Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 27. července 2018 21:14

Karja Kup satek i nositko. Pro male mimina je pohodlnejsi satek. Az bude vetsi, muzes prejit na nositko. V nositku jsem zacala nosit v sedmi mesicish mimina a priznavam, ze k satku jsem se uz nevratila, protoze jsem strasne lina a uz se mi to nechtelo vazat. Ale jak byl jeste maly, tak ten satek byl fakt skvely, uplne mi to chybi.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 27. července 2018 21:20

tv No, pak az bude tezka, tak nevim, jestli budu nosit. No snad to pujde, zatim hledam fakt tu nejpraktictejsi variantu, jak s miminem do civilizace a na nakupy:-D. A jako tahat v aute I celej kocar, kdyz vim, ze se s nim vsude nedostanu....A jeste v nem knape, kdyz nespi. Ve vajicku autosedacce si moc nepomuzu, to je to samy.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 21:44

Karja to znie ako ideálny chlap a otec! Dúfam v niečo podobné ;) Inak ja som tiež kupovala šatku, zvažovala som či šatku alebo nosič, ale po načítaní nejakých fór, diskusií na Fb a podobne som sa rozhodla skúsiť šatku, vraj menším deťom sedí lepšie ako nosiče a nosič plánujem kúpiť až niekedy v zime. Skúšala som si inak dnes aj úväz podľa videa videa na youtube, no zabavila som sa, keďže som mala problém uviazať to 2 rukami bez dieťaťa, ale podľa mňa to bude len o cviku. Čo som čítala na fórach/diskusiách, tak nie všetky nosiče sú vhodné pre deti do 3 mesiacov a nie všetkým deťom sedia tie vložky. V rodine u nás šatkovala len 1 žena a tá šatkuje doteraz, nevie si to vynachváliť, že dcérku tak aj kojila, ponosila po dome, keď potrebovala niečo urobiť a pod.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 21:59

Inak mám ešte jednu blbú otázku, zistili ste všetky vopred, že sa už blíži pôrod? Rozoznali ste pôrodné bolesti a pod.? Ako je to cítiť, čo mám čakať? Keď sa toto pýtam na poradni, doktorky aj doktori sa zasmejú, že to spoznám, tak ako spoznám, keď mi tvrdne brucho - no ja neviem, doteraz si nie som istá, či mi tvrdlo alebo nie, o dákych poslíčkoch si môžem len nechať zdať (alebo si myslím, že to je normálne a neviem, že sú to tí poslíčkovia?). Aj pri pohyboch dieťaťa mi to došlo asi až po 2-3 týždňoch, že to je dieťa a nie zažívanie .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:15

DrowRanger taky jsem nic nepoznala, poslicky vubec, porod -udelalo se mi v noci spatne-zvracela, prujem. maminka rika-ty rodis!:-)) a fakt. podruhe jinak, spatne mi nebylo, jen zacla bolest bricha jako pri menses

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:31

viktorka_od splavu ok aspon viem, ze ak ma nieco taketo stretne, tak je to mozno uz porod :D 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:36

DrowRanger hele me 2 x pres den zabolelo bricho, 13 dni do TP, si rikam to budou ty poslicci. Ve 4 rano byla barbucha na svete:D

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:38

rasaNori paráda :D 

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:41

DrowRanger no jak se to veme:D kdyz jsme dorazili v 7 vecer do porodnice, a v 1 rano jsem byla porad otevrena stejne jako pri prijmu, uz mi to ta vtipne neprislo:D

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:46

DrowRanger Já ani po dvou dětech nevím, oba porody jsem měla nakonec vyvolávané A třetí si kvůli tomu pořizovat nebudeme

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:53

rasaNori ono to bolo skôr ironické :D ale tak nakoniec si asi zistila, že rodíš a máš kontrakcie? keď ste šli do nemocnice? hádam tu nie je nik taký, čo by to nezistil? 

brrr pri vyvolaných aspoň človek nie je v neistote a vie, že teda ak nie do toho dátumu, tak v ten deň to už príde .

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 27. července 2018 22:58

DrowRanger Víš, že ani ne? V prvním případě mě přijali (zřejmě pro jistotu), nic se nedělo, tak se mě druhý den zeptali, jestli bych nechtěla tabletku na vyvolání. Zajímalo by mě, jak dlouho bychom čekali, kdybych ji nevzala. Vzala jsem ji hlavně kvůli tomu, že pobyt na pokoji s mainkama na rizikáči a se zapnutou Novou byl velmi, ale velmi psychicky vyčerpávající. V druhém případě mě už do špitálu nebrali předem, to mi bylo řečeno, že pokud neporodím do určitého data, tak v konrétní den si mě už vezmou do práce.

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 27. července 2018 23:18

DrowRanger no byla to takova ostra krec v brise, ze jsem si musela drepnout a prodychat. Nicmene nebyla jsem presvedcena ze rodim. Spis jsem se bala ze je neco spatne s miminem. Jsem si vlezla do vany, ze jako budu pocitat kontrakce. Haha se to pekne behem dvou hodin zrychlovalo, nekdy kolem pate jsem volala muzi do prizemi ze asi rodim. Priletel do patra, ja ve vane jak bila velryba, prej po kolika minutach? Rikam 7. Tak az to bude 5 tak at prijdu dolu jsem ho musela jemne upozornit at me nestve a chysta se vyjet. Drzel me doma do 6:45, porodnici mame asi tak 5 minut od domu. S kontrakcema co 5 minut jsem tam pak trcela az do te jedne, pak mi pichli vodu a 3:42 bylo hotovo:)

Offline Tak Betty
Avatar
4981 příspěvků moje polička 27. července 2018 23:40

Luna Já vím, že už ti to tady kolegyně houfně radily , ale taky se přidám.

Proč nezvážíš paní na hlídání, vyzvedávání dětí ze školek, aby jsi byla trochu v klidu.

Já už jsem starší generace, ale tu možnost vítám.

Když jsem já měla malé děti, tak jsem o takové možnosti ani neslyšela. A tenkrát bysme na to ani neměli peníze.

V současné době je takových možností, že vám mladým až závidím.

Offline žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 27. července 2018 23:46

Karja koupila bych zatím jen šátek a až miminko povyroste, zkusila nosítko. Pro ty 3-4 měsíční už je větší výběr, můžeš koupit i rostoucí co vydrží dlouho.

Já jsem malá, po porodu jsem neměla ani 50 kg a myslela si, že nosit moc dlouho nebudu. Nosila jsem velmi intenzivně cca do 14 měsíců, některé měsíce výhradně, bojkot kočáru. Teď jsme na dovolené, denně tu nosím téměř rok a půl starého klacka a zas jsem tomu propadla :)

Malé miminko se naučís do šátku dostat rychle, ještě se nevzpírá a většinou okamžitě usne. 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 28. července 2018 00:08

999 no, já na hamburgeru nevidím nic špatného, toho z Mcdonaldu tedy máme tak 2x do roka (jestli vůbec) nekde na cestě, ale doma děláme velmi často. Stejně tak pizza nebo hranolky. Já si myslím, že se může a má jíst všechno, akorát je třeba upravit množství a četnost. Ale určitě mi ty děti ještě ukážou

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 28. července 2018 03:07

DrowRanger To poznas, hlavne jestli to nemas do porodnice dve hodiny, tak je to jedno:-). Ja to poznala, ale personal ne. Furt meli nejaky kecy a ja rikala nenene, ja nikam nejdu, ja chci zustat tady s vama! Ty co jsou doma do posledni chvile obdivuju, ja chtela okamzite do porodnice:-D. Jo, ale tyden predtim jsme meli doma hrozne zazivaci potize a taky jsem uz myslela, ze rodim, ze neco nehraje mi doslo, kdyz ty kontrakce zacal mit I pritel:-D:-D.

Offline Karja
Avatar
35868 příspěvků moje polička 28. července 2018 03:09

žluťásek Jo, dekuji. Ja zacala mit pochybnosti, kdyz mi doslo,ze to nemuzu mit navazane dopredu a pak tam dite jen soupnout, takze to budu muset vazat nekde v terenu:-D. Ted ve vedrech budu trenovat a az se ochladi soupnu tam I mimino, ted bychom se asi spolecne upekli...

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 28. července 2018 07:10

DrowRanger Nejlepší je, když praskne voda. Tam je to jasný:)

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 28. července 2018 08:13

Karja je jeden uvaz vepředu, který se dá předvázat doma, pak na parkovišti do toho dítě strčíte a jen doutáhnete. Bohužel si nevzpomenu na název. Na rychlý nákup jídla dobrý, celý den se s tím chodit nedá. Nebo alespoň mě se to nikdy nepovedlo dotáhnout tak dobře, jako když jsem vázala rovnou i s miminem.