Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:09

slniecko Já jsem při prvním dítěti myslím práci ani nepřerušila, jen jsem pracovala o trochu méně. Babička a děda hodně hlídali. Zjistila jsem, že jsem pořád ve stresu a že mi asi opravdu utíkají ty hezké chvíle s dítětem, které se na rozdíl od práce už nikdy nevrátí. Tak jsem se u druhého radikálně rozhodla, že do 2 let dítěte prostě nepracuju, nebo jen na něčem extra výhodném a i potom jsem to brala hodně zvolna. A dosud beru. Naštěstí taky peníze ani moc řešit nemusíme - nebo jsme docela skromní, kdo ví....

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:09

baltik kachna, svickova, vypecky... Kdyby nebylo školní jídelny, tak to neznám.

​Zřejmě lepší ústav, já jsem kachnu v jídelně nezahlídla...a to proč doma ne, z důvodu rozpočtu nebo přesvědčení, že je to nezdravý?

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:11

V naší rodině nebylo jediné dítě, které by se muselo nutit do jídla... Výborně se u nás vařilo, z jedné strany maďarská, z druhé česká kuchyně. Babičky dělaly dětem, co jim na očích viděly...Moje matka uvaří klidně každému vnoučeti jiné jídlo a má radost, že jim chutná. Měli jsme spoustu věcí ze vsi, domácí králíky, kuřata, husy, vejce, med, zeleninu...

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:12

Mutziputzi jsem si jista, ze mama to delala z presvedceni ze nas ochrani pred strasnymi tuky

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:15

999 proto to pisu v uvozovkach. To je pro kazdeho neco jineho.  Ja se snazim detem vstipit "spravné stravovani" podle sebe. Pro me je to, aby jedli ruznorode, "vsechno", aby si nevybirali, aby proste snedli i to, co jim extra nechutna, protoze si porad vybirat nemuzou.

A je mi jasne, ze v puberte se budou k obedu cpat bramburkama s colou jako ostatni.

Offline Pinot Noir
Avatar
24414 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:17

DrowRanger Myslela jsem, že doma dlouho nevydržím, ale zas mi přišlo blbé předem hlásit, že chci do práce co nejdříve, tak jsem nahlásila v práci rodičovskou dovolenou do 1 roku dítěte. Když se to blížilo, tak zhruba v jeho 10 měsících, kdy jsem ještě kojila, přišlo mi najednou nemožné se vrátit, někam ho dát... Tak jsem si v roce rodičovskou prodloužila do dvou let. No a o necelé tři měsíce později jsem kývla na částečný návrat  Strašně rychle se to mění, pár týdnů, natož měsíců, je u těch nejmenších velký rozdíl, a co se zdálo nemožné, jde najednou úplně snadno. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:26

Pinot Noir sama som zvedavá ako to pôjde u nás, ozaj nemám žiadnu predstavu čo čakať a je tu toľko faktorov (nevyspatosť, chorľavosť dieťaťa alebo moja, problémy s kojením, bruškom, plač...), ktoré to dokážu ovplyvniť. Som hlavne zvedavá, ako sa so starostlivosťou o drobca vyporiada muž, keď mi kamarátky hovoria, ako sa ich mži boja deti kúpať, chytiť, prezliecť či prebaliť...ten môj nebude mať na výber. Ale asi je iné na tej materskej/rodičovskej ostať a potom sa musieť vrátiť do práce a iné snažiť sa skĺbiť dieťa s prácou, oboje asi bude mať výhody aj nevýhody.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:39

DrowRanger ja si myslím, že to je u každého tak iné, že asi lepšie neplánovať a povedať si, že sa uvidí.

Stará Stanová Kůže áno, presne.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 27. července 2018 14:44

Mám trochu emiminovskou otázku - nastupoval jste někdo na mateřskou později, než 6 týdnů před termínem a zároveň jste pak měli předčasný porod? Potřebovala bych si něco ujasnit, klidně SZ. 

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 27. července 2018 15:17

MaeGandal Možná, i dřív

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 27. července 2018 15:31

Pinot Noir vsak to mam v uvozovkach. oni to ale delali opravdu z presvedceni, ne ze setrnosti. proto me to prekvapilo - ze tyto nazory jsem jako mlada vubec nezaznamenala.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 27. července 2018 15:36

999 mne mohly varit cokoliv. med? fuj!;-)

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 27. července 2018 15:46

viktorka_od splavu Já to fakt nechápu...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 27. července 2018 17:44

999  no ja nemela rada jidlo jako takovy, proste cokoliv jist bylo zly. pak se mi za trest narodilo takovy stejny decko no a kdyz se rozjedlo, tak jsem fasla druhy takovy, ktery “neji nic, co nejedl nikdy predtim”:-/

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 27. července 2018 17:59

MaeGandal Koukám, že mi z mého příspěvku zbyla jen první věta...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 27. července 2018 18:05

Stará Stanová Kůže Ja zas zavidim vsem, co vubec muzou resit, jestli do prace a kdy. U me je to jasny jak facka, Budu moct az budou decka obe cely den v ustavu a az najdu cokoli s kratkou pracovni dobou. Smiruju se se zacinanim nekde uplne od nuly. Deti mi nevyzvedne nikdy nikdo a kdyz budou nemocny, opet je to jen na mne. A asi jsem z toho momentalne docela rozhozena, vubec si to neumim jeste predstavit.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 27. července 2018 19:06

999 predpokládám, že to znamená, že cpát se bramburkama a colou začnou už dříve než v pubertě. No, i s tím jsem smířená, ne že by se mi to líbilo, ale co má s těmi dětmi člověk dělat

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 27. července 2018 19:09

MaeGandal Psala jsem o tom, jak moje dítě, z rodiny, kde se dobře jí, mělo největši přání k sedmým narozeninám, mít oslavu u Mekáče...:-).

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 27. července 2018 20:59

Pote, co jsem vybrala satek na miminko, zacinam vahat mezi nim a nositkem. Ten satek/nositko chci ryze pro to, ze nekam dojedu autem, dite soupnu do satku a obejdu si nakupy ci vyridim vse potrebne. Ale nevim, jestli je satek na to vhodny ci prakticky, prece jen ho budu vazat, coz nevim, kolik mi zabere casu a zda to nekde na parkovisti bez zrcadla zvladnu. Dalsi vyuziti je na doma, kdyz dite knipe a ja fakt chci neco udelat. Nevyzna se v tom nekdo, zda by to nositko fakt nebylo pro tyhle pripady lepsi?

Offline Karja
Avatar
35781 příspěvků moje polička 27. července 2018 21:11

DrowRanger Treba se s tim vyporada dobre, muj partner dela uplne vsechno a hrozne ho to bavi. Ve dny, kdy tady je, nemusim delat vubec nic. Dneska jsem teda uvarila obed, vyzehlila par oblecku, kojila a koupala. Jinak dela vsechno on a vlastne se o chovani miminka pereme:-)' To, ze je mimino rozcapeny, protoze se s nim furt mazli, hraje, povida a vecne jezdi v kocarku teda nemluvim no. O to vetsi ocistec me vzdycky ceka, kdyz je v praci, protoze mimino to nechape a ceka zase full time program:-/. A spousta chlapu ty mimina zere a dost se v tom vyznaj, co a jak, pritel furt chodi s nejakyma tipama od chlapu z prace, mimo jine mi jeden doporucil leky na ty problemy s prsama, to fakt za generace mych rodicu asi nebylo:-D.