Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 09:22

barbucha Ale jsou i opačné případy - v naší rodině máme zářný příklad toho, že nejvíc skuhrají ti, co jsou nejvíc za vodou. Blbý je, že babička, jim na to vždycky skočila. Třeba jsme se po letech dozvěděli, že když se prastrýc, emigrovaný hudební skladatel, dozvěděl, že na něco hraju, poslal mi po babičce peníze na nástroj. Ke mně se ovšem dostal zlomek, který stačil tak na jednu klapku ;) Zbytek dostali potřebnější

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 09:30

Pinot Noir 

No, to by si u nás snad nikdo nedovolil ale taky jsme měli i podobnej případ vlastně, resp. moje matka si stěžovala na tchýni, že cpe do švagrový horem dolem včetně aut, starožitnejch šperků... o hotovosti nemluvě - ale tak byla to její vlastní dcera, že jo. A byla hrozně skromná, babička nám ji dávala za příklad: kdepak Věruška, ta by si takhle drahou věc nikdy nekoupila (na rozdíl od nás rozhazovačnejch hýřilů)! Baže nekoupila - dokud jí na to babička nepřispěla

No jo no. Krev neni voda, a skuhrat se musí umět.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 09:42

Pinot Noir no, to je ale vážně hrozný...Mně se babička jako dospělé svěřila, že jednou zatajila dárek strejdovi, když mu od tety z Finska k 5. narozeninám přišel malý lovecký nůž, a ještě po 50 letech z toho měla špatně svědomí...

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 10:16

barbucha Tak tam šlo o asi o to, že oni dost finančně podporují dceru, zatímco rodiče z druhé strany na to asi prdí-i na základě toho, že prostě od rodičů nevěsty mají dost, tak se soustředili na toho druhého syna...

Třeba hlídání vůbec neřeším, pokud to není nějak úplně do očí bijící, tak jak to popisuje třeba Kokoska mi to přijde úplně normální, záleží hodně na tom, jak moc rodiče hlídání potřebují, jak jsou vnoučata stará (a jak staří jsou prarodiče) a na vzdálenostech, hraje tam roli hrozně faktorů. 

Ale u té finanční stránky je to složitější, moje tchýně si třeba kdysi vedla normálně účetnictví, měla sešit, kam si zapisovala, kolik kterému dítěti přispěla, mluvím pochopitelně o velkých položkách, třeba synovci dala nedávno 80 tisíc na nový klavír a podobně. Zrovna jsme se s mužem smáli, že ten sešit už dávno rituálně spálila, protože se rozdíl stával neudržitelným  Já se přikláním k variantě každému podle jeho potřeb, ale nesmí to být úplně do očí bijící. :-)

 Já se třeba vzdala ve prospěch sestry dědictví po tatínkovi, přišlo mi to úplně normální, mám dům, jsem zabezpečená, ségra bydlela v nájemním bytě a s financema bojují. Takhle se mohla nastěhovat k mámě a mohli dům normálně spravit, kdyby mě měla vyplatit, nikdy by si to nemohla dovolit. Ale třeba kamarádka mi řekla, že jsem padlá na hlavu. 

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 10:24

Garfie jenze u vas je to stejny jako tady, my jsme zajisteny a muz nez aby se hadal v rodine o penize, tak mlci a slape vodu. Zatimco svagrova tedy jeho sestra by se vyplatit nechala, protoze jak pises bojujou s financema a bydlej v podnajmu.

Jinak to starsi versus mladsi dite bylo pekne videt ted na oslave narozenin starsi. Synovec je o rok starsi nez ona, vsechny darky co dostala ji rval z ruky protoze je chtel rozbalit on, kdyz jsme ho krotili tak mu tchan rekl ses starsi mel bys mit rozum. No jo ale porad je mu jen 3,5, je to decko holt. 

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 10:27

Tak moje máma víc pomáhá sestře. s dětma určitě, dvě ji více méně vypiplala a to třetí hlídá taky hodně. Ale beru to tak, že jsou k sobě blíž ( mentálně i geograficky). Moje děti si taky bere v rámci těch možností omezených vzdálenosti a jinak se ke všem vnoučatům chová víceméně stejne. Takže je to vlastně úplně v pořádku.

Offline Sweet Potato
Avatar
34856 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 11:09

Garfie Tvoje sestra hádám nepřišla s myšlenkou, že bys jim ten dům měla ještě nadále financovat, když jsi ta zabezpečená. A za to do něj můžeš jezdit. True story.

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 11:23

Garfie to mi prijde ok, bylo to tvoje rozhodnuti. Ja byla svedkem situace, kdy sestra prisla s tim, ze nema vlastni bydleni, zatimco ta druha ano (ale cely zivot platila hypoteku), tak se ma vzdat dedictvi. 

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:17

Sweet Potato to je asi jak to ze my jako podnikatele mame naftu zadarmo a tak si mame ke svagrovcum pro nami jim pujceny stroj zajet, misto aby nam ho dovezli oni, protoze oni si benzin plati:D

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:20

Lamicka Jo, to je vlastně pravda, sestru by to ani nenapadlo. Fakt je, že kdyby to obratem prodala nebo třeba na stará kolena vystěhovala někam mámu, tak by se se mě to dotklo, ale to asi nehrozí. 

Sweet Potato to je strašný

Jinak třeba co se týká hlídání, tak u nás se obě strany snaží, ale ty věkové limity jdou prostě proti, sestra i švagrová už mají děti dospělé nebo téměř dospělé a je opravdu vidět, že na ty naše malé už jsou babičky unavené, ale pochopitelně jim to vůbec nemám za zlé, to já si pořídila děti pozdě. 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:20

rasaNori

Promiň, ale mně ta podnikatelská nafta zdarma vždycky hrozně pobaví, říkám si, že je to lepší, než nad tím plakat.

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:22

rasaNori to jsou takoví lidi. muž teď půjčil nějaké věci přes kamaráda jeho kamarádce. Paní teď prudi, kdy si pro to můj muž konečně zajede na druhý konec Prahy. Taky bych čekala, že nám to doveze vrátit domů.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:45

Neřešil tady náhodou někdo, že by dítě, které bez problémů chodí na malou na nočník/záchod, říká si včas a vydrží například vystoupit z metra, zastavit auto a tak, by bylo schopné jít na velkou výhradně do plínky? O kterou si doma řekne, ok, ale ve školce ne? A když vykoná, co potřebuje, doma do plínky, ve školce do oblečení, tak usedavě pláče, že se pokakala, ve školce ještě k tomu "maminkaaaaa"

Jinak je ve školce ráda a nepláče tam vůbec. Vůbec nevím, co s tím, kromě "být trpělivá a vydržet"...

Online Pinot Noir
Avatar
24543 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:50

Mohučanka Uf. No ale myslím, že sis fakt odpověděla sama. Držím palce, ať se to brzo zlomí. 

Offline Garfie
Avatar
23988 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 12:59

Mohučanka No lituju tě!! Jak říká pinot, odpověděla sis sama. Neteř to takhle měla, ale nepamatuju si teda, jak to řešila ve školce. 

Online ziginka
Avatar
677 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 13:17

Mohučanka To delal syn. Kakal jen do pliny, vice nez rok pote co v pohode zvladl malou potrebu. Se skolkou problem nebyl, v cizim prostredi nekakal. Hlidala jsem, aby sel kazdy den na velkou doma, aby ve skolce nemel nutkani - to pak nebyl v moc dobre nalade. Zkousela jsem vsechno mozne po dobrem i po zlem. Nakonec nejvic pomohla mladsi sestra, ktera zacala kakat do nocniku driv nez on a tim padem si vyslouzila odmenu, kterou mel za to dlouho slibenou on. To asi neni moc prakticka rada :-) 

Myslim, ze s pozitivnim trpelivym pristupem to prekonate snaze.

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 13:18

Mohučanka 

A kdybyste jí doma tu plínku nedali?

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 13:20

Mohučanka ja jsem resila, ze syn kakal zasadne jen do plinky, ale on to mel jako vecerni ritual, takze skolku jsem neresila. Hlavu si z toho taky nedelal, tohle resi spis holcicky. Byla bych trpeliva, vysvetlovala a cekala. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 13:22

Jinak co se spravedlivýho přístupu týče... s leknutím jsem zjistila, že ačkoliv mam doma milión vystavenejch fotek zřítelnice, tak harantů ani jednu. Mně to nepřišlo divný, dyk jsou za rohem a můžu je vidět kdykoliv... ale v očekávání vánočních návštěv a pod vlivem místní diskuse jsem se vyděsila, aby to někdo nebral jinak - a letěla jsem nakoupit rámečky

Offline Malenge
Avatar
4271 příspěvků moje polička 12. prosince 2019 13:44

Mohučanka pevné nervy, lepší radu bohužel nemám. Jaký přístup mají učitelky? To asi bude při hledání “řešení” dost důležité...