Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17087 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:13

Tonda ma kasel. Rymu asi nema? Nepoznam to, ale podle me nosem dejcha a nic z nej netece. Doktorka nebere telefon od rana a ted uz ma kojeneckou poradnu, tak tam nechci lezt. Teplotu nema, je docela i veselej. Muzu mu sama naordinovat nejaky sirup na vykaslavani? Prijde mi, ze ani ona by s tim nic vic neudelala, ale preci jen jsou mu teprv 3 mesice...to uz je jak mimibazar, ale tak co na to rikaji zkusenejsi matky?:D 

Online continuity
Avatar
33409 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:25

711990 zatím bych mu nic nedávala a uvidíš jak se to vyvine. Kašel může mít i ze zadní rýmy, protoze mu to teče do krku. 

Offline žluťásek
Avatar
7587 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:27

711990 ja bych tam asi s malým miminkem zašla, aby si ho poslechla. Ne do poradny, to by ti asi nepoděkovali, stačí zítra :)

Bez porady s doktorkou bych u takovýho prcka asi ani nic nedávala, spíš nějaké opatření kolem. Zvlhčit vzduch, zvýšit polohu na spaní, víc kojit nebo přidat tekutiny jestli nekojíš a tak. 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:27

711990 No, nase doktorka rikala, ze pokud vykaslava, tak nic nedavat. Ale ona spis radi, ze kdyz se to nekam posouva samo tak nic nedavat. Dcera mela kasel taky jako mala, v lekarne jsem se shanela po nejake masticce na hrudnicek, tusim, ze jsem sehnala. Pak vlhkou plinku k postylcu, proste zvlhcovat vzduch a nekdo mi tu I doma kdysi radil cibuli do platynka zavesit at to dycha.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:32
Reakce na žluťásek:

A dost by mě zajímalo, jak Karja dovede s batoletem uvařit sofistikovanej oběd. Já jsem dnes blbý zeleninový rizoto dělala přes hodinu.

Během krájení cibule jsem si všimla, že syn z knihovny vyházel důležitý papíry a hrabe se v tom. Šla jsem mu to sebrat a uklidit a současně zakázala lézt na stůl, když je tam jídlo. Než jsem se otočila, dítě vyšplhalo na stůl a shodilo misku s jogurtem. Dostal velice vynadáno a já šla čistit jogurt z koberce. Dítě se odešlo vyplakat na chodbu, kde ho zaujal vystřelovací deštník. Sejmul s ním pytlík s vytříděnými plasty. Dostal hadr, aby umyl špinavé zdcadlo a já vytřela chodbu. V zaujetí umývání skla se počůral, takže převléct a setřít podlahu.

Odeslala jsem ho hrát si chvíli normálně sám, abych mohla udělat ten oběd. Vylezl si do učící věže, že bude koukat z okna na stěhováky naproti. Zatímco jsem stála u sporáku, nepozorovaně si našel krém na ruce a důkladně natřel sebe a žaluzie.

Trochu jsem křičela, umyla ruce a žaluzie a poslala ho hrát si s vlaky. Pohladil mě, odešel a vzápětí přišel znovu, že se počůral. Převléct, posadit ke stolu a mlčky předložit oběd. "Zeleninu nechceš!"

Dostal suchou rýži. Ještě že chodí stále většinou po obědě spát.

To jen tak k tomu obědu během půlhodiny a úklidu 3x10 minut.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:32

Ja sa ospravedlňujem, tak nejako nestíham a dočítavam, tak možno budem teraz trochu out to date...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:35
Reakce na Sweet Potato:

U nás začíná jít do tuhého. Ráno koukám, dítě má moji čepici.
Vždyť jsi mi ji půjčila.

No jo, ale netušila jsem, že na doživotí. A co to máš na sobě za košili?

Ségra mi to dovolila. 

Ale to je moje košile!

Pribrať! Musíš pribrať! Čiapky, topánky a doplnky to síce nerieši ale ostatné dosť!

Trochu to teraz kazí tá móda oversized, ale to beriem ako prechodnú záležitosť!

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:52

Á, partnerské povinnosti.

Tak, bez toho, aby som niekomu niečo chcela radiť, tak dzizisketa my sme to nakoniec spravili fakt jednoducho zoznamom. Proste sme si spísali, čo všetko je doma treba spraviť a v kľude sa dohodli, čo kto bude mať na starosti. Keď prišlo dieťa, tak sme zoznam postupne poprehadzovali - pretože to prestalo byť reálne, napríklad aby manžel, ktorý normálne varí, robil čerstvé obedové príkrmy a podobne.

Ale, presne ako píše bosibori , to je dosť závislé na tom, že to, čo má za povinnosť, tak fakt spraví. A musím povedať, že u nás to ide zhruba tak, že veci, ktoré robí pravidelne, má po rokoch zažité, ale ak je treba nejakú jednorázovku, tak je to presne takto. Potkýňam sa o to mesiace. Ale ja to zásadne proste nespravím, maximálne sa spýtam, že ak to nestíha, či na to nechce niekoho zavolať.

Pinot Noir ad delenie prác v domácnost. Ja som všetkými desiatimi za to, že je to totálne individuálne a podstatné je, aby boli obaja partneri tak nejako primerane a zhruba rovnako spokojní (akže dokonalé by to bolo, len ak by sa všetko stalo pomocou Arabelinho prsteňa, to je jasné), takže nie som v roli, že každý má rovnako variť (hehe, ak mi toto niekto chce tvrdiť, tak len po ochutnaní toho, čo navarím JA ), prať, umývať dlážky, ono je naozaj dôležitejšie, aby to bolo podelené tak nejako k spokojnosti oboch, len...

....mali sme s mužom obdobie, keď sme boli totálne vyťažení obaja, tak sme proste mimo varenia , prania a nákupov delegovali úplne všetko. Bývali sme vtedy v rodinnom dome a delegovať všetko znamenalo, že pani do domácnosti chodila 2x do týždňa na 6 hodín a pán, čo robil údržbové veci + záhradu (tak to bol taký klasický tujový trávniček s pár stromčekami a pár kvetinkami) chodil raz štvrťročne na celý deň. Ako áno, bola to novostavba a viem si živo predstaviť, že napríklad v starom dome, poprípade ešte s nejakým hospodárstvom to ale môže vyzerať inak.

Tak ale berte, že dočítala som zatiaľ len po stranu 1792, tak možno som pozadu...

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:55

711990 ja bych pockala a nic mu nedavala. Zkus mu napolohovat postylku a zvlhcovat vzduch. K dr bych se hned nehnala, at si neprinesete jeste neco horsiho. Ted je toho plno. Nebo ji zavolej predem, at tam necekate dlouho mezi nemocnymi. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:56
Reakce na Garfie:

A co se týká času na mateřské, úplně si vybavuju, jak jsem nesnášela, když se muž vrátil domů těsně poté, co jsem uložila děti  Jako buď tak, aby mi pomohl, nebo naopak později, abych měla chvilku klid a mohla být sama!! 

​No, presne!!!

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:56
Reakce na slniecko:

slniecko 

Tak ale berte, že dočítala som zatiaľ len po stranu 1792, tak možno som pozadu...

​pobavilo

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 11:58

Zarinya Já mám migrény od 15, takže na leccos uz jsem zvykla ... ale s tim dítětem je to zase jinej level. Nejde prostě jen tak zalízt do postele a čekat až to přejde. Člověk musí fungovat a to je fakt peklo. To teda asi jako obecně při každý nemoci. to by člověk fakt třeba tu mámu blízko ocenil. 

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 12:01

Lamicka já se taky vždycky bojím jít s rýmou nebo kašlem k doktorce, aby tam dcera nebo já nechytla ještě něco horšího tak tam nejdu a zatím se to vždycky spravilo samo. 

S tím kašlem bych se snažila domluvit telefonicky, ale podle 711990 dr. nebere telefon, tak to je pak člověk celý znejistělý, to je jasný

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 12:21

MP Meri me tchyne (na castecnem ID) oznamila ze mi s holkama nepomuze jak jsem byla ted marod, neb to nechce chytit ode me. Takze mi sem 2x prijela pomoct jeji maminka tim, ze mladsi vzala ven do kocarku. A jednou mi privezla obed moje mamka, ktera dela 12 kazdy den a do toho ve volnu dopisuje bakalářku. No i tak se da. 

Offline 711990
Avatar
17087 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 12:39

Diky, vicemene vsechno delam, spi mi na hrudniku, kojim ho prakticky porad a snazim se zvlhcovat vzduch. Tak uvidime. Diky:) jinak prijde mi to jako ta zadni ryma, co steka. Protoze vcera kaslal jako kdyby mu zaskocily sliny, tak jsem si rikala ze to ma z toho jak furt slinta. No a dneska uz ma vlhkej vykaslavaci kasel.

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 13:44

DrowRanger to bývalý takové turistické sedačky na záda pro děti. Viz film S tebou mě baví svět. Z těch by výhled měl.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33596 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 13:45

rasaNori a tak jestli v ID, tak má k těm obavám, že by děti třeba i nezvládla, asi docela oprávněnej důvod, ne? 

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 13:47

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 13:49

Catherinne no on sa chcel takto nosiť ešte ako nesediaci, to by nešlo :) Teraz mám doma učiacu vežu a v tej trochu vydrží (nechávam ho zabávať sa sovšetkým čo je na linke - okrem nožov...)

Online Pinot Noir
Avatar
24391 příspěvků moje polička 11. prosince 2019 13:57

Potrefenáhusa Tak o nezvládnutí nepíše, píše, že se tchýně nechce nakazit ;) Vzít do kočárku aspoň jedno by třeba mohla. Být nemocná s dětma je čiré peklo.