Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 09:22

Karja Já teda taky jedu na vitamin D, je to jediný doplněk stravy, který beru. To co mám já, se jmenuje Calcichew. V lékárně se zeptej, jestli Vigantol, nebo tohle. 

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 09:29

Jinak já taky jedu ve vývarech, česneku a červeném vínu :-).

Zázvor je dobrej, ale při kojení bych ho neužívala. 
A vůbec s přírodní medicínou se musí opatrně, měli jsme v rodině několik průserů, kdy po bylinkách, nebo něčem přírodním člověk skončil v nemocnici. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 09:51

Renusatko to s tim nejedenim potravin bohatych na vapnik mi pripomnelo clanek od Slimakove, kde porovnavala obsah vapniku v ruznych potravinach. Paradoxne mlecne vyrobky na spicce nebyly, dost me to prekvapilo. A pak taky, ze jedna vec je prisun vapniku, a druha jeho vyuziti v tele - lip vysel treba kvetak nez mleko. Pak tam bylo neco o tom, ze k ukladani vapniku je treba vitamin K. Ale to uz urcite vsechno znate;)

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 10:16

Pinot Noir u nás tramvaj obří úspěch, jak se líbí Ríšovi? Já ji začínám nesnášet, přestože je plastová a relativně lehká, dvakrát už synovi vypadla z ruky mně na nohu. Jednou na nárt, to jsem viděla všechny svatý a klenba úplně zavibrovala. Podruhý asi o dvě hodiny později na prsty na noze a to už jsem skoro brečela a půl hodiny ledovala mraženou zeleninou. Ještě že nemáme tu mluvící, už by asi nemluvila. 

Online Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 10:26

žluťásek Ríša ji má už dlouho, od jara myslím. Takže už to není favorit. Kupodivu je pořád celá, tomu sběrači na střeše jsem dávala maximálně den, ale je to odolné! U nás je teď hit ten lego vláček, nesnášenlivost věcí na baterky asi pominula, vlak tu kmitá, houká a bliká od božího rána! A celý obývák zastavěný tratí!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 10:44

999 Calcichew je právě spíš vápník, kde je D vitamín přidaný kvůli vstřebávání a nijak moc ho tam není Karja pokud nemá problém s řídnutím kostí (což vzhledem k věku nepředpokládám), tak bych využila třeba D vitamín, kde je jedna tableta s postupným uvolňováním na týden (5600 IU. alespoň).

Gatita Teď na podzim byl kongres, kde vitamín K byl hlavní téma a spousta věcí nás tam také překvapila. S tím vápníkem v mléčných výrobcích je to pravda. Je spousta potravin, kde je ho víc, ale zase kolik člověk sní máku nebo květáku. Ty mléčné výrobky jsou "nejpohodlnější", pokud člověk nemá alergii. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 10:45

Renusatko mě v nějakým takovým článku zaujalo, že nejlepší zdroj vápníku jsou kostičky ze sardinek

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 10:55

Renusatko Vidíš, to je ten placebo efekt :-). Mně stačí, že mě doktor na kontrolách chválí, jak mám pěknou hladinu vitamínu D. Asi ho čerpám i z jiných zdrojů.

Offline Mohučanka
Avatar
6405 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 10:57

Prosím vás, asi continuity (?) nebo někdo jiný, mohli byste mi vyfotit a poslat (klidně do SZ) vás způsob skladování lega? Pamatuju si "podle druhu kostičky", ale nějak si nedokážu představit tu krabici s přihrádkami...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 11:02

999 To je celkem možné. Pokud se člověk opaluje a dobře jí, tak to klidně může stačit. Ono taky v těch hodnotách vůbec není jasno a nakonec nám i říkali, že není vůbec prokázaná hodnota, kterou by člověk měl mít jako dostatečnou. V naší laboratoři nastavenou nesplňuje nikdo.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 11:15

My máme asi 3 krabice takové. Potom různé další velké na běžné kostky, na zvláštní díly, kola, skla a panáčky. Když se to vyndá, tak je toho plný pokoj.

Offline dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 12:06

Tvl, zapomněla jsem miminku dát dárek, ten hlavní! Matka roku

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 12:09

dzizisketa No a všimlo si toho?

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 12:11

Mohučanka

My jsme chaotici :-D

Offline Aranel
Avatar
4536 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 12:33

dzizisketa Jooo, mně loni maminka zapomněla dát pod stromek péřovej spacák. Dodnes jsem to nepochopila jako bejt to briliant v krabičce 4x4 cm...

Online Karja
Avatar
36007 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 12:35

dzizisketa Klid, my hlavni darek - tu hodiny montovanou kuchynku nakonec dame az v lednu, az velka mala zacne vysirat a nudit se, tak abychom par dni zase zaplacli:-D Takze od nas dostane tri ikea detske knizky a mixer:-D. A miminku ted balim ponozticky, co mi dala kamaradka k narozeni, aby vubec neco od nas pod stromeckem melo:-D. 

Offline Mohučanka
Avatar
6405 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 13:14

Renusatko Jeee díky.

brrr Nojo, ale ještě jí nejsou ani 3 a už kvičí "potřebuješ tudle kostičku, maminkooo, najít tudle kostičku". Ona docela ráda třídí a mně se to bude líp hledat...Zatím to vidím tak, že na rychlý úklid použiju tvůj systém a na pořádný úklid systém výše

Offline brrr
Avatar
10055 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 13:21

Mohučanka My jsme to taky zkoušeli mít roztříděné, ale měla jsem pocit, že si s tím děti nevyhrají tak, jako když to mají na hromadě. Ale přiznávám, že třeba u Doctora Who a Tardis mi bylo líto, že to smíchali. Na druhou stranu třeba Falcona máme extra.

Offline Mohučanka
Avatar
6405 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 13:34

brrr aha, aha, no je fakt, že dcera teď má nejraději "volnou stavbu", věže a zdi a "zoo" z libovolných kostiček...Tak možná s tříděním přece jen počkám, nebudu se unáhlovat, ale vůbec jsem si neuměla ty třídící boxy představit. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. prosince 2019 13:36

brrr Mohučanka Já mám v tomhle systematického syna. Máme toho lega strašnou spoustu a v jedné krabici by ty menší díly vůbec neměl šanci najít, takže to byl jeho nápad asi taky už kolem 4 let. 

Po vánocích, jsme se domluvili, že lego (asi 50 věcí na výstavkách) pomalu začneme pakovat do krabic a uložíme. Až to rozložíme po pokoji, tak vám to vyfotím celé . Máme dvě krabice kam se vejdu já, na ty běžné díly a potom spoustu menších. Určitě v tom malé auto máme.