Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 07:50

Kluci byli poprvé oba u babičky a dědy na vikend a zvládli to úplně bez problémů a jakýchkoli stesků. Prarodiče taky přežili  a my jsme si s mužem taaak odpočinuli. Musíme to zopakovat, brzy, velmi brzy!

Online Myrtila
Avatar
3039 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 07:57

Pinot Noir Pry to byla strasna bezmoc, uz meli odklad, jinak by ho pry nejradsi stahli jeste na rok do skolky. Je to fakt drsny, jak kratka doba staci, aby se neco diteti uplne znechutilo, a co se tam teda asi muselo dit. 
Mrakoplas No, do skoly se tesil, je to takove zvidave dite, a takhle to dopadlo. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:02

Malenge to muselo byť super!

Ja som nám zajednala víkend  v Banskej Štiavnici. Bez detí. Bude to naša prvá noc bez detí odkedy sa narodil mladší. Naposledy sme boli deň pred pôrodom na hudobnom festivale :) Táto Corona nám zhatila všetky plány

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:05

Malenge wau gratulujem a v dobrom závidím

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:16

Mrakoplas betsey díky, bylo to opravdu vysoce osvěžující! My máme prarodiče celkem daleko a hlídání žádné, takže jsem s kluky 24/7, když se nedá ani utéct někam na masáž. Přeju všem, ať se taky dočkají!

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:17

Malenge závidím, ale přiznám se, že bych vůbec nevěděla, co mám dělat. Resp. chtěla bych dělat tolik věcí, že bych se nedokázala pro nic rozhodnout, a nakonec bych se bila do hlavy, jak jsem to promarnila

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:22

Pinot Noir urobila by si si marieuden :)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:26

Malenge závidím. Zároveň to taky na tohle jaro plánuju, už se těším. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 08:41

Pinot Noir no je pravda, že čo som tehotná, tiež by som úplne nevedela, čo robiť. Za normálnych okolností by som sa išla aspoň na desaťhodinovú túru do Tatier, prípadne aj na viacdňový prechod cez nejaké hory, alebo celodenné lezenie, 150 km na bicykli...ale takto, keď aj tak nič nemôžem... no radšej si tú Alicu nechám doma a prázdniny u babky využijem inokedy

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 09:18

Pinot Noir no tak já tu v blbých dotazech řešila, co se vlastně dá v téhle divné době dělat  jako jak pojmout rande s mužem. Takže nakonec jsme se vykašlali na celou Prahu a dali si pěknou turu na sázavské stezce a bylo to super, dokonce i s ilegálním smažákem na opuštěné zastrčené prosluněné zahrádce, tak jsme nemuseli být na proteinovych tyčinkách celý den. A jinak jsme si užívali klid a ticho, možnost válení se v posteli, uklizený dům, nemuset vařit, řešit dohody a řev. Nějaké práce na zahradě v klidu, nic zajímavého, ale do hlavy se nebiju, že bych volno nevyužila

Evaeva těš, zasloužíš si to a je to fakt báječné!

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 09:21

Mrakoplas já mám marieuden každý den ;). Jen teda pořád s dětmi. 

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 09:24

Malenge to je super ( ja chci taky, fnuk). S hlidanim to mame stejne, tzn. zadne, deti na krku nonstop. Snad se ale i my dockame, zatim mam alespon predjednanou chuvu na obcasne pohlidani starsi dcerky 

Offline Malenge
Avatar
4281 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 09:37

mnum chůva, to je taky hodně pozitivní! Na tu si já taky tajně myslím, ale u nás na vsi je to poněkud  složitější, tak třeba někdy časem, až to bude akutní, neb můj návrat do práce už se poněkud blíží. Tak ať vám nějaké to hlídání klapne!

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 09:44

Malenge diky  nj, na vesnici to je asi slozitejsi, tak taky drzim palce v hledani 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 09:55

Malenge pojala bych to úplně stejně, obzvlášť v téhle době. Určitě jste si to skvěle užili.

Online continuity
Avatar
33824 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 10:00

Dítě si vybírá jazyk. Původně chtěla němčinu nebo ruštinu. Ve třídě se bude učit němčina a španělština. Potud dobrý. 

Jenže na Němčinu bude chodit 20 děti a na tu španělštinu 9. Tak mi vrtá hlavou, jestli by ta španělština nebyla lepší, ale ten jazyk vůbec neznám. 

Já nám základy němčiny, takže v těch začátcích bych ji byla schopna pomoct. Dítě samotné nijak extra nadané na jazyky není, ale dobře chape i slozite věci, které mají řád - takže myslím, že s tou strukturovanou německou gramatikou problém mít nebude vůbec. 

Jaká je v tomto španělština? Neumíte to někdo srovnat?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 10:05

continuity ja som sa učila nemčinu aj španielčinu, za mňa španielčina podstatne jednoduchšia. Aj keď tú pokročilú gramatiku majú tiež celkom šialenú, ale za mňa stále jednoduchšie ako nemčina. V španielčine mi stačil rok samoštúdia a už som na dovolenke dokázala celkom slušne komunikovať. A okrem toho, španielčina je sexy

Inak som sa učila aj angličtinu, taliančinu, ruštinu, francúzštinu a portugalčinu, a nemčina pre mňa stále vyhráva ako najťažší jazyk. Ale asi je to tým, že som voči nej zaujatá, lebo mi proste trhá uši :-)

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 10:13

continuity kdyz sama chce němčinu, vybrala bych tu. Je to docela těžký jazyk, když začne dřív, lépe pro ni. Španělštinu, na nějaké komunikační úrovni pak zvládne kdykoliv i později. Si myslím teda, zkušenosti z okolí. Spolužáci jeli na semestr do Španělska a mluvili po 14 denním intenzivním kurzu, to mi přišlo úplně wow.

Já mám němčinu moc ráda, i se mi líbí ten rytmus řeči. A pravidla

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 10:32

continuity volbu druhého jazyka jsme řešili loni, ještě teda byla na výběr navíc ta ruština. Jestli se bojíš, že skupina na němčinu bude moc velká, tak se zeptej ve škole, ale tipuji, že je ještě rozdělí na dvě skupiny. U nás to tak je.

Já jsem odmalička germanofil (většinou teda osamocena, malokomu přijde němčina sexy :) ) ten jazyk je strukturovaný, přehledný - pro děti, které mají rády řád, bych řekla ideální. Španělštinu jsem se učila později a je to takové jednodušší, začátky jsou snazší. Synovi přes určitě výhrady k tomu jazyku němčina jde.

U nás v argumentaci pro volbu němčiny přispěla blízkost německy mluvících zemí, kam jezdíme za různými aktivitami - sice se dá skoro všude domluvit anglicky, ale německy je to prostě lepší :)

Jinak myslím, že španělsky se dá naučit i později třeba i jako samouk, snadněji než německy. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 10:37

Tulipe no to je fakt, tá blízkosť nemecky hovoriacich krajín je pádny argument. Ja sa napríklad podvedome vyhýbam dovolenkám v Rakúsku a v Nemecku, lebo si pripadám trochu trápne, že nehovorím po nemecky a cítim sa tam tak čudne stratená.