Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:27

Potrefenáhusa Vychovat vlastní děti je podle mě povinnost, nikoli zásluha. Ty děti nepřišly na svět z vlastní vůle.

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:46

DruI Dr Očko 

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:48

Lilly_Ku Ale já v tom právě směnný obchod nevidím vůbec. Rodičům se pomáhá, protože jsou to rodiče, ne proto, že si to "zasloužili" tím, že mě vychovali. A dětem budu pomáhat, dokud to půjde, protože budou moje děti, i když jim bude třicet. Mně tohle "já už svoje děti vychovala" přijde uhozené. To stejně můžu říct, tu matematiku ti nevysvětlím, já už základku vyšla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:50

Pinot Noir nevim, no, podle mě záleží na spoustě věcí, včetně zdraví, času, možnostech, vzdálenosti...podmiňovat péči o rodiče tím, že se mi budou starat o děcka mi přijde divný

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:55

Pinot Noir

Tak hlavne to, že si generace pomáhaly navzájem bylo spis pravidlo než výjimka. Mladá žena mazala pracovat a o batolata se starala babička. 

Fakt děkuji denně za naše staré rodiče, kteří se o vnoučata normálně zajímají. Je to přínosné nejenom z pohledu ulevy pro matku. Představa některých, že dítko na které léta dlabali si pak přijde s babičkou popovídat až bude větší, je docela úsměvná. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:57

Potrefenáhusa a Pinot Noir to někde někde podminuje?, vždyť právě píše, že ne.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:01

Pinot Noir no tak tobe to prijde uhozeny, mi zas prijde normalni nepocitat s pomoci prarodicu jako s nejakou samozrejmosti, na kterou mam narok, no.

s tou matematikou je uplne scestnej priklad.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:04

continuity tak o tom psala Pinot, že až budou starý, budou potřebovat pomoct. Budou, no 

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:25

Potrefenáhusa Protože mi přijde normální si pomáhat navzájem. Ne říct, že já už svoje splnila. Nic ničím nepodmiňuju, ale přiznám se teda, že by mi bylo blbé si říct o pomoc někomu, komu jsem předtím odmítla pomoci já s řečmi o tom, že není nárok, splnila jsem si svoje a bla bla bla. Teď samozřejmě neřeším to, když někdo fakt pomoci nemůže (kvůli vlastnímu zdraví, práci, atd.). Jen je mi prostě ten koncept, že děti jsou dospělé, tak ať třeba ryjou nosem v zemi, zcela cizí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:25

ja myslim ze o naroku ani z jedne strany nemuze byt rec. pokud mam s ostatnimi cleny rodiny pekny vztah a vzajemne si pomahame, vidame se, pecujěe o dalsi generaci ktera ty vztahy bude dal udrzovat.. je to fajn. kdo o to nestoji nebo se mu nechce, ok proc ne, to je jeho vec. ale tim z te site proste vypadava, to se neda nic delat. a zadnou matematiku za tim nehledejte. proste pak se nebude chtit tem druhym, nebo z povinnosti udelaji to nejnutnejsi. je klidne mozny ze dotycny o pomoc stat nebude nebo ji nebude potrebovat, ale ten vztah jako takovy pokud je pro nej cenny (napriklad se dozaduje navstev apod), proste mit nebude dle svych predstav - jak pise @continuity. pac vnoucata taky nemaji zadnou povinnost.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:32
Reakce na Pinot Noir:

Potrefenáhusa Protože mi přijde normální si pomáhat navzájem. Ne říct, že já už svoje splnila. Nic ničím nepodmiňuju, ale přiznám se teda, že by mi bylo blbé si říct o pomoc někomu, komu jsem předtím odmítla pomoci já s řečmi o tom, že není nárok, splnila jsem si svoje a bla bla bla. Teď samozřejmě neřeším to, když někdo fakt pomoci nemůže (kvůli vlastnímu zdraví, práci, atd.). Jen je mi prostě ten koncept, že děti jsou dospělé, tak ať třeba ryjou nosem v zemi, zcela cizí.

hele ale ryti nosem v zemi je zas takovej extrem, to se pak tezko argumentuje...

ja moc nevim, co si pod tim predstavujes, proste pro me je pochopitelny, kdyz nekdo odmitne v nejakym konkretnim pripade pomoc a nemusi mit ani zadnej zavaznej duvod, treba se mu to proste normalne zrovna nehodi.

nepisu o nejake totalni ignoraci, to je uplne jinej pripad.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:32

Moje babicka mne ani jednou nehlidala, ale stejne jsem ji milovala a chodila za ni vic nez moji sourozenci, se kteryma mame pomahala. Mym rodicum pomuzu s cimkoliv i kdyby mi dite nehlidali a citim se jim zavazana tim, ze se o me skvele starali, vychovali me a podporovali. Driv babicka dostala dite na hlidani a matka supajdila makat hlavne proto, ze babicka s nima zila v jednom byte a nemusela se harcovat k mladym pres pul republiky jako dneska. Ani ve snu by me nenapadlo, ze by si rodice meli moji pomoc na stary kolenanejak zaslouzit

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:38

ice já to vnímám stejně jako ty

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:38

Pinot Noir Ano, děti budou pořád moje děti. Ale to jak a kolik chce kdo nadále pomáhat, je individuální. Někdo bude dávat dospělým dětem půlku důchodu, pro někoho je příliš omezující batole. A sposta možností mezi tím. Nic nárokovatelného. 

Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:53

Lilly_Ku já zažila hnisavou angínu, 40 horečky a do toho dvě zdravé batolata a muze se zápalem plic na krku ( ten měl ty horečky na rozdíl ode mě 3 týdny). Brala jsem do těch antibiotik kortikoidy, abych to vůbec zvládla. Tak toto považuji za rýt držkou v zemi.  A to nám babicka brala ty děti alespoň na hřiště a donesla jim oběd.  

To je vždy takových řečí, jak maji ti s chřipkou ležet v posteli, aby to vypotili, jinak si zahrávají s vlastním zdravim. Toto hájení většinou končí přesně ve chvíli, kdy matka porodi dítě. Pak už najednou není nutné, ani ležet ani odpočívat ba kolikrát ani spát. (Upřímně, toto byl pro mne jeden z nejhorších šoků spojených s mateřstvím. )

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 17:54

Lilly_Ku tak ale třeba právě Pinot Noir by byla ráda, kdyby její rodina fungovala na bázi té sociální sítě, tak jako to máš ty s kamarádama. Třeba z její strany to tak je, ale z té druhé to tak nefunguje. Teď teda nechci říct, že to Pinot doma nefunguje, ale bavíme se o tom jejím pohledu, který tady napsala. Ty máš kamarády, kterým pomáháš a kteří by pomohli tobě, Pinot a já máme pocit, že by to měla tak mít i vlastní rodina, zvlášť pokud jsou tam vztahy normální.

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 18:01

MaeGandal Já ne, mám pomáhající celé širé příbuzenstvo a vůbec si v tomto ohledu nemůžu stěžovat. Zastáváme se tu jiných ;) Plně respektuju to, že někdo prostě dětem pomoci nechce. Nárokovatelné to není. Ale MĚ by to nesmírně mrzelo a chápu, když si tu na tohle někdo lehce postěžuje a nemám potřebu ho kvůli tomu umravňovat. 

Jinak continuity a viktorka_od splavuvyjádřily to, oč se tu kostrbatě pokouším já.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 18:10

Pinot Noir jj, já jsem právě nechtěla říct, že to tak je u vás. Ale že jen popisuješ tu situaci, na kterou si někdo stěžuje. Taky chápu, že si stěžují, a to sama nárok na stěžování si nemám, tak mám pomáhající rodinu

Offline letfenixa
Avatar
7967 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 18:26

Obe moje babky sa nam (mne a bratovi) v podstate nikdy nevenovali, na venovanie mali iné vnúčatá. Ked bolo treba o jednu babku sa starat a nasledne, ked bola v domove seniorov, chodiť na návštevy, zo 6 vnúčat som chodila pravidelne a často len ja. Ale nie kvoli babke, ale kvôli mojej mame, jej som tým pomáhala. 

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 18:28

MaeGandal 

Já taky chápu, že si stěžují, situace fakt blbá. Nevšimla jsem si, že by si zrovna stěžovatelky něco vyloženě nárokovaly. Mít na krku kojence, batole a horečku, taky bych volala na všechny strany. Jestli si dobře pamatuju, tchýně Řasy hodně hlídá jiná vnoučata, to pak prostě zamrzí.