet, že to není tak, jak by mi vyhovovalo. 

Přesně k tomu je potřeba ta vnitřní síla. Nedat se. Nenechat se zdeprimovat. To je prohra. 

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:11

Jennyfor Tohle bych podepsala. Taky se opravdu bojim, ze se neco stane, minimalne se zvysi popularita extremnich skupin a stran. Ceka nas ekonomicka krize a to pekne hluboka a muze to nekde bouchnout. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:12

Dadoo jedna nase prodavacka mi rikala,ze ona se nevzdava a porad nosi rtenku:)

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:17

Jennyfor Jo. Tenhle člověk je těžce v pohodě, "my jsme v poho, ne jako když přijedou vystreslí Pražáci, co furt koukaj na zprávy...", ale zloba a naštvanost na všechno a na všechny jistě leckde doutná.

999 Jak dlouho že to dělal?

To prohlášení je fakt děsivý.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:17

Jiná Realita já taky rrtěnka musí být přece dycky

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:19

Dadoo ja ji pod rousky taky nosila pod ffp2 nato kaslu,musim si je trochu setrit.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:19

Dadoo hm. Ale potřebujete se nějak uživit, že jo. V udržovacím režimu nebude možné jet věčně. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:20

Jiná Realita ja taky nosím rtěnku, samozřejmě. I dlouhý náušnice, nějak to funguje i s rouškou

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:23

nika ja nemuzu nosit zadne nausnice,nejak si je porad zamotavam do gumicek

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:26

Já jsem z nějakých těch nepokojů, agrese a extremismu měla opravdový strach na jaře, zdálo se mi, že by se to mohlo snadno zvrtnout, teď už mi připadá, že jsou všichni tak nějak rezignovaní, ale jistě k tomu dost přisívá i to, že je zima a lidi nemají zase tak extrémní potřebu se potkávat (srovnávám to s takovým tím letním posezením na zahrádkách a tak). Celkově jsem myslím nohama na zemi a se zásobou optimismu, ale musím přiznat, že i mě v poslední době občas přepadne úzkost, což ale na druhou stranu na přelomu ledna a února nebývá výjimečné. Moc mi teď nepřidává to naše životní provizorium, domácnost v krabicích a zprávy z Japonska. Nemocnice jsou přeplněné, i když nárůst tomu zdaleka (ve srovnání s Evropou) neodpovídá, ale jsou tam silně poddimenzované. A jsou obrovské druhotné dopady, většina firem je na HO s polovičním platem, japonské dráhy masivně propouští, protože spoje klesly na minimum. Zvedá se počet sebevražd, násilí a hikikomori. Mám z toho dnes nějakou depku. :-(

Ale teda rtěnku nosím taky, Нас не догонят! Jiná Realita

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:28

Zarinya já zas chodím mezi lidi málo, 1-2x týdne nákup, tak moc nespotrebuju. Do lesa a na pole Teda nenosím.

Ale jak si dám rtěnku, okamžitě je mi veseleji

Dneska jsem "sprdla" kamarádku. Narikala, že chce zpátky svůj život.

A co to teď Teda kuwa je? To přece není přestávka v životě, to je náš každodenní život, ať chceme, nebo nechceme. Mraky lidi jsou na to tisíckrát hůř.

A jaký si to uděláš.. Přece nejde tuhle dobu skrtnout a začít až pak, až to bude lepší. 

Ja se omlouvám, možná jsem s tím otravná, ale já jsem v tomhle strašně zatata. 

Ja jsem ten člověk, co padá z mrakodrapu a u každého patra si říká Jo, ještě je to dobrý, ještě letím..

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:30

Sweet Potato Je to asi větší průser, než si dokážeme představit...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33680 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:31

Dadoo já chci taky zpátky normální život, to už si člověk nemůže ani zanadávat?

Offline continuity
Avatar
33603 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:32

Dadoo já si hlavně myslím, že žádný původní život už nikdy nenastane. Bude normální život, ale bude jiný a nakonec možná i lepší. 

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:36

Jos Zatím máme štěstí, že ti naši současní extrémistický "vůdci" jsou dost ubohý, že nemají charisma ani intelekt. Ale nedej bože, aby se objevil někdo, kdo by tohle měl. A tu frustraci a nasranost a potřebu někoho obvinit využil k politickým cílům. Snažím se věřit, že už žijeme přece jen spoustu let v prostředí, kde aspoň základní morální principy fungují, že většina lidí je v jádru dobrá a že by to teď nebylo tak jednoduchý, aby došlo k nějakýmu ozbrojenýmu násilí a rozvratu. Jenže to si před nástupem fašismu taky nikdo nedovedl představit.

Prostě musím věřit, že vakcinace bude fungovat, za pár měsíců se dostaneme do normálu a na podzim spláchneme ty šmejdy, co tuhle mizérii ještě dokázali umocnit.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 20:36

Potrefenáhusa zanadavat z plná hrdla. Ale to je něco jiného