Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. července 2018 10:24
Reakce na brrr:

viktorka_od splavu Pokud ne, tak se barbucha otevírají nové možnosti v gastronomii.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 10:56

Toto ani neviem kde dať, ale tématicky možno aj sem (aktérky 1 tehotná a druhá na materskej). Po dlhej dobe (niekoľko rokov) sa mi ozvala známa s výčitkou, že som jej nedala vedieť, že som tehotná. Neboli sme spolu v kontakte vôbec, ani predtým sme sa jedna druhej neozývali. Chvíľu sme si písali o tom, aká je spokojná na materskej a následne z nej dosť zvláštne vypadlo, či by som ju nezamestnala. Slušne som jej napísala, že nie, jednak mám zákonné obmedzenie, jednak mám roboty dosť akurát pre seba a nikoho nepotrebujem. Odporučila som jej  potencionálnych zamestnávateľov, kde zháňajú niekoho na pozíci, ktorú chce, dala jej pár rád (nemá prax a tá sa vyžaduje) ako postupovať. Dopadlo to tak, že mi začala vypisovať ľútostivé správy, že ona vie, že si nájdem na to pracovné miesto (ktoré nemám) niekoho lepšieho než ona a ďalšie veci v podobnom duchu a nech si nemyslím, že sa mi po tak dlhom čase ozvala len pre to. Slušne som sa jej opýtala, čo sa deje, že je dáka depresívna, reakcia: vyhodila ma z kontaktov a nielen mňa ale aj všetkých ľudí, ktorých sme mali ako spoločný kontakt 

Ako, dramaqueen bola tá baba už na vysokej, ale toto ma teda hneď zrána pobavilo aj naštvalo zároveň .

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 27. července 2018 11:59

barbucha viktorka_od splavu Stará Stanová Kůže Teda já když to tady čtu... babička i maminka by nás hnaly s takovýmhle přístupem, k jídlu je tohleto, nic jinýho nebude, nazdar!

(Obě vaří moc dobře, ale prostě jsme jedly všechno, všechny zeleniny, houby, omáčky... asi že pizza na maloměstě moc nebyla  )

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:18

Aranel no teda u nas to samy. Kdyz si predstavim ze chci syrovou omacku, mama ji podle nejlepsiho vedomi a svedomi uvari a ja pak reknu sorry mami tohle ne. Znova. A na utika koupit jiny suroviny a uvari to znovu 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:30

K tým špagetám by som ešte odporúčala - radšej podávať samotné s možnosťou dať omáčku, lebo niektoré deti na nich neznesú vôbec nič, prípadne iba pravý parmezán (so zimomriavkami si spomínam, ako som sa až po skončení cirkevného tábora dozvedela, že že jeden člen tímu musel celý jeden deň zháňať pre moju dcéru pravý parmezán, pretože sa zaťala, že nič iné jesť nebude). Ovšem veľmi ma potešilo, keď tu prvýkrát jedli mladšieho kamaráti a prvé, čo si boli veľmi vážne a prísne skontrolovať v kuchyni bolo, či k tým špagetám bude naozajstný parmezán.

No a vo všeobecnosti - nič sa nesmie ničoho dotýkať !

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:35

DrowRanger Hahahaha, to je teda dobrý...Ten pocit pobavená/naštvaná znám.dost přesně. No, chybět ti hádám nebude 

Offline Gatita
Avatar
7156 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:41

Aranel ice  u nas taky.byla jsem jako dite nejedlik,mama me nasilim jist nenutila.jela styl nechces-nemusis,ale nic jineho nebude.je teda fakt,ze moje chute celkem respektovala a varila tak nejak rozumne a pestre.ja jsem ted sama matka a razim podobny pristup.nicmene se ne vzdy dari.syn je podvyziva, ve 3 letech ani ne 11 kg,tak obcas kmitam,jak si piskne. Sice si nevybira a ji celkem vsechno a relativne dost,ale zas se u toho musi koukat na youtube (navic si vybira opravdu ujeta videa). Uz mi to leze na nervy a vyhlasila jsem zakaz mobilu u stolu.vysledek? Posledni 4 vecere rev a nedal si ANI SOUSTO.s mobilem by to snedl vsechno a dal by si i pridat. Zkousim mu u toho cist,ale je zabejcenej.doufam,ze se to brzy podda.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:45

Gatita já nemám nic proti tomu vařit jídla na přání, moje mamka to celkem vítala, ptž co taky furt vymejšlet. Ale prostě to uvařila jednou a když mi to nejelo měla jsem smolíka.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:45

Mohučanka veru nebude, ale ako takýchto ľudí poznám, o pár mesiacov mi bude volať/písať, že niečo potrebuje. Ale teda, chvíľu som sa cítila ako na strednej škole, ozaj som nečakala takúto reakciu od 32 ročného človeka s takmer 2 ročným dieťaťom, už som si vzhľadom na "selekciu" priateľov a známych od takýchto "drám" odvykla. Ale tá predstava, že by som ju náhodou zamestnala 

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:47

Aranel ice Tak doma je to přísnější, ale babičky by mohly trochu rozmazlovat, ne?  Mě se babička u některých jídel ptala, jak je dělá maminka, a snažila se tomu třeba trochu přiblížit.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:50

Príhody s jedlom a (ne)jedením sú skvelé, s mužom nie sme nejakí extra kuchári, varíme viac menej z donútenia a len pár jedál dokola, tie klasiky typu rezeň/sviečková/omáčky s knedlíkom vôbec, ja navyše ani nepečiem (ale to je spôsobené viac tým, že máme doma X ročný plynový sporák, kde sa mi väčšina koláčov vysuší na kameň aj keď dávam plech s vodou).  Vždy sa smejeme, že naše deti sa budú veľmi tešiť na víkendy a prázdniny u babičiek, ktoré ich nachovajú a vykŕmia tak, aby vydržali do ďalšej návštevy .

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 12:52

Pinot Noir my sme zas babke všetko chválili viac ako mame, mama sa učila variť od nej, ale proste paradajková omáčka, drobná kapusta alebo pirohy od babky chutili úúúplne inak (a lepšie) ako tie od mamy (najmä chúďa mama pri 2 deťoch a práci mala určite čas lepiť 2 hodiny pirohy...).

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:01

DrowRanger Asi měla nějakou slabou chvilku a záchvat trudnomyslnosti z vědomí, že práce se jí bude hledat těžce. Řešení zrušením kontaktů je teda hodně nedospělé. 

Moc to spolu nesouvisí, ale teď jsem četla na emiminu diskuzi, kde se ptala maminka dítěte, zda by ostatní šly v její situaci do práce - práce by byla u původního zaměstnavatele, od podzimu, v té době bude děcku 29 měsíců, tj. ještě ne tři roky, úvazek plný nebo poloviční, jak by chtěla. Docela jsem koukala, kolik žen jí radilo, ať to nebere, že je dítě ještě malé, ať si ho ještě užívá atd. Jen tak každá 15. - 20. napsala, že by to braly. Překvapilo mě to, u tak "velkého" dítěte. O 7 měsíců později budou skuhrat, že práci nemůžou najít. A nebo psát srdceryvné zprávy starým známým 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:02

Aranel no já to mám rozhodně za to, že jako děcko jsem nejedla nic! ale rozhodně mi nikdo nevyvařoval podle chuti, prostě mě nutili sníst to co bylo na stole, protože kdo by měl rozhodnout o tom co bude k jídlu než hospodyně, která ho vaří, že... holt dnes je jiná doba

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:04

Pinot Noir jako rozmazlování beru, že mě babička vezme na tu pizzu, ne že bude poslouchat nesmysly malýho smrada. Pardon. Já se ptám i dospělých co a jak mají rádi, ale před tím než to uvařím, ne abych pak vařila znovu to samý a nechala si to milostivě schválit, že teď už teda ok.

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:05

DrowRanger naše mamka zase mela tu uchylku, ze už v dobách, kdy to ještě dávno nebylo v mode, ve všech receptech vyrazne zredukovala nebo rovnou skrtla cukr, máslo, psenicnou mouku atd. Výsledek... Nooo.... Rekneme, ze byl zdravý....

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:06

ice Jo, jako zvlášť babička udělala na přání palačinky nebo tak, ale určitě ne pokaždý, když bychom chtěli.

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:08

Pinot Noir Tu otázku, jak to dělá maminka, jsem nikdy nechápala, tak asi chci tu verzi od babičky, ne?!

Offline Pinot Noir
Avatar
24491 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:09

ice No, kdyby barbucha nechtěla, tak ten pytlíkovej sýr koupit nešla, ne?  

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. července 2018 13:09

tak babicka je tam od rozmazlovani, to chapu. Rodic si to pak srovna podle sebe.

U nas deti ji to, co uvarim, nebo nic. Takze se pak treba u snidane divim, ze dite snedlo 6 toastovych chlebu. No aby ne, kdyz veceri se rozhodl ze neji. A klidne jim uvarim, co si reknou. A rada, protoze kdo to ma porad vymyslet. Myslim si, ze je moji rodicovskou povinnosti naucit deti jist "spravne".