Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:12

Pinot Noir vždyť jo, já se jen divim a vyjadřuju názor na to co je rozmazlování. Každej ať si dělá co chce. 

Online Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:13

Aranel Proč nechápala? Mně víc chutnala jídla od mámy, babička to věděla, tak se snažila vyjít vstříc. Jsou i takové babičky, no. Babička krájela do zeleninové polévky velké kusy zeleniny, bylo to rychlejší, děda to snědl. U nás se zelenina strouhala. Tak to tak udělala, protože chtěla. Jeden týden v roce, kdy jsem byla na prázdninách, jí to asi nevadilo, jinak by to nedělala. Snědla bych i její verzi, ale jsou zkrátka babičky, které rády udělají děcku, co mu vidí na očích. Myslím, že budu podobná 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:18

Pinot Noir emimino je v tomto specificke,je tam vysoka koncentrace oddanych matek;) kdysi jsem tam hledala nejake rady,jak synovi zprijemnit nastup do jesli a hodne uzivatelek tam razilo nazor,ze do 3 let ma byt dite s matkou doma. Pracovat bylo vpodstate povoleno jen chudym samozivitelkam, vse se posuzovalo jen dle kriteria "jestli se to vyplati". Pricemz ta rentabilita se casto posuzovala jen ryze dle toho,kolik dotycne zbyde ze mzdy po zaplaceni nakladu na skolku. Nejake udrzovani kvalifikace ci nabidky,ktere jsou vyhodne z dlouhodobejsiho hlediska, zminovala jen mala cast prispevku...

Online Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:21

Gatita Ano, přesně, "nevyplatí" bylo ve skoro každém příspěvku. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:21

Pinot Noir Ono návrat do práce ma istý, je štátna zamestnankyňa, miesto jej držia. Akurát zjavne predpokladá, že vzhľadom na oblasť, v ktorej pracujem ja by to mohlo byť lukratívnejšie (nie, nemohlo, je to boj na dlhé lakte - mizerne platená prax a potom treba ísť do rizika a rozbiehať vlastný biznis a zháňať klientov) a že teda podľa nej prehadzujeme doma peniaze vidlami. Ale určite mala slabú chvíľku, bolo to vidno z toho čo písala, zároveň ale nechcela pochopiť moje argumenty, prečo ju ja zamestnať nemôžem a zjavne si to prložila tak, že ju zamestnať nechcem. 

Tá tvoja príhoda z e-mimina je tiež dobrá, osobne si teraz neviem predstaviť byť niekoľko mesiacov alebo rokov doma a venovať sa len domácnosti a dieťaťu (tým neodsudzujem nikoho, koho to napĺňa, každý to máme inak), osobne by som sa asi zbláznila (a návrat do práce po 3 rokoch materskej by bol takmer nemožný), ale zároveň mám obavy, že na tú materskú nejdem .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:23

Stará Stanová Kůže toto som robila aj ja, keď som 3x vyhadzovala polku estra zdravého, fit málo sladkého koláča, prestala som 

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:25

Stará Stanová Kůže joo, to delala (a dela) i nase mama, polovina cukru nez v receptu, maslo ne, misto smetany mliko atd.

a kachnu jsem treba jedla poprve az u tchyne (u nas se takove tucne jidlo nedelalo)

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:29

DrowRanger tuhle jsem v šatně ve škole viděla kluka, jak s takovým nepopsatelnym výrazem kouká do svacinove krabičky zpola zaplnene nakrajenou syrovou mrkvi. Zbytek vyplnoval celozrnny chleba a okurka salatovka. Úplně se mi vratilo me dětství.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:31

baltik kachna, svickova, vypecky... Kdyby nebylo školní jídelny, tak to neznám.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:39

Stará Stanová Kůže toto som nezažila, skôr si pamätám to sklamanie, keď som rozbalila desiatu a našla tam 2 chleby, medzi ktorými bola paštéka (sestra zas neznášala lekvár), no väčšinou som to nezjedla a stávalo sa, že som ten chlieb vytiahla po týždni úplne zelený a nevedela, kam ho mám pred mamou schovať. Alebo potom bežná nehoda, kedy mi kniha prepichla viečko na jogurte, to som strašne nenávidela, nedalo sa to potom vyčistiť...

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:40

jeee, to je balzám číst, že i ostatní potomci dělají ofuky s jídlem...   Já z té mojí dcery už občas kvetu, a to jen proto, že by nejraději točila jen pár jídel pořád dokola. Ale oproti tomu rybí prsty jsou stále rybí prsty a kečup je prostě kečup, nezáleží jaký.. Vlastně mám štěstí..!

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:43

DrowRanger nikdy nevis,mela jsem velmi profesionalne orientovanou kamaradku,kterou bych tipovala na navrat do prace hned po sestinedeli...a je doma jiz sestym rokem,ma druhe dite a je opravdu spokojena. Zrovna na tom emiminu mi ale prijde,ze ty zenske casto doma spokojene nejsou, ze to neni tak uplne jejich svobodna  a zrala volba jako u te me kamaradky. Ja naopak tuto kamaradku obdivuji (mam jeste dve dalsi,ktere jsou na tom podobne),prijde mi,ze jsou osobnostne hodne zrale,chtely to tak a maji to tak, byt by mohly byt opravdu uspesne v tom,co delaly predtim.uprimne obdivuji,jak se dokazaly preorientovat a jak jsou v pohode.ja jsem se sebou nejak nemohla dlouho doma vydrzet:)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:43

Stará Stanová Kůže ja tady tu “zdravou vyzivu” mela za vymozenost nove doby, nejenze jsem to neznala z domu, ani jsem jako dite nikdy u nikoho nic takoveho nevidela... a pak jsem zjistila ze takhle varila maminka me kamaradky ktera je pritom skoro ve veku me babicky:-O

Online Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:46

viktorka_od splavu No, zdravou... Ubrat másla, dát mlíko místo smetany apod. je hlavně levnější 

Offline baltik
Avatar
4428 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:46

Stará Stanová Kůže svickova treba u nas byla, ale byla to spise husta rozmixovana zelenina a bez smetany, vzdycky jsem rikali, ze chceme tu, jak je v jidelne :)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:54

baltik Fuj to musí bejt hnus a máslo vynechávat?? nikdy!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:54
Reakce na Pinot Noir:

viktorka_od splavu No, zdravou... Ubrat másla, dát mlíko místo smetany apod. je hlavně levnější 

​A v ničem zdravější

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:00
Reakce na Gatita:

DrowRanger nikdy nevis,mela jsem velmi profesionalne orientovanou kamaradku,kterou bych tipovala na navrat do prace hned po sestinedeli...a je doma jiz sestym rokem,ma druhe dite a je opravdu spokojena.

​Hehe, som na materskú nastupovala s tým, že polroka vydržím a pokúsim sa to zvládnuť minimálne do roka, lebo pre dieťa je to tak lepšie. Keď som potom nastúpila do práce pri štvorročnej, tak som to po mesiaci zabalila s tým, že toto nikomu z nás za to nestojí a po druhej materskej nastúpila na ďalšiu VŠ s úplne iným zameraním.

Ono okrem iného sa (minimálne mne osobne) obrátili s dieťaťom predovšetkým priority. No a vzhľadom na to, že peniaze nejako extra riešiť nemusíme, tak som nedokázala robiť prácu, na ktorej ma bavil akurát vlastný úspech a dieťa pri tom vláčiť kade tade. Proste som jeden deň sedela v kancelárii, riešila, že zas volajú zo škôlky, že má malá teplotu a od ktorej babičky ju ako prevezieme k ďalšej, kukala na ten excel pred sebou a praštila s tým.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:03

Gatita nevylučujem ani túto možnosť, ale zatiaľ ju považujem za krajne nepravdepodobnú :) Tiež poznám ženu, ktorú úplne napĺňa byť doma s dieťaťom, plánuje už druhé, aby s nimi mohla byť doma dlhšie (to staršie ani nechce dávať do škôlky).Mne osobne by asi práca chýbala, vidím to, keď som na dovolenke, ako ma po 2-3 dňoch začnú brať od nudy všetci čerti, aj teraz vlastne pár dní pred pôrodom ešte naplno makám, ale aspoň sa nenudím. Kamrátka čo je doma 3. týždeň mi už písala, že sa neskutočne nudí a ide ju z toho poraziť, ale verím, že sa nedá porovnávať stav chvíľu pred pôrodom, kedy je človek rád ak sa v týchto horúčavách prepraví z bodu a do bodu B a nemá možnosť ísť trebárs na výlet/prechdázku a pod. S dieťaťom sa toho asi dá podniknúť viac a ak to človeka baví, tak zrejme nemá o čom rozmýšľať.

Online 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:03

MaeGandal Mě by zajímalo, co myslíš tím jist správně? :-)