Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 18:43
Reakce na Karja:

Uz si koupil I nejakej diarek, ale ztratil ho asi za pet dni.

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 19:16
Reakce na Catherinne:

​tak přesně v tomhle mě naši nechali slušně přimrznout, poněkud pozapomněli, že zatímco oni funí ve sněhu do kopce, já jen sedím a koukám. Když dofuněli do restaurace a jejich zděšení, že skoro nereaguju, viděla zkušená hospodská, nalila do mě čaj s panákem rumu. Za chvíli už jsem běhala jako tryskomyš  bylo mi pár týdnů přes rok.

Online Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 19:21

Malenge . Ale teda, do smíchu jim asi nebylo.

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 19:28

Pinot Noir myslím, že to musel být slušný šok, to malátné ledové dítě. Teď je z toho oblíbená rodinná historka, ale já jim vyčítám, že zde je prvopočátek toho, proč i kdybych na sebe navlikla všechny merina světa, stejně na lyžích klepu kosu jen co je pár stupňů pod nulou

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 19:39

Já k tomu hlídání - mám dvě děti, dospělé, čtyři vnoučata. Obě mám cca 150 - 180 km od domova, takže na otočku to na hlídání není, taky ještě pracuju a mám dost náročnou práci. Nicméně z mé dovolené padnou dobře čtyři týdny na hlídání dětí - podle toho, jak se rodiny nahlásí - 14 dní hlídám v létě v tahu ty starší, co jsou ve škole a rodiče potřebují vykrýt prázdniny, a pak tak nějak jak je potřeba hlídám ty menší. Na mou dovolenou mi zbývá tak týden, ale nestěžuju si. Horší je, když jsou děcka nemocný, ne že bych je neohlídala, to udělám, když to jde - taky si nemůžu vzít dovolenou, jak se mi zlíbí, práce, termíny, úkoly, střídání s podřízenými... atd., ale když to vyjde, dojedu pohlídat. Několikrát jsem už pak do týdne taky lehla, protože ty dětský bacily jsou prostě nějaký agresivnější nebo co, a to je pak fakt blbý, protože já se z toho zberchávám mnohem dýl než ty děti. Ale jinak je hlídám ráda, jak je nevidím moc často, tak jsem za delší dobu, kdy jsou u nás, ráda, náš vztah se vždycky upevní. Vyhovovalo by mi tak padesát km od sebe, to je akorát na dojetí autem a zas to není ani z jedné strany na to být navzájem u sebe tak často, abychom si lezli na nervy. No, co nadělám, máme to jak to máme a tak to musíme nějak dávat, aby to bylo vyhovující pro obě strany.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 20:37

Že se ještě vracím k těm hrám pro batolata, zkuste Králíka Kuka. Půjčili jsme si z knihovny a syn je z něj úplně u vytržení. Překvapivě zvládl ty nejjednodušší úkoly skoro bez pomoci a vydržel u toho hrozně dlouho. S mou asistencí chvíli zkoušel i zadání z druhé úrovně, ta jsou zatím ještě těžká, ale snažil se.

Navíc je to krásně zpracované, díly ze dřeva, masivní, odolné, v základních barvách. Králík je ultra roztomilý, syn s ním musel jít spát :) 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 21:04

A když jsme u tématu pomoci v rámci rodiny, jak se díváte na rozdílnou podporu? Jste za to být vždy spravedliví, nebo pomáhat "podle potřeby"? Zrovna nedávno si jedna příbuzná stěžovala, že jejího zetě rodiče prakticky nepodporují (má skvělou práci, rodiče ze strany "nevěsty" jsou dost zabezpečení a hodně jim pomáhají) a naopak protěžují bratra, který je na tom ale objektivně hůř...

Offline Kokoska
Avatar
28296 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 21:43

Garfie když můžu, tak pomůžu tam, kde zrovna víc potřebujou. Momentálně to vychází tak, že asi víc hlídám dceři, protože vnuk od syna už chodí do školky a má spoustu aktivit i po ní, navíc snacha má logicky nějak blíž ke své mamince, tak tam dost často jezdí na víkendy. Ne že bychom spolu nevycházely, ale přijde mi, že přece jen dcery víc drží s mámou. 

Dcera má chlapečka něco přes rok, je s ním dost často sama i o víkendech, navíc ze začátku po porodu nebyla s novou situací úplně srovnaná... prostě mám pocit, že mě teď potřebuje víc.

Takže podle situace. Už jsem měla i oba najednou a psa k tomu, ale spíš se to střídá.

Online Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:32

Torrah To se jim teda venujes hrozne moc, to fakt smekam;-). 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:38

Ja bych hlidani nemocnych deti po nasich nikdy nechtela. Ani nechci, aby k nam jezdili, kdyz jsem sama nemocna. Sice mi vzdycky tvrdi, jak jsou odolni, ockovani a nevim co jeste, ale detske bacily (ty vetsinou ja chytnu) jsou strasne zlo. Strasne bych si to vycitala, kdyby neco chytili.

Offline letfenixa
Avatar
7968 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:42

Garfie neviem, či sa to dá úplne narovnako, aj tie vzdialenosti hrajú svoju rolu. U nás to nie je spravodlivé vôbec, my bývame od rodičov 5min, brat s rodinou v susednom štáte, necelých 200 km. Moji rodičia ku nim nechodia, momentálne ich zdravotný stav je taký, ze potrebujú viac pomoci oni ako my.

Offline Ginevra
Avatar
853 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 22:59
Reakce na dynda:

MaeGandal 

Jestli si dobře pamatuju, tchýně Řasy hodně hlídá jiná vnoučata, to pak prostě zamrzí. 

​Připadá mi, že ty vztahy tam nejsou zrovna nejvřelejší (“ ji by prace prospela jak koze drbani“), takže možná není divu. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 23:01

Garfie podpora sa tu mysli financna?

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 23:03

Ginevra no ale podla toho co Rasa pisala uz davnejsie, je to zo strany tchanov dost nesoravodlive, tak vrely vztah z jej strany by som ani neocakavala.

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 05:43

Tchyne ma problemy se spankem, kdyz nam kdysi vypomahala ve firme najednou spavala sotva ulehla do luzka, kdyz pracovala (uz co ja ji znam, vic jak 10 let) tak max 4 hodiny denne, vzdycky se tesivala na dovolene, ted jak je uz druhym rokem doma tak je znudena, otravena zivotem, chybi ji kontakt s lidmi, tak jsem to myslela ze by ji práce prospela. Paneboze je ji 50, copak to takhle chce mit treba příštích 40 let? Jako jasně je to jeji volba ale muj názor je takovy jaky je. Kor kdyz vidim ten myslenkovy ja nevim upadek...

A s tim hlidanim, holky nemocne po nich hlidat nechci, to je jasne, ale me by se ten minuly tyden pomoc vazne hodila a to ze se ve stredu pozvala na kafe a misto pomoci ocekavala nejakou moji interakci zatimco ja tu lezela jak placka abyla jsem rada ze existuju to ji zatezko nebylo.

Ty vztahy jsou holt takove jake jsou a presto se muz muze rozkrajet aby se ji zavdecil. Tim bych to asi uzavvrela. 

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 08:02
Reakce na žluťásek:

Že se ještě vracím k těm hrám pro batolata, zkuste Králíka Kuka. Půjčili jsme si z knihovny a syn je z něj úplně u vytržení. Překvapivě zvládl ty nejjednodušší úkoly skoro bez pomoci a vydržel u toho hrozně dlouho. S mou asistencí chvíli zkoušel i zadání z druhé úrovně, ta jsou zatím ještě těžká, ale snažil se.

Navíc je to krásně zpracované, díly ze dřeva, masivní, odolné, v základních barvách. Králík je ultra roztomilý, syn s ním musel jít spát :) 

​Děkuji, hlavně za připomenutí knihovny ! Zkusím se tam podívat. Králík Kuk byla má první myšlenka, ale nedá se už koupit.

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 08:08

Garfie nad tim jsem nikdy nepremyslela, protoze jsem nemela duvod, ale to "dle potreby" se mi zda naprosto logicke. Je ale tezke to pojednat tak, aby to nedelalo zlou krev . Znam pripady, kdy rodice nechali jedno dite bydlet skoro zadarmo ve volnem byte, zatimco druhe se muselo postarat samo, to uz mi prijde trochu nefer, i kdyz to druhe dite bylo trochu zajistenejsi.

Mam obecne za to, ze v dospelosti by jiz deti (za normalnich okolnosti) nemely ocekavat, ze se rodice postaraji. Ale taky povazuju za normalni nejakou soudrznost a trochu pomoci, kdyz to jde. Zni to jako protimluv, ale proste takova ta stredni cesta. Znam i pripad, kdy clovek skoncil jako polovicni bezdomovec-na ubytovne. Protoze tak dlouho tahal syna z dluhu a zavislosti, az prisel o byt. Do toho rakovina, pracovni neschopnost, zadne uspory, zadni dalsi pribuzni, kteri by se o nej postarali...strasny. Hrozna dan za dobrotu a za to, ze to dotycny uplne nedomyslel...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 08:27

Garfie Já myslím, že v tomhle žádná spravedlivost ani zajistit nejde a za sebe bych rozhodně nečekala, že když rodiče například přidají tisícovku na benzín švagrovi, kterej je v ne úplně ideální finanční situaci, že by nám ji měli dát taky. 
Navíc i kdyby nám ji dali  my si ji z nějakýho důvodu vzali, tak by to spravedlivý nebylo, protože pro švagra je to prostě víc peněz než pro nás, i když suma by byla stejná.

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 08:35

edit: prispevok pre zachovanie anonymity zmazany

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 09:13
Reakce na Garfie:

A když jsme u tématu pomoci v rámci rodiny, jak se díváte na rozdílnou podporu? Jste za to být vždy spravedliví, nebo pomáhat "podle potřeby"? Zrovna nedávno si jedna příbuzná stěžovala, že jejího zetě rodiče prakticky nepodporují (má skvělou práci, rodiče ze strany "nevěsty" jsou dost zabezpečení a hodně jim pomáhají) a naopak protěžují bratra, který je na tom ale objektivně hůř...

​No a jakou podporu zetě by si ta příbuzná představovala? Když ji zjevně vůbec nepotřebuje?

Na druhou stranu, protežování méně úspěšnýho (potažmo i línýho lempla) je úplně normální (ale netvrdím rozhodně že žádoucí) - existuje to už dávno, že rodiče podporujou toho "slabšího" a nakonec tu máme i podobenství o nezdárným synovi, klasickej příklad...

Problém je taky v tom, že ten neschopnej většinou umí i líp skuhrat!