Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:51

rasaNori to už bude její boj, snad nepodlehne

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:53

Evaeva

Ona jim to pustila na mobilu, my ani televizi nemame... 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:56

rasaNori vy jste v tomhle hodně striktní, já televizi dětem pouštím. Ale chůvě bych to nedovolila, jedině, že by to bylo v nějakou dobu, kdy jsou na to zvyklí.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 15:00

Evaeva hele holky znaji doted spis lezecka videa, hudebni klipy, minule jsem starsi poustela jak TBM razi tunel a tak, zna jak lev ulovil antilopu, jak krokodyl zere pakone... Do toho mi teletubies nejak nezapada, kor kdyz si myslim ze to je <> takze tim chci rict ze holky nejsou krovaci, co tohle neznaji:D

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 15:08

rasaNori víš co, mě by vůbec nevadilo, kdyby to neznaly, času mají dost. Člověk to využívá spíš pro svůj odpočinek. Teletabís jsou teda fakt kravina, to kluci taky neznají:)  

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 15:35

Evaeva já to řešila na podzím v soukromé dětské skupině , že tam teta pouštěla dětem pohádky na tabletu a ne jednu, ale v podstatě celou dobu od odpolední svačiny po vyzvednutí dětí. A navíc se hrozně divila když jsem jí říkala že si to nepřeji. Naštěstí byla asi i z jiných důvodů velice rychle odejita.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 15:41

continuity Starší si mohla vybrat němčinu-francouzštinu-španělštinu, množství dětí ve skupině bylo limitované /cca 12?/, v okamžiku naplnění už se nešlo na ten jazyk přihlásit, největší zájem byl o španělštinu. Pomohla bych jí jedině s francouzštinou, ale od té jsem zrazovala, že je těžká. Vybrala si španělštinu a je moc spokojená, chodí jednou týdně i mimo školu /teď on-line/, že jí doma nikdo pomoct nemůže nějak nevadí a taky není na jazyky geniální. Pokud do toho dokáže promluvit ona, dala bych na dítě. V Praze bych návaznost neřešila, španělština je tu v nabídce skoro běžně.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 15:44

rasaNori Až bude věk na Simpsony a Spongeboba, bude líp

Offline Tabea
Avatar
4724 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 16:05

rasaNori my televizi máme, ale děti to nějak nevšímala, protože během jejich bdělého času nikdy nebežela. To byl starší asi čtyřletý. Dokonce to nějak komentoval po návštěvě prarodičů, jestli bysme taky mohli mít televizi.  Loni do toho hodila vidle Corona, když jsem s oběma musela pracovat na HO. Teď se dívají jen o víkendu. (Pokud teda není doma tatínek, ten je o hodně benevolentnější plus má s sebou iPad. )

Kdybych najala chůvu a ta dětem pouštěla televizi/PC/telefon, tak bych byla hrubě nespokojená.

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 16:35

mirajo 

Tu návaznost já neřeším, resp. s ní moc nepočítám. Dítě si určitě nebude vybírat školu podle toho, jestli půjde navázat na jazyk ze základky. Ona má úplně jiné směřování a tomu to pak předpokládám podřídí.  

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 17:32

Tulipe ja jsem germanofil taky a jeste jedna vyhoda nemciny, s vyjimkou sousednich statu nemecky mluvicich, se projevila na vysoke. Kdyz jsem se hlasila na erasmus, tak nemecke univerzity mely podminku znalosti nemciny, zadna vyuka pro cizince v anglictine. A vyberovym sitem pohovoru a testu nas na cele Nemecko a asi ctrnact mist na sedmi univerzitach proslo asi sest, takze jsme si mohli hodne vybirat a pousteli nas i na rocni staz. 

Offline MPLee
Avatar
2358 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 18:18

Zuzuli Mockrát děkuju za vyčerpávající odpoveď! Rozhodnem bych si vybral, ale ty ceny jsou šílené  Už mám ale rozjednanou větrovku/pláštěnku z druhé ruky a na merino mikinu možná taky dojde

Len  Já ani nevím, jak se to podařilo. Na zdejší doporučení jsem teda zašla do Zkusnositko s naší Fidellou, ať mi jí nastaví - měla jsem to samozřejmě uplně blbě. Takže už tam poprvé neřvala a rozhlížela se docela spokojeně kolem. Pak jsme měli naložené auto těžkýma věcma a byla jsem líná to kvůli nákupu vykládat a dalvar zoět, aby se vešel kočár. Nakonec v nosítku na pár minut usnula a od té doby je do dobrý  Venku se zvědavě rozhlíží a když je unavená, tak usne. A teda jak jsem si myslela, že to pro mě bude nutné zlo, tak je to strašně krásné, když se přitulí a vytuhne

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 18:57

MPLee ceny jsou strasne. Ja zatim nenasla nic v pomeru cena, vzhled a funkcnost takovem, abych si to koupila :) akorat zavinovaci merino svetr od loktushe jsem chtela, ten vypada dobre i bez ditete, ale nez jsem se rozhoupala, vyprodali mi barvu. Jeste jsem si vzpomnela na vsadky do bundy belly boo a nosicek a nosici obleceni mamalicious na zalando. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 19:55

Tabea Tak já bych to akceptovala, pokud by jim pustila třeba jeden díl a mezitím jim chystala třeba oběd nebo něco k svědku. To bych pochopila, že je chtěla mít v klidu, aby něco nevyvedly, když nemůže mít stoprocentní dohled;-)

Offline Rhaenys
Avatar
333 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:28

Nemáte náhodou někdo tip na dobrého dětského lékaře na P4, okolí Pankrác/Budějovická?

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:37

continuity no, keby dcéra kedysi netrvala na španielčine (a mne to vtedy bolo jedno, hlavne že sa učí iný jazyk a ešte mi prišlo fajn, že predsa len trochu iný než väčšina, to je vždy plus), tak by sme mali teraz výrazne väčší výber VŠ - Rakúsko, Nemecko...takto, tobôž po Brexite, musíme pozerať len tam, kde majú aj anglické programy + Čechy, keďže na Slovensku sa jej veľmi zostať nechce, čo je teda kus drahšie ako štátne univerzity (teda okrem tých českých), pretože jej obor nemá veľký zmysel ísť študovať do Španielska.

Ale chápem tú starosť o to rozdelenie, no.

Zas škola mladšieho nám dala na výber len nemčinu, alebo viac angličtiny, tak sme mali vybraté hneď  .

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:39
Reakce na MPLee:

A teda jak jsem si myslela, že to pro mě bude nutné zlo, tak je to strašně krásné, když se přitulí a vytuhne

(a ještě si člověk může očmuchávat voňavou chlupatou hlavičku)

Offline DruI
Avatar
3306 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:41

Rhaenys My chodíme k MUDr. Hlavatému, za mne je fajn, ale teda má asi dost přetlak pacientů.

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 20:52

MPLee Jo, to je uplne bozi, kdyz si polozi tu hlavicku a usne  

Cimzto chci rict, ze nas maly taky nakonec akceptoval nositko, myslim, ze dost pomohlo taky ho opravdu peclive nastavit a proste se rozhodnout, ze to dite budu nosit  

A s tim oblecenim na noseni taky trochu zapasim, zdedila jsem nosici kapsu, ale vubec mi nevyhovuje, ze k tomu nemuzu zapnout bundu nebo mikinu a je mi zima, diteti je v ni teda dobre. Tak jsem objednala material a zkusim si usit vsadku do bundy ze softshellu. I kdyz jsem teda napnuta, co mi prijde, vybirat kompatibilni zip podle obrazku je proste...  Objednala jsem to jeste pred temi plany na otevreni obchodu, lepsi by bylo jit do galanterie rovnou. 

Offline Karja
Avatar
36016 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 21:04

Rhaenys My jsme chodili na Zelený pruh, myslím, že je tam jen jedna dětská. A velká spokojenost, pak jsme se přestěhovali.