Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 24. července 2018 23:32

dynda To je hrozne dlouhe slovo vzhledem k tomu, kolikrat to musim vyslovit.

Pinot Noir  Moc se nesmej, kdo vi, jake slovo ceka na tebe.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 24. července 2018 23:51

ježiš tady člověk dva dny není a nestíhá dočítat, natož reagovat.. :)

betsey moc gratuluju a malé přeju hodně radosti a pohody do života

Renusatko ta historka o nepovedeném rtg je teda docela děsivá, ale hlavní je, že je dítě v pořádku a nic mu není 

MP Meri ale ta Tvoje známá to opravdu může prožívat s radostí, měla jsem to podobně, sice jsem byla sama za sebe smutná, ale všechny ultrazvuky kamarádek a jejich těhotenské plány mě neskutečně těšily a prožívala jsem to s nimi. Teda týkalo se to jen nejbližších kamarádek. U ostatních jsem to někdy i obrečela a bylo mi líto, že oni jo a já ne. A to jsem zas tak usilovně po dítěti neprahla. 

A co se týče těch dotazů typu: máte, nemáte, plánujete, neplánujete.. někteří lidé umí být fakt hodně neomalení a mě osobně nejvíc drtily bodré poznámky: a buďte rádi, že děti nemáte, aspoň si můžete užívat a nemáte žádné velké starosti.. 

Ale je to těžké, je to opravdu hodně tenký led, občas se člověk v rámci small talk zeptá, protože děti jsou nevyčerpatelná studnice témat pro hovory a pak vlastně neví, jak reagovat, když dostane odpověď, kterou vlastně vůbec nečekal. Pak plácne nějakou kravinu typu: nebojte, taky se brzo dočkáte. A v duchu se už fackuje a neví, jak z toho ven.

Zina jo, tohle významné mlčení a dotazování oklikou jinde je taky dobré peklo. Hodně mě mrzelo i to, když naši dětní kamarádi plánovali různé akce a výlety a nám o nich neříkali, aby nám to jako nebylo líto, že se jede na hromadnou rodinnou akci a my tam budeme jediní bezdětní. Ale naopak právě díky tomu soucitnému vyčlenění jsem si připadala blbě, společná akce by mi udělala daleko větší radost.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 25. července 2018 08:32

Damy, co mate prvne psa a pak az dite, jak jste tomu decku vysvetlili ze pes se nenahani, netaha za chlupy, nezveda se o nej apod? Asi me jebne brzo, neb tim ze se mrne rozebehlo mi dost skoncila pohoda...na to ze Corina decka nema rada, je teda dost svata, obcas me prijde ze malou zamerne provokuje, ale abych mela oci i za rohem na to fakt nemam kapacitu

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 25. července 2018 08:38

rasaNori To asi nevysvětlíš, dokud nedostane rozum, nebo nemá rozum pes, tak musíš hlídat.

Náš pes (velký, chesapeake) byl teda celkově dost nekontaktní, rozhodně to nebyl "pes k dětem". Chvilku si pozornost nechal líbit, pak zdrhal a když ho nenechali, ohnal se po nich, rafnul, ale nestiskl naplno. Pak byl chvilku klid, ale po nějaké době další kolečko.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. července 2018 08:44

tv 

hele bud rada te jenom ukazuje, moje dite vajgly tajne sbiralo a cpalo si je do pusy

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 25. července 2018 08:44

Online brrr
Avatar
10056 příspěvků moje polička 25. července 2018 09:17

rasaNori Náš, když ho dětičky s.rou, zaleze do boudy. To u vás asi nejde, co?

edit: Překlepy

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 25. července 2018 09:32

rasaNori To tomu dítěti nevysvětlíš, v tuhle chvíli má víc rozumu to zvíře, řekla bych. My teda nemáme psa, ale kocoura, vysvětluju neustále oběma, kocoura motivuju odměnami. On moc dobře ví, že po miminu normálně vyjet nemůže, ale třeba píchat prstem do oka si nenechal. Moje chyba, musí se to prostě hlídat. Když byl pak hodně naštvanej, tak místo na děti vyjížděl na mně. Tuhle mu dcera rvala pod čumák knížku, chudák kocour na mě házel dost zoufalé pohledy 

Jinak teda nadhernej pes!!!

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 25. července 2018 09:35

Jinak i ten kocour provokuje, lehne si třeba do dětské ohrádky, vystrčí ven tlapky a vyloženě je nabízí ke šťouchání, nebo si pro sebe sebere hračku, se kterou si právě hraje dcera...Štěstí že je polovenkovní, když je k nevydržení, lze zavřít okno.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 25. července 2018 09:39

rasaNori já bych psici vyhradila nějaký bezpečný místo, kam se může schovat a dítě za ní nemůže (třeba i dočasně velká klec) a dítěti se snažila vysvětlit co nejdřív, že pokud je pes tam, nemá za ním chodit a musí ho nechat na pokoji. Než to dítě pochopí, tak pokud nemáš jistotu, pořídila bych takový ty uzavíratelný šprušlový zábrany do dveří a nenechávala bych je bez dozoru.

Nemá to bejt pro psa v žádným případě trest nebo aby se cítil odstrčenej, spíš bezpečný místo, kde může bejt, když chce mít od všech svatej pokoj

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. července 2018 09:51

rasaNori 

Mohučanka má asi stejnou zkušenost jako já. Dítě přestalo nepatřičně zacházet s kočkama, když od nich párkrát dostalo ve smyslu kočka vyjela, ohnala se, vyskočila. Naštěstí nikdy neměly potřebu zatnout dráp nebo kousnout. Předpokládám, že od vychovaného psa se tohle neočekává, tak bych asi vyjela na dítě já místo psa. A pořád dokola ukazovat, jak psa hladit správně, když to udělá správně sama, chválit. Prostě už vychováváš. Po čase uvidíš, jaký je rozdíl mezi dítětem, které žije v domácnosti se zvířetem a které ne. 

Online dzizisketa
Avatar
7492 příspěvků moje polička 25. července 2018 10:59

rasaNori 

No na Coře jde jasně vidět, co si myslí

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. července 2018 11:00
Reakce na rasaNori:

řikám ti naposled dej to pryč!

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. července 2018 11:13

rasaNori to nevysvětlíš. Chvíli to trvá. U nás to pes pochopil poměrně rychle, když se po ní malá sápala a snažila se jí zatlačit oko do hlavy, opatrně ji střepla dolů, zavrčela a zdrhla. Malé jsem plácla po ruce, taky to časem pochopila. Teď jsou parťáci a soužití je v pohodě. Dost tomu napomáhá i to, že dcera různě trousí jídlo, čímž byly zapomenuty dřívější útrapy.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 25. července 2018 11:58

brrr ne, zvire je ciste vnitrni, nedejboze kdyz ji vysoupnu ven a my vsichni jsme vevnitr

Mohučanka jo ona me prave prekvapuje ze je pomerne v klidu, ale proste ji jeste nedoslo ze akcni radius mimina se zvetsuje kazdym dnem:D

Potrefenáhusa myslis ze si 8 leta fena zvykne na klec? 

dynda to delam :) ocividne to bude beh na dlouhou trat. Hele kdy dite pochopi vyznam slova NE!?

viktorka_od splavu dzizisketa vetsinou ji rikam, ze to nedelas dobre Jaromire, lehni si o kus dal:D

bram no ona Corina jak je pastevec, tak kdyz se ji neco nelibi, tak semtam stipne prednima zubama (jako ovci), ale nerada bych aby to praktikovala na male

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 25. července 2018 12:07

rasaNori nášmu som ako cca 1,5 ročnému kupovala prepravku, pôvodne do auta. Najprv do nej nechcel chodiť (učila som ho tam chodiť systémom miesto a odmena), ale veľmi rýhlo pochopil, že je to bezpečné meisto, kam za ním nik nemôže (keď niečo vyvedie a muž na neho húka, beží sa schovať dnu a zakukuje na neho zvnútra). Nie som si istá, ako to bude fungovať s dieťaťom (náš má ale malé deti rád, až moc, vždy sa po nich vrhá vrtiac chvostom). Čiže pes sa naučiť dá, otázne ale stále ostáva, ako tomu dieťaťu vysvetliť, že nemá do prepravky siahať, vchádzať a pod.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 25. července 2018 12:12

rasaNori kamarádka měla ohrádku mezi dveřma - za ohrádkou bylo dítě:-)

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 25. července 2018 13:19

rasaNori Já myslím, že batolata Ne chápou, ale nedbají. 

Edit: my máme ohrádku původně na dítě, no a teď tam spává kocour. Když nechce být rušen, zaleze ke zdi, když chce provokovat, leží u špruslí.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. července 2018 14:17

rasaNori no záleží na tom, jak moc to štípnutí bolí, možná by jedno jemné výchovné kousnutí neuškodilo. Naše fena jednou dcerku odstrčila až spadla, samozřejmě jsem jí vynadala a příště už to neudělala, ale dcerka si zároveň i pamatovala, že tohle opravdu nemá dělat.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 25. července 2018 15:21

rasaNori 

Já myslím, že batolata rozumí líp, než si myslíme, ale zařídí se stejně podle toho, co se hodí jim  Například právě slovo NE už má syn ve svém vlastním repertoáru, ale je nám to prd platný, no...