Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 13:39

Renusatko

To nás čekají pěkné zítřky...

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 14:24

Renusatko u nás tiež už je lego ( a to zatiaľ len Duplo) v peknej sume, ja ho teda kupujem aj z druhej ruky, ale az v poslednej dobe sa syn celkom pekne hrá aj sám, postaví "Kaufland" a pod., teraz má hasičskú stanicu - hasiči majú Vianoce, pivnicu (???), a dom. 

Začala som syna zase seriózne učiť obliecť sa. Cez letné prázdniny sme to celkom natrénovali, len v tom rannom zhone bežného pracovného týždňa to ustúpilo, tak som si povedala, ze cez tieto prázdniny to zas budeme trénovať.

Offline dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 14:34

brrr 

Ne, ale že v tom minimu dárků na to zapomenu, to by mě nenapadlo Mu se stejně nejvíc líbilo hemžit se v papírech a pak pískací gumové prase, co dostal pes

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 14:41

letfenixaI duplo i lego beru jako super hračku se kterou si děti vyhrají. Duplo u nás nikdy nebylo. Staršího  nezaujalo a mladší už potom rovnou skládal to malé. Ve 3 letech byl schopný to poskládat sám podle plánu, takže duplo přeskočil. U něj ale existovaly jen dvě hračky. Lego a puzzle, který klidně skládal jen podle tvarů, obrázkem dolů. Nějaký auta nebo koleje ho nikdy nezajímaly, tak se to strašně rychle za ty roky nasbíralo. Taky si pamatuju, jak mi to v začátcích vozila kamarádka z Rakouska po kilech z nějakýho jejich bazaru. Tady to občas taky bylo, ale drahé a jen základní díly. 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 14:51

Já jsem zapomněla na lesní zvířata od schleichu, syn už je potřebuje jak sůl. Z knížek si to nějak nepamatuje nebo nemáme dost reálné obrázky, někdy ta zvířata poplete a pojmenuje úplně komicky. 

V únoru má narozeniny, ještě se musím rozmyslet, jestli je neschovat k této příležitosti. Měla jsem možná ubrat na dopravě a přidat i jiné dárky v rodine vzácná shoda, dostal tramvaj, sadu kolejí a závory, zvedací most, semafor a tunel k vlackodráze, parkovací dům a myčku taky kompatibilní s kolejemi a malou krabičku Lega, z něhož jde mimo jiné postavit vlak.

Myslím, že líp už jsme to ani vymyslet nemohli, úplně všechny ty věci si moc přál a od 24. si nehraje s ničím jiným.

Jsem fakt ráda, že jsem tentokrát nesklouzla k nakupování didaktických pomůcek a her a dostal jen ty vytoužené věci, o nichž pořád mluvil. A stačila by jich polovina, poučení pro příště

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 15:19

Ja som už písala, ze syn sa hrá so všetkým, takze dostal pokladnu, gitaru, lego, taky ten nakladač, co ca na ňom autá prevážajú, knižky, a poznáte omalovanky, co sa vodou maľujú a objaví sa farebný obrázok? Tak dostal uz druhú takú, co ked ked uschne, farby zmiznú a môže sa maľovať opäť. A hra sa postupne so všetkým.

Len som rozmýšľala, ze z podstate má hračky/knižky dopravné a zvieracie, aká ešte iná téma by bola preňho?

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 15:54

letfenixa mne přijdou fajn stavebnice, i jiné než lego. Syn má rád klasické barevné dřevěné kostky a chodíme si pohrát do knihovny s magnetickou stavebnicí Magformers. Je hodně drahá, ta originální, ale třeba lidl myslím má podobnou za příznivější ceny.

Nebo nějaké šroubovací stavebnice? Ty u nás moc nefrčí, tak nemám tolik přehled. Máme malý dřevěný jakoby ponk od Djeco, na ktery se podle předloh skládají dvojrozmerná auta a stroje.

Pak máme magnetické skládačky, dílky na desce, které se dají skládat podle předloh i podle vlastní fantazie. Ale syn je na to ještě malý, moc to neumí a zatím ho to vůbec nebaví, tak jsem je schovala aby se neokoukaly.

Já si nikdy nepamatuju, jak tady kdo má velké děti, tvůj je myslím trošku starsi? (náš ještě nemá 3 roky) 

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 15:56
Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 16:30

žluťásek 3,5 má, sem-tam uz nejaké skladačky skladáme, mne išlo skôr, ze niečo iné tematicky, ale sama neviem čo, možno domácnosť?

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 17:12

žluťásek Dřevěné kostky jsou fajn, akorát starší je zhruba ve třech letech začal slepovat lepidlem (dělal z nich kombajny).

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 17:15

Renusatko Mladší dostal k vánocům lego, do včerejška ho stavěl a teď si tam šachuje s panáčkama. Lego velebím kudy chodím, naše kluky žádná jiná hračka tak moc nebavila. Často dostali lego k vánocům i narozeninám (mají je v lednu).

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 17:52

letfenixanas necele 3 roky dostal mimo ine krajaciu zeleninu, riady na varenie a pokladnu a vsetko ho to bavi. U dedka ma podedenu kuchynku a tá sa tiez vyuziva.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 17:59

žluťásek My jsme kdysi s manželem kostky vyráběli, protože jsme žádné pořádné nemohli sehnat. Zrovna o víkendu je tady objevily neteře a musím říct, že jsou teda nesmrtelný. Máme je 15 let

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 18:40

Mrakoplas toto vlastne všetko mame, aj to využíva, asi zbytočne rozmýšľam

 Ďakujem za tipy

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 18:46

Prosim napiste mi nekdo, ze mate osmi az evitiletou dceru a ta se chova fakt na poradny vyprask a je to normalni a co proti tomu delate?

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 19:37

Candance Mam ratolest opacneho pohlavi a jine vekove kategorie, ale chova se nekdy presne jako tvoje dcera

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 19:37

Candance Mám dvě. 9 a 11. Obě jsou zralé na vysídlení. Snažím se je aspoň trochu ignorovat. Muž vyhrožuje odstěhováním. Nenadělám nic. Naštěstí mrňata 7 a 6 jsou zatím v pohodě. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 19:48

žluťásek ja po zkusenostech z lonska pozadala prarodice, aby to s darky neprehaneli. Sama jsem se take drzela hodne pri zemi a navic volila prave ty trapne edukativni veci. Mela jsem pak paniku, ze jsem fakt neempaticka cuza a ze to bude jak z povidky vanoce smolika macfiggina, ale nakonec dobry. Dite si vypracovalo pomerne skromny dopis jeziskovi, a ten jsme splnili do puntiku. Aspon byl syn schopny to vsechno vybalit a uzit si to, se vsim si pohrat. A ty knizky a deskovky.. to sice nemelo ten wow efekt, ale myslim, ze nam to casem zajisti prijemnou zabavu na zimni vecery...

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 20:05

faustefra ja proste nevim, jak reagovat, kdyz je na me a zejmena na manzela dost drza a tim myslim dost. Jednou mi ta ruka asi ujede a poradne

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 20:25

Candance s holkama je to tezsi nez s klukama... za me "ujeta ruka" kdyz je to opravdu na miste pro stanoveni hranic muze byt i k dobrymu, akorat to asi neni snadny odhadnout. hlavne to nenechat gradovat k vybuchu za prkotinu.. ony ty holky casto vubec nevi co se sebou a nedokazou to nejak kocirovat, chce to pochopeni a komunikovat.. ne poucovat, ale fakt vyslechnout co rika