Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 08:53

onetwoone no, na to by som sa chcela spoľahnúť, ale pri mojo šťastí nebude ani voda, ani zátka :D 

Karja pôrodnicu máme našťastie kúsok, akurát muž podľa mňa akonáhle sa niečo začne diať ma tam zavezie bez ohľadu na to, či to budú kontrakcie alebo vyvrtnutý členok...

rasaNori a tak ok, hadam to teda spoznám :D Inak vaňu nemáme, budem chodiť :D 

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 28. července 2018 09:08

MaeGandal Super, ja se poptam na FB v nejakych skupinach, chci to prave treba tak na hodinovou pochuzku ve meste, vic ani ne;-). Nebo rychlej skok do obchodu, na postu a tak. Boze, se tesim do civilizace!

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 28. července 2018 09:19

DrowRanger  ja jsem cítila takové zvláštní pomalé vibrace, něco co jsem dosud necítila. Do té doby jsem si taky lámala hlavu, jak porod poznám, ale najednou jsem si byla úplně jistá 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 09:24

Tulipe zatiaľ pociťujem len taký jemný tlak na spodok (neviem to k ničomu prirovnať), čo som predtým necítila (ale to už od včera) a mám pocit, že v noci som mala tých všade spomínaných poslíčkov :D Tak uvidíme, či to príde, alebo si ešte počkám.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 28. července 2018 10:49

DrowRanger 

Mně odešla hlenová zátka, začal průjem, břicho tvrdlo na delší dobu a často, pak se přidaly kontrakce - silná bolest v podbřišku, takže jsem si byla celkem jistá, ale čekala jsem, až ty kontrakce budou chodit pravidelně a častěji, nechtělo se mi tvrdnout někde v porodnici nebo jezdit sem a tam, kdyby mě vrátili. I když asi kdyby se to dlouho neposouvalo, jeli bychom stejně. Doma jsem teda vydržela asi 7 hodin. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:00

DrowRanger mám 10 dnů do TP a za poslední 3 dny mi dost kleslo břicho a i to tak různě tlačí a píchá (ale poslíčky si představuji jinak) tak uvidíme... na kontrole mi tvrdili, že rozhodně se nic nechystá, navíc malá je podle odhadu celkem drobná, takže není kam spěchat, ale představa, že v bych měla v tomto těle fungovat ještě další tři týdny se mi moc nelíbí....

Jak jsem si do těď přišla v pohodě a celkem pohyblivá, tak to spadlé břicho v kombinaci s vedrama ze mě dělá nepohyblivého vorvaně :/

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:03

Karja Na novorozeně je podle mě lepší na nošení šátek. Poskytuje více možností - jak úvaz na rychlé vyběhnutí, tak úvazy pevnější a pohodlnější na delší nošení. Právě na tu cca hodinu bych už doporučovala úvaz, který je hodně na tělo. Sice to chce trochu více cviku, ale vyplatí se to. Dobře navázaný šátek zlepšuje těžiště - více na těle a dítě se tak nepronese. U šátku jdou rozložit ramenní popruhy a tím taky rozložit zatížení. Lépe se dotahuje a tvaruje podle dítěte.

Taky mám vyzkoušeno, že záleží na kvalitě šátku. Neznalá jsem si nejdříve půjčila šátek od kamarádky a pak na kurzu vázání zjistila, že je v šátkách obrovský rozdíl. Ten půjčený byl ušitý z nějaké obyčejné látky a šel špatně dotahovat, netvaroval se, pořád někde trčel. Pak jsem si na kurzu půjčila Didymos a ten rozdíl jsem při vázání hned poznala, ač jsem se to teprve učila. Na kurzu jsem byla s novorozencem, takže jsem se to naučila po pár zkouškách s plyšákem hned s vlastním dítětem a instruktorka mi u toho radila a upozorňovala na chyby. Přišlo mi to super. Podle netu bych to napoprvé asi nezvládla. 

 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:15

Karja Ehm, mě malá při umisťování do šátku a následně v šátku řvala tak, že se to nedalo. Říkala jsem si, že ji tam třeba dávám špatně a že bych měla zajít na nějaký kurz vázání, ovšem ten jsem vybírala tak dlouho, až byla malá dost stará na nosítko, které jsem zdědila po kamarádce a začala jsem ji nosit v něm. No a když si zvykla na nosítko, tak už se nechává nosit i v šátku, když na to přijde :)

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:18

notna Diky, satek jsem koupila znacku Yaro, tkani a gramaz by mela odpovidat novorozenci, snad bude kvalitni, nic jineho nez net mi nezbyva, mozna se zkusim jeste poradit s kamaradkou, jestli ji zastihnu;-).

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 28. července 2018 11:23

Karja Taky jsem nabírala informace z netu, další úvazy jsem už zvládala i podle videí. Našla jsem si komunitu nosících z okolí a asi 2x byla na jejich srazu. Byly velmi ochotné a poradily, nechaly vyzkoušet šátky.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 28. července 2018 12:18

Sairon mne tiež vravia, že nech sa ešte nechystám, že cca až niekedy okolo 4. až 8. augusta to vidia, ale už sa mi fakt nechce vláčiť v tomto teple to brucho, navyše zadržiavam hodne vody, nohy mám ako konvice, včera večer som neobula šľapky...do nemocnice asi preventívne beriem mužove kroksy...

dynda ok, som ukľudnená, čiže keď to príde, budem vedieť že to prišlo :)

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 28. července 2018 14:46
Mužova maminka měla kdysi dávno pocit, že se přejedla, do termínu ještě měsíc času. No a muž se narodil doma.
Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 28. července 2018 15:03

U prvního jsem si myslela, že jsem se počůrala (ve skutečnosti praskla voda). U druhého jsem spíš z nudy šla na kontrolu kvůli kapce krve... a bylo to ono, naprosto bez bolesti, stahů i čehokoli, ani doktorovi jsem nevěřila, že se už něco děje. :)

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:18

Tak Betty Paní na výpomoc jsme zavrhli po dlouhém přemýšlení. Třeba časem tu psychiku zlomím a tuto možnost využiju, ale zatím na to nemám. 

DrowRanger Nebo se prostě vůbec nic nestane, žádná voda nepraskne, jako mně, prostě stejně se na to nedá nijak připravit, důležité je si nic nepředstavovat. Stejně jako já jsem si ani v nejdivočejším snu nepředstavovala, že dojedu do porodnice a rodit mě bude někdejší kamarádka. Myslela jsem, že šla na architekturu a ona mezitím doktorka.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:45

Luna Netroufneš si svěřit děti cizímu?

Mně nic jiného nezbývalo, funkčních babiček a jiné rodiny nemajíc, když jsem se nechtěla zbláznit. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:53

Sweet Potato Jo, zatím prostě netroufnu. Docela obdivuju, jak si tu všichni houfně nechávají hlídat, uklízet... Mně ta cizí osoba pořád přijde jako zásah do soukromí. Navíc bych si připadala jako nějaká panička (to je ale samozřejmě můj osobní problém), neuměla bych s těma lidma ani komunikovat.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 28. července 2018 16:58

Luna ja deti nemam, ale od letoska mam pani na uklid. Je to super a jsem za ni moc rada.

O te komunikaci jsem taky premyslela, ale uklizeni je prace jako kazda jina, ja nevim chleba mi taky nekdo upece (jo ja vim, neni tam ten zasah do soukromi), v restauraci nekdo uvari, ale v principu uz tak za nas dost veci delaji jini lidi.

S nasi pani na uklid mluvim uplne normalne, reknu, co je potreba, uvarim kavu a jdu do prace. Vratim se a je uklizeno 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 28. července 2018 17:04

Luna a já myslela, ze už strihas metr, ze se vracis od září do práce?

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 28. července 2018 17:06

Potrefenáhusa Já se nemám kam vrátit. Ale průběžně hledám něco na pár hodin. 

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 28. července 2018 17:08

Luna Vlastně ani nikoho osobně neznám, kdo by měl paní na úklid, a proto se tady tak moc vyptávám. No a taky mám takový (úplně debilní a mimózní) pocit, že to je něco pro paničky. A i proto jsem si radši nedávno pořídila ten čisticí robot na  okna, než úkolovat nějakou paní.

Ale pořád o tom přemýšlím, protože úklid nenávidím - možná by to šlo tak, že bych o té paní nikomu neřekla, chodila by dopoledne, takže by se o tom nikdo (rodina, přátelé) nedozvěděli a nemohli by to komentovat.