Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:01

Pinot Noir tak zas na hlidani prarodicema neni zadnej narok, je to ciste na ni, jestli chce nebo ne.

Online Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:05

Lilly_Ku Já vím, že jo. Ale stížnost prostě chápu, vždyť Řasa nechce jít do kavárny s kámoškou, ale léčit se. 

Myslela jsem, že to je jeden z hlavních smyslů rodiny, pomáhat si v podobných situacích.

Online Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:09

Pinot Noir Tak ale nepíše na co má invalidní důchod, ten můžeš mít třeba i na rs, u kterýžto ti třeba slušná chripka vyvolá další ataku. Já bych nedělala soudy, takhle z dálky. A mám zkušenosti, že někdy tyhle pohoršený výkřiky, jak někdo neudělal něco, co já sem potřebovala, bejvaj dost sebestředně zaměřený - a tohle není odsudek, jen konstatování. Jinak to, že bejt nemocná s dítětem na krku, nijak nerozporuju. 

Online Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:13

Ounz Vycházela jsem z toho, že soudnej člověk by si na tchýni s podobnou diagnózou nestěžoval. 

Online Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:16

Pinot Noir No..jako to sem uvedla jen jako příklad, že nic není tak jednoduchý, jak se to podává. Ale mám za to, že id se nerozdávaj jen tak. A i kdyby ho neměla, tak platí to, co napsala Lilly_Ku výše. A třeba k tomu důvod měla, no.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:22

Pinot Noir Jo, hele tchani to maj taky tak, ze jakmile se objevi nekde nemoc, tak se nepriblizuji. Je to pochopitelne, ale paradoxne to jsou prave ty situace, kdy clovek fakt nejvic potrebuje!

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:27

Karja U tchánů mi to přijde naprosto pochopitelné. Ale já se kvůli tomu musela rozloučit s jednou hlídací paní, co se nechtěla od nemocného dítěte nakazit.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:29

slniecko Ja asi nejakej ukolnicek taky zacnu psat, protoze muj partner neni linej ani neochotnej ani sobeckej, jemu proste jen chybi pamet. Ja ho treba trikrat o neco poprosim a on to zapomene hned, a pak samozrejme me stve, ze se na to ,,vykaslal,, a jeho moje rozladeni. Takze asi nastenkari no! Uz si koupil I nejakej diarek, ale ztratil ho asi za pet dni. Ja teda taky dost zapominam a odsouvam na zenskou, takze bych to mela chapat.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:35

Sweet Potato Jo, ja to chapu, zas na druhou stranu, my byvame jen ,,nastydli,, fakt klepu klepu na trikrat. Ja konkretne hodne casto, a to se u nas nikdy jako nic nakazliveho nebralo. Proste jasne nebudou se mnou sedet u caje, ale nevkrocit mi do domacnosti je takovy moc. Ale jak pisu, trochu chapu, ale na tohle je to nesikovne.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:36

Mám dotaz, někdo jste tu doporučoval oční pro malé děti v Praze a já to zpětně nemůžu najít. Můžete prosím doporučit znova? ;o)

A ještě teda blbej dotaz, můžu dceru na oční objednat jen tak, nebo to musí jít přes doporučení od pediatra?

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 14:37

DruI Muzes jen tak. 

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 15:06

Potrefenáhusa ne. Ona i tchan maji k praci postoj nad kterym by kdejaky danovy poplatnik zaplakal, ji by prace prospela jak koze drbani. 

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 15:11

Vidim ze debata se opet posunula, tchyne je v leccem zvlastni, dcery ma asi rada ale rozhodne se podle toho nechova. Proste ten vztah aniz bychom si s muzem byli vedomi neceho co bychom udelali spatne nebo ji proti vuli neni moc dobry a tohle je akorat vyusteni. Tchan si na ni stezuje v tomhle porad, zatimco on by si zaslouzil titul dedecek roku, o ni se tohle rozhodne neda rict. A ID ma spise na chronicke obtize, které by angina rozhodne neovlivnila. Ale to je fakt asi nevysvetlitelne. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 15:18

Mohučanka ja prave vloni takhle sla, synuv kasel se mi nezdal. Podle dr byl ok, za 2 dny byl z toho venku. Ja tam chytila pravou chripku. Bylo to neco strasneho. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 15:18

rasaNori tvoji tchyni, ani vaše vztahy neznám, jen já měla v dospělosti angínu jednou, byla jsem tři tejdny v neschopnosti a z krku mi tekla krev, nic, co bych si pořídila dobrovolně. 

Já mám rodiče (už jenom mámu) určitě o dost starší než vy s mužem a bohužel už na ní vidim, že věk a zdraví má svoje limity, nemocný dítě bych se jí bála dát, že to odstoná mnohem drsnějc

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:05

Potrefenáhusa moje maminka uz by taky nemohla hlidat, ma dost co delat sama se sebou.

Ale predtim jsem tim opravdu chtela rict ze nezavisle na zdravotnim stavu proste narok neexistuje. Prarodice uz jedny deti vychovali, dalsi pomoc fakt vidim ciste na dobrovolne bazi a souvisejici stiznosti moc nepobiram.

Online Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:11

Lilly_Ku Ti rodiče ale jednou pravděpodobně taky budou potřebovat pomoc. 

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:16

Lilly_Ku Ja je sem casto vypoustim, ale nasi se ted, jak se blizim do finale hrozne polepsili. Mne nevadilo, ze se nevenovali dceri, nevozili a tak, jako prislo mi to treba lito, kdyz jsem potkavala po vsi samy babicky to jo, ale chapala jsem to a pred pritelem je dost obhajovala. Ale kdyz jsem byla nemocna a pak uz zbouchnuta a bylo mi blbe, tak to uz jsem nastvana byla, brala jsem to tak, ze mne pomahat maji, ze ja jsem jejich dite porad a na koho jinyho se ma clovek obratit, kdyz je mu ouvej.....Ale oni se dost polepsili, hlavne muj tata, on byl pritomen par kolapsum a asi si rekl, ze to neni moc prdel no:-D:-D

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:20

Pinot Noir ja vim, ale ja tehle koncept rodiny jako svyho druhu smennyho obchodu nezastavam.

sym rodicum pomuzu a pomaham jim vlastne uz ted (financne), ale nepodminuju to tim, jestli se mi budou nebo nebudou starat o deti.

s detma zas pomaham dobre kamaradce, se kterou vubec zadnej pribuzenskej vztah nemam, tzn. jsme domluvene ze se ozve, kdyz bude potrebovat a ja v mezich moznosti pohlidam nebo osefuju. v podstate mam dost silny kamaradsky vztahy a castecne ty lidi beru jako svou rodinu - treba uz treti rok spolu travime vanoce.

myslim ze tu funkci socialni site kterou mas asi na mysli nemusi plnit jenom prarodice, a hlavne proste nechapu, pokud teda neexistuje explicitni domluva, stiznosti na to, ze nepomahaj. treba proste nechtej, panc jim jednou deti stacily, no..

jako ja vim, ze tech pojeti rodiny je fakt hodne a jsou celkem individualni, ale mela jsem potrebu prispet do diskuse tou svoji :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 16:21

Pinot Noir no a nezaslouží si ji za to, že vychovali svoje děti?  Já nevim, no, mě přijde, že v tomhle radši každej podle svejch možností, ne?